Technologijos

Duomenų migracija į „debesį“: į ką atsižvelgti?

Poreikis perkelti savo duomenis į „debesis“ įmonėms tampa vis aktualesne tema dėl kelių priežasčių. Optimizuoti IT infrastruktūrą ir jai skiriamas išlaidas verslui tampa būtinybe dėl itin spartaus globalizacijos proceso, didėjančio skaitmeninių duomenų – turinio – kiekio. Šiam dideliam kiekiui informacijos apdoroti reikia skirti kur kas daugiau techninių resursų, žmogiškųjų išteklių. Visi šie veiksniai lemia, kad debesų kompiuterija tampa puikiu sprendimu. Tačiau neverta pamiršti, kad didysis persikėlimas ir migracija į „debesį“ – tai procedūra, kuri reikalauja ypatingo dėmesio ir pasiruošimo. Taigi, verslo laukia iššūkiai, į kuriuos derėtų atsižvelgti ir rimtai apsvarstyti prieš imantis šio darbo. Į ką tiksliai atsižvelgti?

Įsivertinkite paslaugos būtinumą savo verslui

Plačiai paplitusi vienareikšmiška nuomonė, kad „debesų“ paslaugos kainuoja žymiai pigiau nei nuosavos IT infrastruktūros išlaikymas. Šis teiginys nėra melas, tačiau tokia tiesa negali būti pritaikoma visais atvejais – kai kuriais atvejais tokios paslaugos gali kainuoti ir brangiau. Pavyzdžiui, jeigu verslas neįsivertino turimų duomenų kiekio, kurį reikės saugoti, debesų kompiuterija turėtų būti pasirenkama atidžiau. Dėl šios priežasties ekspertai pataria visiems vadovams pirmiausia susidaryti individualų verslo atvejį, atlikti vidinį duomenų auditą ir juo vadovautis.

Gali būti ir taip, kad reikės perkelti tik dalį savo duomenų, kitą paliekant turimuose vidiniuose įmonės serveriuose, kurių našumas ir galimybės išaugs prioritetinius, svarbiausius duomenis iškėlus į kitą IT paslaugų formą. Tad tik vadovaudamiesi individualiu savo įmonės atveju galėsite priimti optimalų, naudingiausią sprendimą ir jo kuriamą vertę.

 

Atsakingai rinkitės paslaugos teikėją

Kodėl svarbu pasirinkti patikimą ir profesionalų debesų kompiuterijos paslaugos teikėją? Prieiga prie skaitmeninės informacijos – būtina norint užtikrinti įmonės funkcionalumą, verslo procesų vykdymą. Todėl debesų kompiuterijayra itin reikšminga paslauga, o dėl paslaugos teikėjo neatidumo ar kitų klaidų gali sutrikti visas verslo stabilumas.

Rekomenduojama atkreipti dėmesį į pasiekiamumo rodiklius (techninę pagalbą, 24/7 klientų aptarnavimą), turimus sertifikatus, pasidomėti duomenų centro infrastruktūra, lokacija, elektros tiekimu ir kitais efektyviam serverio veikimui būtinais dalykais. Taip pat sužinokite, ar teikėjas linkęs prisitaikyti prie individualių jūsų verslo poreikių, ar siūlo tik standartinius paslaugų paketus.

Kokybė priklauso ir nuo interneto galimybių

Jūsų duomenų saugumą ir optimalų serverio veikimą gali lemti ir daugelis kitų pašalinių veiksnių, o vienas iš didžiausių – interneto ryšys. Juk debesų kompiuterija yra virtuali paslauga. Galima pateikti tokį pavyzdį: jeigu jūsų debesų serveriai talpinami užsienio valstybėje, tikėtina, kad paslaugos teikėjas gali turėti nepakankamai ryšio susijungimų su ta valstybe, taigi, ryšys gali trūkinėti.

 

Kadangi virtualiam serveriui svarbus tiek išsiuntimo, tiek parsisiuntimo greitis, pagrindinis ekspertų patarimas yra rinktis duomenų saugojimo „cloud“ serveryje paslaugos teikėją, kuris yra arčiausiai jūsų plėtojamo verslo, įmonės. Pavyzdžiui, tai galėtų būti duomenų centras, įsikūręs Europoje, arba dar geriau – čia pat, Lietuvoje.

Maksimalus duomenų saugumas ir operatyvi komunikacija

Už visą duomenų, laikomų „cloud“ serveriuose, apsaugą yra atsakingas tik pats serverio savininkas, todėl šių duomenų autentiškumas ir apsauga yra maksimalūs. Nors debesų kompiuterija yra visiškai apsaugota nepriklausomai nuo to, kur laikomas jūsų serveris, pasirinkę paslaugos teikėją ES šalyse, Lietuvoje, galėsite operatyviau komunikuoti, geriau išmanysite teisinės sistemos niuansus, greičiau ir lengviau išspręsite bet kokias su serverio veikimu susijusias potencialias problemas. Neskubėkite visų duomenų perkelti į „cloud“ serverius. Taip, tai yra inovatyvi ir daugeliu atvejų puikiai tinkanti paslauga, tačiau prieš tai reikia įsivertinti savo įmonės padėtį, turimų duomenų gausą, ateities tikslus ir tik tuomet ryžtis šiam žingsniui. Viskas bus kur kas paprasčiau, jeigu pasirinksite patikimą paslaugos teikėją – jis galės suteikti konsultacijas viso proceso metu.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button