MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Apžvalgos bokštas
Statybos Vilniuje

Šnipiškėse planuojama statyti apžvalgos bokštą

Sostinės savivaldybė Šnipiškių mikrorajone Vilniaus savivaldybė planuoja statyti apžvalgos bokštą.

18 metrų apžvalgos bokštas atsiras maždaug 80 arų erdvėje tarp Giedraičių, Kintų ir Kaltanėnų gatvių, kur šiuo metu yra metaliniai garažai – be bokšto, čia planuojama įrengti prekybai skirtus pavilijonus, treniruoklius.

„Siekiame sutvarkyti tą teritoriją, įrengti normalią viešąją erdvę, o vienas tos erdvės elementas, sutarus su bendruomene, išklausius jų pageidavimų, yra apžvalgos bokštas. Tikslas – kad galėtum pakilti į viršų ir pamatyti saugomą medinio paveldo teritoriją, kuri yra abipus Giedraičių gatvės“, – BNS sakė Miesto plėtros direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė.

Ji patvirtino, kad tai būtų pirmasis apžvalgos bokštas Vilniuje, jis būtų padarytas iš metalinių ir medinių konstrukcijų, panašus į pastaruoju metu statomus šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Apžvalgos bokštas

Anot jos, bokšto idėją pasiūlė patys gyventojai, kol kas parengti tik jo projektiniai pasiūlymai. Jei procedūros vyks sklandžiai, statybos prasidėtų 2019-aisiais, pati erdvė su bokštu įrengta apie 2020-ųjų vidurį. Planuojama, kad iš viso vietos sutvarkymas, bokšto ir kitų pastatų statybos kainuos beveik 2,2 mln. eurų: po 165 tūkst. eurų skirs Vilniaus savivaldybė ir Vidaus reikalų ministerija, dar 1,87 mln. eurų numatoma iš Europos Sąjungos lėšų.

Garažai minimoje teritorijoje stovi jau kelis dešimtmečius, ant valstybinės žemės, be jokių nuomos sutarčių.

Anot R. Matonienės, teritorijoje bus įrengta ir vaikų žaidimų aikštelė, poilsio erdvės.

Vilniaus savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas, opozicinių konservatorių atstovas Vidas Urbonavičius teigia nustebęs, jog savivaldybės Miesto ūkio ir paslaugų komitetas ketvirtadienį pritarė nusprendė daugiau nei perpus sumažinti visos Šnipiškių teritorijos tvarkymui skiriamas lėšas, vietoje to skiriant pinigus tik konkrečios vietos sutvarkymui bei bokštui. Anot jo, projektą pateikė Investicinių projektų valdymo skyriaus vedėja Lina Melianienė.

„Aš paklausiau – o kas tai yra? Man paaiškino, kad statome bokštą, įrengiame viešą erdvę keturiskart mažesnę, nei buvo. Anksčiau buvo planuojama sutvarkyti visas Šnipiškes, visas viešąsias erdves. Vietoje tvarkymo nuspręsta bokštą statyti, nes jie nespėja įsisavinti europinių pinigų“, – BNS sakė V. Urbonavičius.

Sostinės taryba ketvirtadienį planavo tikslinti Integruotos teritorijjos vystymo programą, tačiau klausimas buvo nenagrinėtas nelikus kvorumo. Jame iš tiesų numatyta, jog vietoje gerokai didesnės teritorijos, apimančios Lvovo, Kernavės, Žalgirio, Daugeliškių, Fino, Kalvarijų gatves, tvarkymo, bus apsiribota minėta teritorija. Taip pat numatoma sumažinti ir investicijas – nuo 3,62 mln. iki 1,77 mln. eurų.

Savivaldybės atstovai BNS patikino, kad planuojama tvarkyti visą Šnipiškių teritoriją ir detalius paaiškinimus dėl investicijų žadėjo pateikti penktadienį.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Teismas išsklaidė abejones dėl „Misionierių sodų“ statybų teisėtumo

BNS

Pašilaičiuose prasidėjo naujos mokyklos statybos

Evaldas Činga

„BIOK laboratorija“ Vilniaus rajone statysis naują gamyklą

BNS

Paskelbtas naujos Lietuvos banko būstinės architektūros konkursas

BNS

Užupyje pradedamas minimalistinio dizaino būsto projektas

Evaldas Činga

Gatvė prie MO muziejaus bus paversta pėsčiųjų alėja

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika