Technologijos

„Grinda“: įrengta saulės jėgainė leido sutaupyti 9 tūkst. eurų

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ pernai rudenį savo lėšomis įsirengė 97,5 kilovato (kW) galingumo saulės jėgainę. Šis sprendimas, kaip teigia bendrovė, jai leido sutaupyti 9 tūkst. eurų.

Per metus bendrovės saulės elektrinė pagamino 91 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) energijos – tiek Lietuvoje per metus sunaudoja 50 šeimų, teigiama pranešime.

Bendrovės specialistų skaičiavimu, saulės jėgainė pagamino apie 35 proc. visos įmonei reikalingos elektros energijos. Savaitgaliais, elektros energijos gamybai pasiekus piką ir esant nedideliam momentiniam poreikiui, pagaminta elektros energija buvo apskaitoma ir teikiama saugojimui į skirstomuosius tinklus. Vėliau, esant didesniam energijos poreikiui, šis perviršis bus susigrąžintas iš skirstomųjų elektros tinklų.

 

Šiais metais, pagal pranešimą, elektrinės skaitiklis pradėjo intensyviai suktis jau kovo mėnesį, o didžiausias apsukas pasiekė balandžio-rugsėjo mėnesiais. Šiuo laikotarpiu sugeneruota 76 proc. per metus pagaminto elektros energijos kiekio. Energijos generavimo pikas buvo pasiektas gegužės mėnesį, kai bendrovės jėgainė sugeneravo 17,3 tūkst. kWh, o idealiomis sąlygomis birželio 1 dieną nuo 5 iki 21 val. buvo sugeneruota 680 kWh.

„Jau dabar matome, kad sprendimas dėl saulės elektrinės labai pasiteisina, juo labiau kad kitais metais prognozuojamas maždaug 20 proc. elektros kainų šuolis. Bendrovės saulės jėgainė leis mums sušvelninti elektros kainų kilimą“, – pranešime cituojamas „Grindos“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Teigiama, kad per metus bendrovės saulės elektrinės sukurta energija sumažino į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį 307 tonomis, azoto oksidų kiekį – beveik 332 kilogramais, o sieros dioksido – apie 31 kilogramą.

 

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button