Statybos Vilniuje

Savivaldybė pritarė Nacionalinės koncertų salės projektiniams pasiūlymams (vizualizacijos)

Vilniaus miesto savivaldybė šią savaitę pritarė „Tautos namų“ projektiniams pasiūlymams. Nacionalinė koncertų salė iškils vietoj Profsąjungos rūmų ant Tauro kalno.

Nacionalinės reikšmės statinio architektūrinė idėja atrinkta iš beveik 250 pasaulio architektų pasiūlytų projektų. Konkurso nugalėtoja paskelbta komandos iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Architektai siūlo ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungs atviras cokolinis aukštas, „žaliasis koridorius“. Bendras Nacionalinės koncertų salės „Tautos namų“ komplekso plotas sieks 16 000–18 000 kv. m. Planuojama, kad Didžioji koncertų salė talpins iki 1500–1700 klausytojų, ji bus pritaikyta ir klasikinės (simfoninės ir kamerinės) muzikos koncertams, ir kitų žanrų muzikos koncertams (salės akustinę kokybę numatyta pritaikyti panaudojant projektuojamas kintamos natūralios akustikos priemones). 

Mažąją, kitaip – daugiafunkcę, profesionalaus scenos meno, 500 vietų salę, planuojama naudoti pačių įvairiausių meno žanrų pristatymui. 

 

Trečioji, „Tautos namų“ salė, bus skirta ekspozicijų, renginių ir edukacinei veiklai.

Kartu su Nacionalinės koncertų salės projektu bus pristatyti ir Tauro kalno aplinkos sutvarkymo sprendiniai, kurie po projektinių pasiūlymų pristatymo, prieš virsdami techniniu projektu, buvo stipriai pakoreguoti. Pirmiausia – sumažinant šalinamų medžių skaičių, kuris nuo 140 sumažėjo iki 24 po to, kai apsispręsta, senieji čia augantys medžiai yra svarbesni nei galimybė atverti panoramas. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Nuomonė
Nuomonė
2 mėnesius

Kiek bandau save įtikinti, tiek nepavyksta. Nepriekabiaujant, bet šis “Tautos namai” projektas nėra įspūdingas tiek, kad jam suteikti Tautos namų titulą.
Man, asmeniškai, trūksta statinio vientisumo ir didingumo. Vizualizacijoje kaip kokie įmantrūs šiltnamiai ir daržo lysvės.

Arta
Arta
2 mėnesius

Nekentėjai nekęs 😀

Vytautas
Vytautas
2 mėnesius

Baisu…

Martynas
Martynas
2 mėnesius
Atsakinėti į  Vytautas

Kodėl? Rūpintojėlio pritrūko fone?

Tulžinskas
Tulžinskas
2 mėnesius
Atsakinėti į  Martynas

Such architektūra. Šiltnamiai arba prekybcentrio oranzerija. Labai į kontekstą pataikė. Pakalnio ir Šimašienės talento bezdalas.

Vytautas
Vytautas
2 mėnesius
Atsakinėti į  Martynas

Pritruko išliekamųjų vertybių, bendro miesto koncepto ir akcentų, o labiausiai čia trūksta idėjos! Tokį šiltnamį galima buvo statyti bet kur, pievoje ar net Žemuosiuose Paneriuose, kaip automobilių parduotuvę ar baldų gamyklą.
Tai kažkoks prekybcentris, verslo centras, bet tikrai ne meno objektas. O kas su juo bus po 30-40 metų?…
Gaila Vilniaus…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button