Statybos Vilniuje

Statybų skandalas: daugiabučiai su komercinėmis patalpomis ar garažai?

Neseniai dalinomės informacija, kad Plytinėje, Pilaitės seniūnijoje, bus statomi nauji daugiabučiai su komercinėmis patalpomis ir požeminiu parkingu. Šiuo metu sklype jau yra statinys, kuriame, anot šalia gyvenančių žmonių, jau yra įsikūrė garažai ir autoservisai.

Sklypas, Ievos Labutytės g. 46, nuosavybės teise priklauso privačiam asmeniui. Projektinių pasiūlymų aiškinamajame rašte skaitome: „Daugiabučiai gyv. namai projektuojami remiantis 2016-11-24 išduotais specialiaisiais architektūriniais reikalavimais (…). Pagal šį statybos leidimą statybos darbai yra prasidėję”. 2019 m. šiam projektui buvo išduotas statybos leidimas. Tai paaiškina, kodėl šiuo metu, dar neturint naujo statybos leidimo, sklype jau kilęs pastatas.

Dokumente taip pat rašoma, kad „statybos metu statytojo bei užsakovo pageidavimai pasikeitė, atsižvelgiant į ekonominę situaciją bei į nekilnojamojo turto rinkos paklausą”. Tada ir buvo nutarta parengti naują daugiabučių gyv. namų projektą. O naujam projektui reikia išimti naują statybos leidimą, anuliuojant dabar galiojantį.

 

„Kadangi statybos darbai yra prasidėję pagal išduotą statybos leidimą, pastatai projektuojami atsižvelgiant į esamą pastatų konfigūraciją. Kada planuojama pradėti statybos darbus informacijos neturime” – sako Projektavimo sąlygų poskyrio vedėja Geda Krencienė.

Šiuo metu, įvedus į Google paieškos langelį „Ievos Labutytės gatvė 46” galima pastebėti, kad šiuo adresu yra įsikūręs W12 autoservisas. Tą patį pastebi ir Pilaitės bendruomenės gyventojai.

„Šiuo metu I. Labutytės g. 46 esantis pastatas – yra visiškas garažas ie neatitinka jokių planų. Suskaičiavome, kad dabar ten yra 12 garažų, o kai kur veikia autoservisas. Visi gyventojai prieš projekto viešinimą parašė prašymą į statybų inspekciją. Ji užtikrino, kad leidimas yra, bet kam jis yra išduotas? Leidimas buvo išduotas dar 2019 m., tačiau jo internete niekur negalima rasti”, – sako Pilaitės bendruomenės gyventojas (vardas ir pavardė MadeinVilnius.lt redakcijai žinomi).

 

Bendruomenė bijo, kad visi kiti pastatai bus statomi prieš viešinimą, o vėliau juos bus bandyta įteisinti. Anot gyventojų aplinkui jau yra padaryti visi keliai, todėl jie neįsivaizduoja, kaip ir kur sklype planuojama įrengti žaidimo aikštelę ir sporto aikštę.

„Čia bus grynai kaip pramoninis rajonas, kurio šioje vietoje būti tiesiog negali, niekas to nenori” – priduria pašnekovas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
2 mėnesius

Ten “100 metų”, kaip komercines paskirties žiemė!!! Tad ner čia ko dabar lizinginiams(aplinkiniems gyventojams) žliumbti, galės savo lizinginius kibirus ten taisyti!!!

Vytautas
Vytautas
2 mėnesius

Kur atsakingų asmenų “pasiteisinimai” , tiksliau komentarai?

chingis ir co
chingis ir co
2 mėnesius

Žiniasklaidos antraštėje – pati apibrėžia, kur skandalas LOOOOL:DDDd

tomas
tomas
2 mėnesius
Atsakinėti į  chingis ir co

nu nepykit ponai NT vystytojai 😀

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button