Statybos Vilniuje

Savivaldybė nepritarė NT projektui Šv. Stepono gatvėje

Savivaldybė, atsižvelgusi į Vilniaus senamiesčio reglamento reikalavimus (saugomų pastatų sklypuose rekonstruojamų pastatų karnizas ir stogo kraigo lygis neturi viršyti aplinkinių pastatų karnizų ir kraigo lygio) nustatė projekto sprendinių pažeidimus ir nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Šv. Stepono g. 36A rekonstrukcijai. 

Šv. Stepono g. 36A pastato sprendiniai neatitiko Senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimų, nes gerokai viršija aplinkinių pastatų aukštį. Be to, buvo pastabų ir dėl architektūrinės išraiškos.

Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, savivaldybė atsakingai peržiūri visus projektinius pasiūlymus ir kiekvienam projektui turi konkrečių pastabų. Ypač, kai pastatas yra centrinėje miesto dalyje. Prie kiekvieno projekto atsakingai dirba kvalifikuotų specialistų komanda, kurie peržiūri teritorijų planavimo dokumentus, įvertina projektą paveldosauginiu ir aplinkosauginiu aspektais, viešai pristato jį visuomenei. Sulaukus argumentuotų gyventojų pastebėjimų, projektas vertinamas dar kartą ir tik tuomet priimamas galutinis sprendimas, kurio tikslas – suderinti plėtros, saugojimo, aplinkosaugos, socialinius interesus ir kaimynų lūkesčius. 

 

Šv. Stepono g. 36A esamo statinio paskirtis – pastatas – sandėlis. Pateiktuose projektiniame pasiūlymuose buvo siūloma keisti statinio paskirtį iš sandėlio rekonstruojant į daugiabutį gyvenamąjį namą, tačiau šis pasiūlymas neturėjo įtakos savivaldybės sprendimui.

Jeigu projektiniai pasiūlymų sprendiniai bus taisomi, bus organizuojamas ir jų aptarimas su vilniečiais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mindaugas
Mindaugas
2 metus

Šitas jei būtų aukštu žemesnis dar visai pusė bėdos palyginus su žymiai didesnėmis baisybėmis bjaurojančiomis žymiai svarbesnes Vilniaus vietas, kaip Misionierių soduose.

hmm
hmm
2 metus

vienu aukštu sumažint ir visai puikus projektas gausis, reikia, reikia gaivint ten

Spec
Spec
2 metus

O kiek šiltnamiu jau pristatyta senamiestyje?pvz ta nesamonė prie Barbakano. 100 belenkokių projektų praleidžia ir 1 uždraudžia juokdariai.

vilnietis
vilnietis
2 metus

jeigu sito neprieme tai bent jau kita primkite nes sita dlis labai apleista reiketu sutvarky nebutinai kazka naujo statyt

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button