MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčiai
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Statybos Vilniuje

Šv. Jokūbo ligoninės komplekso vystytojai skelbia architektūrinį konkursą

Investuotojai planuoja skelbti atvirą tarptautinį architektūros konkursą dėl buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos plėtros sostinės centre.

„Sprendimas skelbti konkursą atspindi siekius ieškoti visoms pusėms priimtino sprendimo, įgyvendinant Vilniaus darnios plėtros viziją. Viena iš būsimo architektūrinio konkurso naujovių yra užduotis surasti sprendimus, kaip geriau atverti komplekso viešąsias erdves visuomenės naudojimui ir kultūriniam gyvenimui. Tikimės, kad konkurso rezultatai atsakys į visus architektams, paveldosaugininkams ir visuomenei iškilusius klausimus“, – pranešime teigė projektą įgyvendinsiančios bendrovės „Orkela“ vadovas Marius Žemaitis.

Jo teigimu, konkurso laiką, organizatorius ir kitas detales ketinama paskelbti artimiausiu metu.

Pasak jo, projektą bendrovė su institucijomis derina jau ilgiau nei dvejus metus.

Jokubo

Buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas planuoja 45 mln. eurų vertės viešbučio „Clarion“ ir konferencijų centro projektą.

Projektą visuomenei „Orkela“ pristatė kovą po Kultūros paveldo departamento ir sostinės savivaldybės išsakytos kritikos dėl nepakankamo viešumo. Kai projektas buvo paskelbtas, ir visuomenės, ir specialistų kritikos sulaukė ir architektūriniai sprendiniai.

Gegužę projektą nagrinėjusi Vilniaus regioninė architektų taryba rekomendavo jį keisti. Liepą pakeistą projektą taryba įvertino palankiau, tačiau sostinės savivaldybė liepos pabaigoje nusprendė neišduoti statybos leidimo plėtrai, nepritarusi projekto sprendiniams.

Jokūbo

Spalio pradžioje Kultūros paveldo departamento Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba patikslino buvusios sostinės Šv. Jokūbo ligoninės komplekso vertingąsias savybes, kurios ateityje turės įtakos plėtros galimybėms teritorijoje. Tuomet nuspręsta, jog Vilniaus Šv. Apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčia, dominikonų vienuolyno ansamblis ir Šv. Jokūbo ligoninės statiniai yra vienas kompleksas – bendras paveldosaugos objektas.

Autorė: Evelina Povilaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Sostena Auto“ Savanorių prospekte statys autosaloną

Aidas Pelenis

Gineitiškių rajone suplanuota nauja 34 kotedžų gyvenvietė

Evaldas Činga

Prie Gariūnių bus statomas restoranas, greičiausiai „McDonald‘s“

Aidas Pelenis

Pašilaičiuose bus įrengta nauja futbolo aikštelė

Aidas Pelenis

Panerių gatvėje statys verslo centrą

Aidas Pelenis

Išduotas statybos leidimas D.Libeskindo suprojektuotam kompleksui „k18b“

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika