Technologijos

Kuri operacinė sistema telefone yra geresnė ?

Nors telefonų evoliucijoje buvo daug įvairių operacinių sistemų, bet galima sakyti, kad visos jos jau yra pamirštos ir šiuo metu varžosi tik dvi: Android ir iOS. Abi sistemos leidžia atlikti tuos pačius veiksmus telefonu bei beveik visos programėlės yra kuriamos abiems platformoms. Vis dėlto skirtumų yra ir jie gana ženklūs.

Didžiausias skirtumas tas, kad Apple diegia iOS tik į savo gaminamus telefonus ir niekas kitas negali jos naudoti. Todėl kurdami naujus telefonus jie derina technines savybes su programine įranga ir tokiu būdu gali tinkamai optimizuoti įrenginį, o tai leidžia įrenginiui veikti sklandžiai. Tuo tarpu Android yra atviro kodo programinė įranga ir bet kuris gamintojas gali ja naudotis. Todėl įmanomi tokių įrenginių veikimo trukdžiai, nes skirtingi gamintojai gamina skirtingos kokybės mobiliuosius įrenginius. Vis dėlto, jei pirksite įrenginį su Android už panašią kainą, kiek kainuoja Apple įrenginiai, tikėtina, kad gausite geros kokybės įrenginį.

Apple nusprendžia už vartotojus, kokių funkcijų jiems reikia. Kiekvienais metais tūkstančiai entuziastų spėlioja naujų modelių specifikacijas ir vėliau žiūri ar pavyko atspėti. Nepaisant to, Apple pati sprendžia, kokios funkcijos reikalingos vartotojams ir jų neklauso. Pavyzdžiui Kinijos gamintojas Xiaomi turi visą bendruomenę, kuri pati sprendžia, kokios įrenginio savybės turėtų būti pakeistos ateities modeliuose. Kuomet žmogus jaučiasi prisidėjęs prie įrenginio kūrimo, tuomet jis tikrai norės tą įrenginį įsigyti. Apple politika yra visiškai priešinga. Kuris variantas geresnis – spręsti jums.

 

Telefonai su Android paprastai yra pigesni. Jei lygintume identiškų parametrų telefonus su skirtingomis operacinėmis sistemomis, beveik visuomet pavyktų rasti kokio nors gamintojo įrenginį su Android už mažesnę kainą. Tai yra dėl to, kad Apple neturi su kuo konkuruoti, nes jie vieninteliai leidžia savo operacinę sistemą. Kadangi Android yra laisvai pasiekiama visiems, todėl skirtingi gamintojai gali varžytis tarpusavyje.

Apžvelgėme tik didžiausius skirtumus, nors jų yra kur kas daugiau. Vienareikšmiško atsakymo, kuri operacinė sistema yra geresnė, nėra. Kiekvienam žmogui gali atrodyti skirtingai ir prieš renkantis kiekvienas turi atsakyti sau. Pigu.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti visų tipų įrenginius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button