Statybos Vilniuje

Visoriuose iškils naujas mokslinių tyrimų centras (vizualizacijos)

Visoriuose planuojamas mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacinės veiklos centro statybos. Numatoma, jog pastatas bus projektuojamas kaip vienas 5 aukštų tūris su rūsiu ir antstatu.

„Prie projektuojamo pastato taip pat numatoma automobilių aikštelė. Sklypo vakarinėje pusėje projektuojamas privažiavimas prie pagrindinio pastato įėjimo ir parkavimo vietos lankytojams. Sklypo pietinėje pusėje projektuojamas įvažiavimas į antžeminę atvirą automobilių saugyklą, sunkiojo aptarnaujančio transporto privažiavimas prie sandėlio ramų ir automobilių parkavimo vietos“, – apie automobilių parkavimo sprendinius rašoma projektiniuose siūlymuose.

Mokslo centre bus vykdomas saulės elementų kūrimas

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog pirmajame pastato aukšte numatomas pagrindinis įėjimas su vestibiuliu ir apsaugos patalpa, mokslinės eksperimentinės laboratorijos su sandėlio patalpomis. Teigiama, jog laboratorijose bus vykdomas saulės elementų ir prototipų modulių kūrimas bei pritaikymo pramonei tyrimai.

 

„Antrajame ir trečiajame pastato aukštuose projektuojama atvira automobilių saugykla darbuotojų parkavimo poreikiui užtikrinti aukštuose. Ketvirtame ir penktame aukštuose projektuojamos mokslinės eksperimentinės laboratorijos ir aplink jas numatomos tyrėjų, duomenų apdorojimo ir analizės darbuotojų patalpos. Laboratorijose ir patalpose bus įkurtos Duomenų analizės laboratorija, Skaitmeninimo centras, Technologijų taikomojo vystymo, technologijų žvalgymo (scouting) ir technologijų paieškos laboratorija, Skaitmeninių inovacijų centro Smart Energy DIH sprendimų vystymo, testavimo ir validavimo ir sertifikavimo MTEPI laboratorija“, – apie būsimą tyrimų centrą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Sklype projektuojami pėsčiųjų takai bus nesiauresni kaip 1,2m, menkaverčiai medžiai ir krūmai bus iškertami.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Mokslininkų g. 6, Visoriai;
 • Sklypo plotas – 60 421 m2;
 • Pastat0 bendras plotas – 33 496,95 m2:
  • Administracinės ir mokslo paskirties patalpos  – 17 859,80 m2;
  • Garažų paskirties patalpų plotas –  11 840,74 m2;
 • Statinio aukštis – 5 aukštai (iki 23m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 394 vnt.;
 • Projekto vystytojas –  UAB „Inovacijų ir verslo centras“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Baltic engineers“, projekto vadovė – Viktorija Bogdanovienė.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugpjūčio 19-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks rugpjūčio 19 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Hmm
Hmm
9 mėnesius

Įdomus

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button