Technologijos

M. Mažvydo biblioteka mažesnėms bibliotekoms perduos 190 naujų kompiuterių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka daugeliui šalies savivaldybių perduos 190 naujų stacionarių kompiuterių, kurie bus paskirstyti miestų ir rajonų bibliotekoms.

Tokiam Kultūros ministerijos parengtam nutarimo projektui trečiadienį pritarta Vyriausybės posėdyje.

Valstybei nuosavybės teise priklausantis ir šiuo metu M. Mažvydo bibliotekos patikėjimo teise valdomas ilgalaikis turtas – stacionarūs kompiuteriai – perduodami savivaldybių nuosavybėn viešųjų bibliotekų veiklai. Bendra kompiuterių vertė siekia 204 tūkst. eurų.

 

Kompiuteriai mažesnėms bibliotekoms perduodami Kultūros ministerijai ir M. Mažvydo bibliotekai vykdant investicinį projektą dėl bibliotekų kompiuterizavimo.

„Šiuolaikinė biblioteka seniai nebėra vien tik vieta, į kurią žmogus ateina pasiskolinti jam reikiamą knygą. Kompiuteriai ir interneto paslaugos viešosiose bibliotekose užtikrina informacinių ir ryšių technologijų prieinamumą gyventojams, ypač atokesnėse vietovėse“, – pranešime spaudai cituojamas kultūros viceministras Gytis Andrulionis.

„Šalies viešosios bibliotekos reikšmingai prisideda prie Lietuvos gyventojų skaitmeninės atskirties mažinimo, sudarydamos sąlygas ir skatindamos žmones įgyti naujų žinių ir įgūdžių, kad jie sėkmingai ir visapusiškai naudotųsi informacinėmis ir ryšių technologijomis savo gyvenimo kokybei gerinti“, – teigė jis.

 

Nauji kompiuteriai paskirstyti 52 savivaldybėms.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button