Statybos Vilniuje

Sostinės centre pradedamos naujo daugiabučių namų projekto statybos

Vilniuje, Z.Sierakausko g. 25 adresu esančiame sklype, nekilnojamojo turto plėtros įmonė “Realinija” pradeda naujo daugiabučių namų projekto “Sierakausko 25” statybas. Projekto metu bus pastatyti trys daugiabučių namų korpusai, kuriuose bus 68 butai ir suremontuota XX a. pradžios vila, kurioje bus įrengti 6 išskirtiniai butai. Numatoma, kad pirmieji naujakuriai savo būstuose galės įsikurti 2020 m. pradžioje. Bendros investicijos į projektą sudarys beveik 13 mln. eurų.

Išskirtinė vieta

“Jau kurį laiką Naujamiesčio rajonas yra tarp lyderių Vilniaus mieste pagal naujų butų pardavimus, o “Sierakausko 25” projektas, esantis, turbūt, prestižiškiausioje ir geidžiamiausioje šio rajono vietoje susilaukė didelio dėmesio iš potencialių pirkėjų dar gerokai prieš pradedant šio projekto pardavimus.” – apie projektą pasakoja “Realinija” direktorius Kęstutis Graužinis. “Manau, kad žmonėms imponuoja ne tik išskirtinė projekto vieta, kur Vingio parkas, Gedimino prospektas ar senamiestis yra vos už kelių minučių kelio pėsčiomis, bet ir tai, jog ši vieta yra pakankamai rami bei apsupta žalumos.”

Sierakausko 25

 

Suremontuos senovinę vilą

Pasak K.Graužinio, sklype esanti XX a. pražios vila taip pat prideda išskirtinumo projektui. “Nors prieš perkant sklypą vila nebuvo įtraukta į saugotinų statinių sąrašą, mes matėme, kad statinys yra vertingas ir vienintelis variantas buvo vilą išsaugoti, todėl savo iniaciatyva įrašėme pastatą į kultūros paveldo sąrašą ir atlikome istorinius tyrimus.” Pastato istorija tikrai įdomi: vila apie 1910 m. buvo suprojektuota žymaus to meto architekto M.Prozorovo ir pastatyta  kaip gyvenamasis namas inžinieriaus žmonai A.Danilovai. Vėliau pastatas buvo parduotas žymiam to meto visuomėnes veikėjui, gyditojui Vytautui Legeikai, o po karo vila buvo nacionalizuota ir paversta viešbučiu, kur apsistodavo aukšto rango svečiai iš Maskvos. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, vila toliau buvo naudota kaip valstybinis viešbutis. Išrinkus prezidentą Valdą Adamkų, jo rezidencija dar nebuvo suremontuota, todėl jis buvo atvežtas į Sierakausko g. 25 esantį valstybinį viešbutį ir čia gyveno, kol jo rezidencija Turniškėse buvo paruošta. “Realinija” įsigijusi vilą ir teritoriją aplink ją iš Valstybės, pradėjo naujų pastatų ir vilos sutvarkymo projektavimo darbus. Kadangi vila išsiskiria savo architektūra, projektavimo metu buvo naudojama kaip filmavimo aikštelė ne vienam pilnametražiam filmui, tarp jų ir filmui “Tarp pilkų debesų”. “Esame paruošę vilos tvarkybos projektą ir pagal jį atkursime pastatą kiek įmanoma autentiškesnį bei grąžinsime jam gyvenamąją paskirtį, jame įrengdami 6 butus.” – teigė Kęstutis Graužinis.

Sierakausko 25

Pirkėjus pasitiks inovatyvūs sprendimai

Statomi namai bus A+ energetinės klasės, o tą pasiekti padės ne tik storas apšiltinimo sluoksnis bei puikus sandarumas, bet ir geoterminis šildymas, kuris vasarą galės atvėsinti patalpas. Bendrosiose patalpose, o pirkėjam pageidaujant ir prie jų butų durų, bus įrengti pirštų atspaudų skaitytuvus tad nereikės rūpintis, kad pamiršote raktus. Visos gyventojams skirtos automobilių parkavimo vietos įrengiamos požeminiame garaže, po namais, o esant pirkėjų pageidavimui, kiekviena parkavimo vieta gali būti pritaikyta elektromobilių  pakrovimui. “Šiuo metu jau pastatytame įmonės projekte Vilniuje “Basanavičiaus namai” 20 proc. parkavimo vietų buvo iš anksto pritaikytos elektromobiliams. Šias vietas pirkėjai išpirko pirmiausia, o nespėję jų įsigyti, prašė ir iki jų išsirinktų parkavimo vietų atvesti reikalingus laidus. Įvertinę, kad žmones iš anksto ruošiasi būsimam elektromobilių išpopuliarėjimui, nusprendėme neberiboti elektromobiliam pritaikytų vietų skaičiaus ir įrengti reikalingą įvadą prie kiekvieno to pgeidaujančio pirkėjo parkavimo vietos.” – teigė Kęstutis Graužinis Nebus pamiršta ir daugiabučių aplinka. “Ne tik apželdinsime sklypą pagal aukščiausius standartus, bet ir įrengsime automatinę laistymo sistemą, kad gyventojam būtų kuo mažiau rūpesčių dėl aplinkos priežiūros. Prie namų numatytos ne tik vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos, bet ir griliaus zona, kur esant geram orui, bendruomenės nariai galės išsikepti kepsnių.” – apie projektą pasakojo “Kęstutis Graužinis”

 

Šiuo metu registruojami projektu besidomintys žmonės, o preliminarios butų pardavimo sutartys, planuojama, bus pasirašomos nuo gruodžio mėn. pradžios. Pirkėjai galės rinktis nuo vieno kamabrio 35 kv.m. butų iki 5 kambarių 145 kv.m. būtų, esančių viršutiniuose aukštuose ir turinčių nuosavas erdvias terasas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
3 metus

Neblogai atrodantis projektas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button