Statybos Vilniuje

Vilniaus savivaldybė: dėl nacionalinio stadiono statybų grįžtama į preliminarių pasiūlymų metą, tačiau statybų pabaigos data nesikeis

Nacionalinio stadiono statybų istorijoje vėl grįžtama į tašką, kai bus iš naujo vertinami konkurso dalyvių pasiūlymai, tačiau statybų pabaigos data dėl to kol kas planuojama ta pati, sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Turime gerą ir blogą naujieną. Gera naujiena ta, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė neskundžiamą nutartį, kuria mus įpareigojo priimti ir vertinti „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pasiūlymą, leisti jam jį pasirašyti ir užbaigti pateikimo procedūrą.

Nuo pat pradžių siekėme, kad šis pasiūlymas visgi būtų priimtas vertinti. Dėjome tam visas pastangas, bet negalėjome neatsižvelgti į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Centrinės projektų valdymo agentūros išvadas, kurios įpareigojo pasiūlymą atmesti. Tą patvirtino ir pirmi du teismai. LAT nusprendė, kad tokia priežastis atmesti pasiūlymą yra per menka. Taigi gera žinia, kad procesas tęsiasi, bloga – kad jis komplikuojasi. Bet turėsime du pasiūlymus, konkurencija bus didesnė“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo P. Poderskis.

 

Pasak jo, dabar procedūrose reikia grįžti atgal.

„Grįžtame į preliminarių pasiūlymų metą, VPT fiksuosime, kaip teikiamas pasiūlymas, toliau jį vertinsime, vertinsime ir dalyvio kvalifikaciją. Kelias, kurį turime dar nueiti, netrumpas, bet tikimės jį padaryti per artimiausią mėnesį, panašiai laiko suteiksime deryboms“, – teigė administracijos vadovas.

Jo teigimu, planuota stadiono statybų pabaiga 2022 m. yra vis dar tikėtina data.

 

„Kol kas nematome prasmės tą datą koreguoti“, – teigė P. Poderskis.

Vilniaus nacionalinis stadionas
Vilniaus nacionalinio stadiono projektas

ELTA primena, kad spalio viduryje paskelbta, jog baigėsi kone pusmetį trukusios Vilniaus savivaldybės, Vyriausybės ir potencialaus koncesininko „Axis Industries“ derybos dėl nacionalinio stadiono. Sutarta ne tik dėl finansinių, techninių ir teisinių Daugiafunkcio centro projektų aspektų, bet ir įvairių smulkmenų, tokių kaip stadiono dangos. Bendra projekto vertė – 80 mln. eurų, o nacionalinio stadiono vertė – apie 33 mln. eurų. Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui ir užimtumo skatinimui.

Tačiau praėjusį penktadienį paskelbta, jog LAT tenkino ieškovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį, panaikino sprendimus, kuriais bendrovei neleista dalyvauti stadiono statybų konkurse dėl techninių projekto pateikimų niuansų, ir uždraudė Vilniaus miesto savivaldybei pasirašyti sutartį su konkursą laimėjusia bendrove „Axis Industries“.

 

Kasacinis teismas taip pat savo iniciatyva pritaikė laikinąją apsaugos priemonę – įpareigojo savivaldybę nesudaryti koncesijos sutarties su „Axis Industries“, iki nebus priimtas ir įvertintas ieškovės pasiūlymas bei priimtas galutinis sprendimas dėl konkurso rezultatų. Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“, bendradarbiaudamas “ Amsterdam Arena“ ir „KAYI Insaat“ grupe, konkurse siūlė 77,886 mln. eurų vertės projektą.

Rūta Grigolytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button