Statybos Vilniuje

Savivaldybė pritarė didžiuliam viešbučio ir butų komplekso statybai Stoties rajone

Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius trečiadienį (kovo 3 d.) pritarė grandiozinėms statyboms greta autobusų stoties (Šv. Stepono g. 33, 35A), kur didžiąją dalį užims viešbučio paskirties pastatas, kitą komplekso dalį sudarys butai ir komercinės patalpos.

Įgyvendinus šį projektą, bus sukurtas naujas kvartalas, kuris bus „įrėmintas“ Punsko, Šv. Stepono bei Panerių gatvių.

Kvartalą sudarys trys korpusai

Viešbučio paskirties pastatas projektuojamas trijų korpusų: I korpuse įsikurs viešbutis su maitinimo ir prekybos patalpomis, o II ir III korpusuose plotai bus skirti butams, paslaugų, administracinėms ir poilsio patalpoms.

 

„Viešbučio I korpusas tarp Šv.Stepono, Panerių ir Punsko g. – projektuojamas stačiakampio plano, koridorinės sistemos; 2 – 5 a. projektuojami viešbučio numeriai, mokymosi klasės, bendros virtuvės išdėstytos aplink uždarą vidinį kiemą. Rūsio aukšte projektuojami registratūra, sporto klubas, techninės patalpos. Cokolinė korpuso dalis ir pirmas aukštas sujungti bendra, laiptuota erdve, kuri skirta viešbučio gyventojų poilsiui ir pramogoms. 1 aukšte numatomos prekybos ir maitinimo patalpos, 5 aukšte – bendro naudojimo lauko terasa“, – apie būsimo viešbučio išplanavimą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projektiniuose pasiūlymuose taip pat nurodoma, jog II korpusas tarp Panerių ir Punsko g., bus 4 aukštų ir stačiakampio formos, su pusiau uždaru vidaus kiemu, kuriame bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, vidinis kiemo želdynas ir privačios terasos.

„III korpusas – vienos laiptinės 5 aukštų, blokuojamas prie esamos Mindaugo g. 44 daugiabučio namo ugniasienės. Pirmuose korpusų aukštuose projektuojamos paslaugų, administracinės ir poilsio patalpos. Rūsyje, po dalimi sklypo projektuojama 1-o lygio požeminė automobilių saugykla“, – projektiniuose pasiūlymuose pristatomi III korpuso sprendiniai.

 

Bus atkurta Šv. Stepono gatvės atkarpa

Šiuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog taip pat bus atliekami Punsko gatvės kapitalinio remonto darbai bei fragmentinio remonto darbai Panerių gatvėje, taip pat bus atkurta Šv. Stepono gatvės atkarpa, kuri buvo panaikinta statant autobusų stoties autobusų stovėjimo aikštelę. Ši Šv. Stepono gatvės atkarpa bus pritaikyta tik pėstiesiems ir dviračių transportui.

„Dviejų eismo juostų važiuojamoji dalis bus siaurinama su iškreivinimu iki 5,5 m pločio, transporto priemonių važiavimo trajektorijos iškreivinimui formuoti numatomos važiuojamosios dalies kraštuose saugos salelės, paliekant vieną eismo juostą 3,5 m pločio. Dalyje važiuojamosios dalies tarp salelių įrengiamos automobilių stovėjimo vietos (šoninis parkavimas). Bus remontuojami abu Punsko gatvės šaligatviai, tvarkomi gatvių želdynai, įrengiamas iškilus įvažiavimas į projektuojamo pastato požeminį parkingą, tvarkomas gatvės apšvietimas“, – apie kapitalinio Punsko gatvės remonto darbus rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Šv. Stepono g. 33, 35A, Naujamiestis;
 • Sklypo plotas – 8 137 m2;
 • Pastato bendras plotas – 17 685 m2:
  • Požeminių patalpų plotas – 3 365 m2;
  • Antžeminių patalpų plotas – 14 320 m2:
   • Viešbučio patalpų plotas – 7 536m2;
   • Gyvenamosios paskirties patalpų plotas – 6 639m2;
 • Statinio aukštis – 4-5 aukštai (iki 21m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – iki A+;
 • Kambarių skaičius – 269 vnt.;
 • Butų kiekis – 114 vnt.:
 • Poilsio patalpos – 4 vnt.;
 • Komercinės patalpos – 20 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 77 vnt.;
 • Projekto vystytojas –  privatus asmuo;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Senojo miesto architektai“, projekto vadovė – Diana Sabaliauskienė.

Bendruomeniško gyvenimo (co-living) apartamentai Šv. Stepono gatvėje:

 

Šv. Stepono Baltas lapas:

NT projektų žemėlapis
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Andrius

3 korpusas noretusi, kad butu archetikturiskai harmoningas gretimam pastatui, nes dabar atrodo nuotraukoj kaip svetimkunis.
Kodel savivaldybė nepriima sprendimo dėl Punsko g. 6 senos lusnos iskeldinimo, kuri kelis kartus dege ir gadins viso projekto vaizda?

parkingo naikintojas

parkingas brangiau negu viesbutis, a juk ten nemokamas

Mare

Vel ir vel teritoriju itvorinimas… Perimetro aptverimas trukdo pesciuju judejimo pasirinkimui ir laisvei. VMS judumo konceptas – Darnu, bet tik ratais-kvadratais… Liudina

Hmm

Turbūt juokingiausias argumentas irgi per paskutnius 10 metų:D

geriausiai

sulyginti Vilniu su zeme ir pastatyti is naujo

Pasiūlymas pakalniui

Reikia išgriauti visą senamiesčio sovietine periferija ir perstatyt kaip antai šitas pvz

MikrorajonVibes

Viskas OK, bet trūksta vertikalaus fasado dalinimo. Be dalinimo pastatai tampa vizualiai per daug masyvūs tam rajonui. Deja, VMS neturi kompetencijų tokiems akivaizdiems dalykams.

hmmm

čia jau tik detalės:) sakyčiau tai yra aplamai vienas iš geriausių projektų per paskutinius kokius 10 metų

MikrorajonVibes

Vienas geriausių projektų mikrorajoninių architektų dominuojamame Vilniuje nereiški labai geras projektas. Senojoje miesto dalyje nepadalinti, dideli tūriai nėra gera praktika, tai yra faktas. Pats projektas nėra blogas ir taip, Vilniuje – vienas geriausių.

Bohemietis

Visiškai pritariu. Kodėl tie patys vystytojai Mindaugo g. Baltame Lape visiškai pavyzdingai, vadovėliškai per spalvas ir tekstūras sudalino fasadus ir išskaidė tūrius (tarsi ten daug skirtingų pastatų greta vienas kito, o ne vienas ilgas), o Stepono g. Lape prasidėjo regresas į Dėžutiškes?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button