Technologijos

Pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio – Vilniuje jis planuojamas kitąmet

Antradienį pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio plėtros Lietuvoje. Ministro Mariaus Skuodžiaus teigimu, dokumentu patvirtinama, kad visos jį pasirašiusios šalys sutaria dėl pagrindinių strateginių žingsnių 5G tinklo plėtrai Lietuvoje pradėti.

„Nuo diskusijų pereiname prie konkrečių darbų. Šiandien (…) dėl 5G ryšio dažnių principiniai sutarimai jau yra pasiekti ir nebelieka kažkokių trukdžių startuoti su aukcionais. Visos institucijos yra sutarusios dėl esminių žingsnių, ką norime pasiekti. 100 Mbps interneto greitis bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių“, – memorandumo pasirašymo renginyje kalbėjo M. Skuodis.

Ministras M. Skuodis atskleidė, kad Vilniuje komercinis 5G ryšys turėtų atsirasti kitais metais, o penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – 2023 metais. Iki 2025-ųjų ketinama užbaigti 5G plėtrą ir visų miestų teritorijose, tarptautiniuose transporto koridoriuose, taip pat valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose ir uostuose.

 

„Iš savo pusės dėsime visas pastangas, kad 5G ryšio projektas apskritai visoje Lietuvos teritorijoje būtų pripažintas valstybei svarbiu projektu, nes jis neabejotinai toks ir yra“, – pažymėjo ministras.

„Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis renginyje teigė, kad artimiausiais metais Lietuvos tinklų operatorių laukia didelis darbas modernizuojant Lietuvos ryšio tinklus. Jo nuomone, įgyvendinus memorandumo tikslus Lietuva turėtų tapti regiono lydere.

„Darbų reikės labai daug padaryti. Tinklas turės būti daug tankesnis, negu dabartinis. Statybų bus labai daug. (…) Manau, kad su 5G tikrai visi operatoriai pasiruošę greitai statyti, mes turėtume aplenkti ir kaimynus“, – sakė „Tele2“ vadovas.

 

Ministerijos skelbiamas memorandumo tikslas – užtikrinti efektyvią ir koordinuotą 5G ryšio plėtrą, įskaitant nepertraukiamą 5G ryšį tarptautiniuose transporto koridoriuose „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ bei elektroninių ryšių tinklų, galinčių užtikrinti ne mažesnę kaip 100 Mbps ryšio spartą, prieinamumą bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių.

Be M. Skuodžio ir P. Masiulio memorandumą taip pat pasirašė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktorius Gytis Liaugminas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės pavaduotojas Aleksandras Tiaškevičius, taip pat „Telia Lietuva“ vadovas Danas Strömbergas ir „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Pranas Kuisys.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darius
Darius
14 dienas (-ų)

Nesuprantu kas tas 5g. Kaip tai itakos musu kasdienini gyvenima, influenceriai greiciau nuotrauka su katinu ikels ar kazkas rimciau bus? Gal simasius siaurine gatve prades tiesti kai 5g atsiras. Ar dujos gal atpigs?

Artūras
Artūras
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Darius

Ar čia mūsų problemos, kad nesupranti? Apsisviesk, interneto ryšį turi.

Marka
Marka
14 dienas (-ų)

Nebus taip, kad Muskas su Starlink visus aplenks ir pasiūlys geresnę kainą 2025 metais? Ten irgi apie 100Mbps kalba eina.

Artūras
Artūras
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Marka

Starlink bus labiau uzmiesciui, bus blogesnis pingas nei 5g

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button