Vilniaus miesto savivaldybė gegužės 13 d. pritarė atnaujintiems dangoraižio Lvivo g. 38 projektiniams siūlymams. Priminsime, jog prieš du metus rašėme apie nekilnojamojo turto vystytojo (NT) „Releven“ organizuotą mišrios paskirties aukštuminio pastato projekto „Lvivo 38“ konkursą. Tuomet nugalėtoju išrinktas Lietuvos architektų darbas „Cube“.

Pastato aukštis sieks beveik 115 metrų

Administracinės paskirties pastate projektuojamos įvairių paskirčių patalpos: prekybos, paslaugų, maitinimo, mokslo, gydymo, sporto ir poilsio paskirties patalpos. Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog šiuo metu sklype stovi 3 aukštų pastatas, kuris kultūros vertybių registre neregistruotas ir neturintis vertingųjų savybių, todėl jį numatoma griauti.

„Pastato aukščio kompozicija, vadovaujantis Vilniaus miesto Urbanistinės kalvos koncepcija ir patvirtintu detaliuoju planu projektuojama aukštėjimo principu link Urbanistinės kalvos dominantės – 33 aukštų administracinio pastato. 4 aukštų (17.40m) pastato dalis numatoma sklypo dalyje, kurioje detalaus plano reglamentas leidžia statyti statinius iki 22 metrų aukščio. Ant žemiausios pastato dalies formuojamos terasos. Taip sukuriant patrauklias atviras erdves ne tik pirmame aukšte bet ir ant pastato stogų. Pirmame pastato aukšte formuojamas aktyvus komercinis perimetras“, – apie būsimą statinį rašoma projektiniuose siūlymuose.

restoranas-su-terasa-ant-stogo">Viršutiniuose aukštuose – restoranas su terasa ant stogo

Nurodoma, jog pastatas bus 29 aukštų (su 3 požeminiais aukštais), o įvažiavimai ir pagrindiniai įėjimai projektuojami iš Lvivo gatvės.

„Projektuojamas 29 aukštų administracinis pastatas. Pagrindinis įėjimas į pastatą numatomas pirmame aukšte iš Lvivo ir Gegužės 3-osios gatvių sankryžos. Pirmo aukšto hole numatyta recepcija, šalia projektuojama laukiamojo/poilsio zona su numatoma vieta recepcijai ir apsaugai ir nedidelė erdvė kavinei, 7 liftų blokas ir dvi evakuacinės laiptinės. Projektuojamas san. mazgas pritaikytas žmonėms su negalia, taip pat numatoma patalpa kūdikiams pervystyti ir žindyti.

2-27 aukštuose projektuojamos biurų patalpos. Aukšto plotas apie 600 kv.m. Numatyta galimybė suskirstyti aukštą iki 4 biurų. Kiekviename aukšte numatomi sanitariniai mazgai vyrams, moterims, žmonėms su negalia. Kiekviename biure numatoma vieta administracijai. Biuruose taip pat numatomos virtuvėlės, pasitarimų kambariai, telefoninių pokalbių patalpos ir poilsio zonos. Biurų patalpų aukštis 3,0 m iki pakabinamų lubų. Pastate projektuojamos 2 laiptinės skirtos tik evakuacijai, pagrindiniai ryšiai numatomi liftais. Pastate suprojektuoti 7 liftai su centrinio atsidarymo durimis. Atsižvelgiant į galimus pastato aukštų išplanavimo variantus numatomas darbuotojų skaičius apie 1100 žmonių.

28-29 aukštuose numatomos restorano patalpos. Jis bus skirtas ne tik pastato naudotojams, bet ir miesto gyventojams ir svečiams. Restorane projektuojamos sanitarinės, virtuvės, personalo ir sandėliavimo patalpos. Prekių pristatymas numatomas liftais. Techninio projekto metų patalpų paskirtis gali keistis. Ant aukščiausio pastato stogo numatomą įrengti restorano ir apžvalgos terasą, pridengta pergola apsaugant erdvę nuo saulės ir kritulių“, – apie pastato funkcinį išplanavimą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Lvivo g. 38, Šnipiškės;
 • Sklypo plotas – 1 492 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 150 m2 (apie 11% sklypo ploto);
 • Pastato bendras plotas – 22 143 m2:
  • Antžeminės dalies plotas – 19 180 m2;
  • Požeminės dalies plotas – 2 963 m2;
 • Statinio aukštis – 29 aukštai (iki 114,85m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A++;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 81 vnt. (požeminis parkavimas. Viso suprojektuota – 170 automobilių stovėjimo vietų. Lvivo 38 suprojektuota 81 vnt. – požeminėje stovėjimo aikštelėje ir 1 vt.- antžeminėje aikštelėje. Likusias 88 parkavimo vietas numatoma įrengti Lvivo 59 projektuojamame požeminiame parkinge. Abu projektai priklauso tam pačiam vystytojui);
 • Dviračių parkavimo vietų skaičius – 36 vnt.;
 • Projekto vystytojas/statytojas – UAB „Ausminta“ ir UAB „Nolita“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Architektūros kūrybinė grupė“, projekto vadovas – T. Karosas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

46 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist