Statybos Vilniuje

Žygimantų gatvė įgaus naują veidą: bus statomi nauji pastatai

Šio mėnesio pabaigoje miesto savivaldybės patalpose viešai bus svarstomi patikslinti projektiniai siūlymai, kuriuose pristatoma, kaip turėtų pasikeisti Žygimantų gatvėje esanti erdvė, kurioje šiuo metu stove du invidualūs gyvenamieji namai. Naujajam pastatui bus suteiktas Žygimantų g. 12A adresas.

Nauja statyba vietoj senų pastatų

Planuojama mažaaukščius pastatus nugriauti ir statyti naują gyvenamosios paskirties kelių korpusų pastatą. Projektuojamas pastatas charakteringo senamiesčio užstatymo – perimetrinis, skirtingų tūrių, su vidiniu kiemu, bandant sukurti iliuziją ne vieno bet kelių pastatų. Statinys dalinamas atskirais korpusais su tarpais tarp jų,  kurie tarnautų ne tik vizualiai suardant uždaro kiemo įspūdį, bet tuo pačiu dalinai padės užtikrinti didesnį saulės šviesos patekimą iš rytų ir vakarinės pusės. Siekiama naujai projektuojamam pastatui suformuoti šiuolaikišką Žygimantų gatvės išklotinę pratęsiant XIX amžiaus pabaigoje pradėtą krantinės užstatymą ir papildant ją moderniu pastatu.

Kas bus įrengta pastate?

Minėtas pastatas projektuojamas, kad atitiktų energinio naudingumo klasę „A“. Naujas statinys bus keturių aukštų su mansarda, kuriame bus įrengta 110 butų. Požeminėje automobilių aikštelėje numatoma įrengti 87 vietas automobiliaams, numatomos pastato techninės patalpos ir dviračių saugojimo aikštelės. Iš požeminės aikštelės numatyti tiesioginiai patekimai į kiekvieną pastato laiptinę. Pirmame aukšte prie Žygimantų gatvės projektuojamos komercinės patalpos. Kituose aukštuose numatomi butai.Tipiniuose pastato aukštuose ir mansardoje sudaromos galimybės apjungti patalpas. Butams projektuojami balkonai.

 

Pastate taip pat numatoma įrengti:

  • vaizdo stebėjimo sistemą ties laiptinės įėjimu. Kameros stebės požemines stovėjimo aikšteles, vaikų žaidimo aikštelę;
  • telefonspynę kiekvienam butui, įėjimo durims į pastatą blokuoti naudojamas elektromagnetas. Bute įrengiamas pasikalbėjimo – namų durų atidarymo ragelis (telefonspynė). Apsauginė signalizacija neprojektuojama;
  • butuose numatomas mechaninis oro tiekimas ir šalinimas su šilumos atgavimu. Pagal reikiamą oro kiekį projekte nurodomi oro paėmimo grotelių dydis ir vieta bei oro šalinimo ortakis;
  • centrinį magistralinį šildymą;

Žygimantų 13

Šalia minėto projekto taip pat bus pradėtas statyti pastatas, kuris užpildys likusią tuščią erdvę prie „Congress“ viešbučio, plačiau projektą pristatysime kitame straipsnyje.

 

Straipsnio autorius: Aidas Pelenis

Žygimanto g. butai

Žygimanto g. butai

 

Žygimanto g. butai

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rytis

Geriau jau neįgautų tokio baisaus naujo veido. Ir taip labai gaila, jog senasis veidas visiškai neįvertinamas :(.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button