„Google“ antradienį pristatė pertvarkytą paieškų internete variklį, kuris dažnai pirmenybę teiks dirbtinio intelekto (DI) atsakymams, o ne svetainių nuorodoms – tai vienas didžiausių paieškos sistemos pakeitimų per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

„Google“ kasmetinėje kūrėjų konferencijoje paskelbtas pertvarkymas prasidės šią savaitę Jungtinėse Valstijose, o neilgai trukus – kitur pasaulyje.

Po šio pakeitimo „Google“ paieškos rezultatuose DI santrauka bus rodoma puslapio viršuje prieš įprastesnį nuorodų ir funkcijų išskleidimą. Šiuose DI atsakymuose, sukurtuose naudojant „Google“ technologiją „Gemini“, bus pateikiamos glaustos išvadų santraukos su nuorodomis į internetinius šaltinius, iš kurių gauta informacija.

„Gemini“ laikoma atsaku į stiprėjantį DI paremtų paieškos sistemų, tokių kaip „Perplexity“, spaudimą ir nuolat pasikartojančius gandus, kad „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ kuria savo DI paieškos įrankį.

Be to, tokios paieškos tapo „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ funkcija, o naudotojai gali gauti informacijos iš interneto be „Google“ paslaugų.

Dalis vertintojų šias alternatyvas giria už tai, kad jos patogesnės nei dažnai perkrautos klasikinės paieškų sistemos, tuo tarpu kūrėjai ir smulkūs leidėjai nerimauja dėl šio pokyčio, kuris gali lemti drastišką naršymo internete įpročių pasikeitimą, nes reikiamai informacijai gauti nereikės kreiptis į svetaines.

Tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad iki 2026-ųjų dėl DI robotų diegimo interneto srautai iš paieškos sistemų sunyks ketvirtadaliu.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar tikrai lietuviai gyvena geriau nei ispanai ar portugalai?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist