Vilniuje vieši vienas garsiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind, kuris miesto tarybos nariams ir visuomenei pristato multifunkcinio komplekso „k18B” bei šalia atsirasiančios viešosios erdvės miestiečiams projektą.

Bendrasis Vilniaus miesto planas šiuo metu numato, kad teritorijoje, kurioje iškils modernus viešbučio „Radisson RED“ bei A klasės biurų kompleksas, aukštybinius pastatus galima statyti tik gavus savivaldybės tarybos pritarimą. Garsus architektas į Vilnių atvyko miesto tarybos nariams asmeniškai pristatyti komplekso bei viešosios erdvės projektą. D. Libeskind susitinka su visomis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos frakcijomis.

Pristatydamas projektą, žymus architektas negailėjo gražių žodžių Vilniui. „Kaskart atvykus į Vilnių mane pasitinka geras oras. Manau, kad tai yra puikus ženklas. Sekmadienio popietę praleidome senamiestyje žavėdamiesi jo grožiu ir stebėdami žmones. Kaskart būnant čia, man susidaro įspūdis, jog Vilnius yra atviras jaunų žmonių miestas, kuriame kurti man yra didelė garbė“, – pasakojo D. Libeskind.

Jis pabrėžia, kad čia iškilsiantis multifunkcinis kompleksas „k18B” ne tik užtikrins dešiniojo Neries kranto vientisumą, tačiau taps Vilniaus vizitine kortele visoje Europos miestų architektūroje.

„Pastatas yra tarsi vartai į naująją erdvę. Labai svarbu rasti dermę tarp Senamiesčio ir verslo kvartalo, kuris plečiasi kitoje upės pusėje. Kūriau pastatą išskirtinai Vilniui, todėl jo formos ir siluetas sutampa su miesto diktuojamu kontekstu. Vis dėlto, pastatai turi išsiskirti ne tik vietiniame kontekste, tačiau ir tarptautiniame. Šiandien miestai konkuruoja tarpusavyje, todėl Vilnius turi būti išskirtinis”, – teigė D. Libeskind.

Pasak architekto, labai svarbu, kad tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės būtų sukurta aktyvi viešoji erdvė, kuri taptų tarsi svetaine miestiečiams.

„Net neabejoju, kad šis pastatas džiugins žmonių, kurie kasdien čia vaikšto, akis. Šioje erdvėje  aktyvus visuomenės gyvenimas verda 24 val. per parą ištisus metus. Pastate bus 30 metrų aukščio viešoji erdvė, kuri bus atvira visuomenei. Tai yra unikalu net ir pasauliniu mastu – dažniausiai mano projektuojami privatūs pastatai nėra tokie atviri visuomenei“, – džiaugiasi architektas.

Jis citavo D. Ibelhauptaitę, kurios teigimu sostinėje trūksta kokybiškų erdvių, kuriose galėtų vykti meno pasirodymai ir kiti renginiai visuomenei. D. Libeskind džiaugėsi jos atvirumu rengti „Vilnius City Opera“ pasirodymus „k18B” viešojoje erdvėje.

Vilniuje viešinčiam architektui viena žinomiausių jaunosios kartos menininkių Jolita Vaitkutė pristatė ir įteikė iš architektų darbo įrankių sukurtą D. Libeskind portretą. Jo sužavėtas ir ilgai kūrinį apžiūrinėjęs architektas pažadėjo pasikabinsiąs jį savo pagrindiniame biure Niujorke.Libeskind vadovaujamos „Studio Libeskind“ suprojektuotas multifunkcinis biurų ir viešbučio kompleksas „k18B” pernai laimėjo tarptautinį architektų konkursą, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.

Kovo 23-27 d. bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta vilniečių apklausa parodė, jog 80 proc. vilniečių palankiai vertina planus dešiniajame Neries krante statyti D. Libeskind suprojektuotą multifunkcinį kompleksą „k18B”.

„Studio Libeskind“ atskleidė moderniausios viešosios erdvės Vilniuje idėjas

Vieno garsiausių pasaulio architektų Danielio Libeskindo vadovaujama studija parengė Vilniaus dešiniajame Neries krante planuojamo multifunkcinio centro priešprojektinius pasiūlymus.

Kartu su Konstitucijos 18B pastato architektūros idėja atskleidžiama ir „Studio Libeskind“ vizija čia sukurti moderniausią Baltijos šalyse viešąją erdvę.

Šiuo metu Vilniaus dešiniojo Neries kranto dalis tarp Konstitucijos prospekto ir Baltojo tilto yra nesutvarkyta. Sklype, kuriame planuojamas statyti daugiafunkcinis centras, šiandien nutrūksta pėsčiųjų ir dviračių takai. Čia sunku praeiti nuo Baltojo tilto link Europos aikštės bei nuo Nacionalinės dailės galerijos iki Šv. Rapolo bažnyčios.

„Studio Libeskind“ architektai užsibrėžė Konstitucijos pr. 18B komplekse sukurti vieną moderniausių viešųjų erdvių ne tik Vilniuje, bet ir Baltijos šalyse. Ji bus ypatinga tuo, kad bus įrengta ne tik aplink pastatą, tačiau ir integruota į jo vidines erdves.

Multifunkcinio centro apatiniuose aukštuose planuojama įrengti atvirą visuomenei per 30-ies metrų aukščio atriumą. Jis pratęs dabar Konstitucijos prospekte esančią požeminę perėją. Šia originalia viešąja erdve bus ne tik patogiau pasiekti abi prospekto puses, tačiau, pagal architektų viziją, bus galima rengti ir viešus renginius ar praeivių dėmesį atkreipiančias parodas. Tobulindami pastato formas projektuotojai siekė suformuoti trūkstamą architektūrinės kalvos silueto dalį ir aiškiai išreikšti pietinį jos šlaitą.

„Kartelė, kurią mums, projekto vystytojams, iškelia šie Danielio Libeskindo studijos projektiniai pasiūlymai, yra aukštai. Esame pasirengę įgyvendini techniškai sudėtingas architektų idėjas, tikime, kad projektas taps vienu iš Vilniaus simbolių“, – pranešime cituojamas „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Multifunkciniame centre Konstitucijos pr. 18B planuojama įrengti apie tūkstančio darbo vietų verslo centrą bei viešbutį „Radisson RED“. Šio viešbučio tinklo idėja yra kurti muzikos, mados ir meno įkvėptus viešbučius, tampančius talentų ir asmenybių traukos vieta. Kol kas vienintelis šios koncepcijos viešbutis veikia Briuselyje.

„Studio Libeskind architektai teisę projektuoti multifunkcinį verslo ir viešbučio centrą laimėjo praėjusiais metais įvykusiame tarptautiniame konkurse, kurį rengė Vilniaus miesto Savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga bei „Lords LB Asset Management“.

Turi atitikti papildomus reikalavimus

Šiuo metu galiojantys miesto planavimo dokumentai įpareigoja, kad toje vietoje esantis statinys turi atitikti papildomus reikalavimus. Aukštesni nei 35 metrų pastatai, anot miesto bendrojo plano, numatytame sklype leistini tik tuomet, kai jie atitinka deklaruojamą viešąjį interesą, esant ypatingai urbanistinei situacijai ir išskirtiniam pagrindimui. Jiems taip pat būtinas savivaldybės tarybos pritarimas. Pasak M.Žemaičio, rengiant projektinius pasiūlymus vystytojas ir architektai atsižvelgė į ICOMOS paveldo apsaugos specialistų bei VGTU mokslininkų urbanistines studijas, taip pat parengė reikiamus pagrindimus. Anot jo, architektas Danielis Libeskindas yra pasirengęs atvykti į Vilnių pristatyti jau konkrečius projektinius pasiūlymus visuomenei ir savivaldybės tarybos nariams bei specialistams. „Lords LB Asset Management“ Vilniaus savivaldybei jau pateikė prašymus pradėti reikiamas teisines procedūras.

„Esame įgyvendinę visus Vilniaus m. savivaldybės iškeltus procedūrinius reikalavimus ir įteikę dokumentus. Laukiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos palaiminimo tam, kad galėtume darbus tęsti toliau“, – teigia M.Žemaitis.

D.Libeskind yra vienas žymiausių pasaulio architektų. Tarp garsiausių jo darbų – Žydų muziejus Berlyne, Metropoliteno universiteto Doktorantūros centras Londone, M.Volio centras Barlano universitete Tel Avive. 2003 m. D.Libeskind tapo vyriausiuoju Niujorko Pasaulio Prekybos Centro atstatymo architektu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist