Statybos Vilniuje

Savivaldybė nepritarė daugiabučio statyboms Žvėryne – pastatas per aukštas

Peržiūrėjusi projektuotojų pateiktą medžiagą ir atsižvelgus į viešo svarstymo metu gyventojų išsakytas pastabas, savivaldybė nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Gervių g. 7 projektiniams pasiūlymams. Konstatuota, kad daugiabučio gyvenamojo namo projektas neatitiko detaliojo plano sprendinių, pastatas planuotas per aukštas, pažeisti ir kiti teisės aktų reikalavimai.

„Vertindami šį projektą, nustatėme, kad daugiabutis suplanuotas didesnio aukštingumo, nei yra leidžiama patvirtintuose Žvėryno šiaurinės dalies detaliojo plano sprendiniuose. Žemės sklypas, kuriame yra planuojamos statybos, patenka į apsaugos zonos „A“ Paribio kvartalą, o jame naujų pastatų aukštingumas ribojamas iki 3 aukštų. Pastatas numatytas sparčiai besikeičiančioje Žvėryno dalyje, todėl projektiniuose pasiūlymuose būtina įvertinti kontekstą ir platesnės aplinkos keitimosi galimybes“, – aiškino Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Projektiniuose pasiūlymuose taip pat nenumatyta visa reikalinga sklypo infrastruktūra – nesuprojektuota sporto aikštelė bei vieta ramiam vyresnio amžiaus namo gyventojų poilsiui.

 

Pasak savivaldybės specialistų, vertinat projektą, pastebėta, jog buvo pažeista visuomenės informavimo procedūra: supažindinimui su parengtais projektiniais pasiūlymais buvo organizuojamas ne vienas viešas susitikimas, todėl pagal teisės aktų reikalavimus, statytojas apie papildomą viešą susirinkimą turėjo registruotais laiškais informuoti kaimyninių žemės sklypų valdytojus, naudotojus, daugiabučių gyvenamųjų namų bendro naudojimo objektų valdytojus. Projekto autoriai nesilaikė šių būtinų procedūrų.

Nors teisės aktai nenumato nuobaudų projektuotojams už netinkamai parengtus pasiūlymus, savivaldybė tokiems projektiniams pasiūlymams nepritaria ir įpareigoja projektuotojus ar statytojus pataisyti sprendinius pagal teisės aktus ir pateiktas pastabas.

Savivaldybės specialistai, dirbantys su miesto plėtros projektais, pastebi blogas tendencijas, kad pastaruoju metu neretai pateikiami tokie projektiniai pasiūlymai, kuriuose neatsižvelgiama į teritorijos urbanistinį kontekstą, mastelį, proporcijas bei kitus architektūros kokybę lemiančius bruožus. Nagrinėjant gautus projektinius pasiūlymus visuomet stengiamasi gerinti projektuojamų pastatų sprendinius ir kuriamos aplinkos kokybę.

 

Gervių g. 7 projekto sprendiniai gali būti taisomi įvertinus Vyriausiojo miesto architekto skyriaus specialistų ir viešo svarstymo metu suinteresuotos visuomenės pateiktas pastabas. Apie pataisytus projektinių pasiūlymų sprendinius, visuomenė turės būti informuojama pakartotinai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pavelas
Pavelas
2 metus

Tai yra gerai, bet tai jau ne išgelbes tragiškos Žveryno dabarties. Rašyti galima daug, bet tas rašymas žiuriu beprasmiškas. Tiesiog – kaip galima pateisint nauju 6-šiaaukščiu statybas Liepino 25a, ar diiiidžiulius daugiabučius Danieliu gatveje??? O tai tik vienas, menkas pavizdys.

Žveryne gimiau, užaugau ir gyvenu, bet jau noriu keisti gyv. vieta, nes čia jau tvanku, daugiabučiai užeme visus skverus, laisvas vietas ir panašiai ir Žverynas pradėjo jau ,, besint”. Liudna.

Gidas
Gidas
2 metus
Atsakinėti į  Pavelas

Na jau. O kaip vasaros kino aikštelė? Dar viena patiltėje, žinojot? Nežinau net ką sakyti, jei jums senų medinių namų tvaikas patiko. Mažėja tokių vietų Lietuvoje. Gerėja.

hmm
hmm
2 metus
Atsakinėti į  Pavelas

bent jau iš nuotraukos nei kiek nepanašu, kad tarp tų varganų medinių namukų būtų bent kažkiek erdvės, o dar šalia klaikūs sovietiniai 5-aukščiai (nekalbu apie kitas žvėryno vietas, dažnai netenka būti, nors kažkokio erdvės trūku,o ir nesijaučia, karts nuo karto ten apsilankant). Miestas aplamai auga gyventojų skaičiumi, niekas nestatyt namų “į plotį”, kai yra galinčių nupirkti “į gylį”

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button