MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Technologijos

„Grinda“: įrengta saulės jėgainė leido sutaupyti 9 tūkst. eurų

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ pernai rudenį savo lėšomis įsirengė 97,5 kilovato (kW) galingumo saulės jėgainę. Šis sprendimas, kaip teigia bendrovė, jai leido sutaupyti 9 tūkst. eurų.

Per metus bendrovės saulės elektrinė pagamino 91 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) energijos – tiek Lietuvoje per metus sunaudoja 50 šeimų, teigiama pranešime.

Bendrovės specialistų skaičiavimu, saulės jėgainė pagamino apie 35 proc. visos įmonei reikalingos elektros energijos. Savaitgaliais, elektros energijos gamybai pasiekus piką ir esant nedideliam momentiniam poreikiui, pagaminta elektros energija buvo apskaitoma ir teikiama saugojimui į skirstomuosius tinklus. Vėliau, esant didesniam energijos poreikiui, šis perviršis bus susigrąžintas iš skirstomųjų elektros tinklų.

Šiais metais, pagal pranešimą, elektrinės skaitiklis pradėjo intensyviai suktis jau kovo mėnesį, o didžiausias apsukas pasiekė balandžio-rugsėjo mėnesiais. Šiuo laikotarpiu sugeneruota 76 proc. per metus pagaminto elektros energijos kiekio. Energijos generavimo pikas buvo pasiektas gegužės mėnesį, kai bendrovės jėgainė sugeneravo 17,3 tūkst. kWh, o idealiomis sąlygomis birželio 1 dieną nuo 5 iki 21 val. buvo sugeneruota 680 kWh.

„Jau dabar matome, kad sprendimas dėl saulės elektrinės labai pasiteisina, juo labiau kad kitais metais prognozuojamas maždaug 20 proc. elektros kainų šuolis. Bendrovės saulės jėgainė leis mums sušvelninti elektros kainų kilimą“, – pranešime cituojamas „Grindos“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Teigiama, kad per metus bendrovės saulės elektrinės sukurta energija sumažino į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį 307 tonomis, azoto oksidų kiekį – beveik 332 kilogramais, o sieros dioksido – apie 31 kilogramą.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

R. Masiulis: Lietuva pasiruošusi 5G ryšio ir autonominių automobilių plėtrai

BNS

Lietuvos požiūris į „Fintech“ ­– tarp inovatyviausių pasaulyje

Donatas Andrijauskas

„Maximos“ mobiliąją programėlę parsisiuntė apie 12 tūkst. vartotojų

ELTA

Lietuva yra patentavusi išradimų, kurie gali būti pritaikyti dirbtinio intelekto projektuose

Donatas Andrijauskas

Iki metų pabaigos Lietuva turės aiškią 5G ryšio plėtros viziją

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika