Statybos Vilniuje

Savivaldybė: dėl Šeškinėje žadamo daugiabučių kvartalo turi susitarti visos pusės (vizualizacijos)

Bendrovė „Eventus Pro“ sausio 18 d. rengiasi per viešą transliaciją pristatyti neužstatytame sklype Šeškinėje, Gelvonų g. 64, planuojamą daugiabučių gyvenamųjų namų statybos projektą, kur aplinkinių gyventojų pastabas tikisi išgirsti ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pasak Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, projektinių pasiūlymų stadija bendruomenėms, suinteresuotoms projektais kaimynystėje, yra parankiausias laikas suformuluoti savo lūkesčius. Kaip tik tame etape ir savivaldybė gali efektyviausiai veikti ne tik kaip projektinių pasiūlymų vertintojas ir derintojas, bet ir tarpininkas diskusijose tarp bendruomenės ir nekilnojamojo turto vystytojo.

„Savivaldybę jau pasiekė pirmosios gyventojų pastabos viešai skelbiamai projektinei medžiagai, susidarė įspūdis, kad tai nėra tiesiog bandymas išvengti greta bet kokių statybų, o natūralus ir adekvatus noras siekti, kad nauja kaimynystė ne pablogintų jų gyvenamąją aplinką, o kaip tik pagerintų. Tuo suinteresuota ir savivaldybė“, – sakė M. Pakalnis.

 

Projektinėje medžiagoje pristatomi 6183 kv. m ploto sklype suprojektuoti du 5-7 ir 8-9 aukštų daugiabučių gyvenamųjų namų korpusai, kuriuose turėtų būti įrengti iš viso 143 butai. Projektuojama remiantis sklypui galiojančiais Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniais, taip pat 2019 m. parengtu „Šeškinės kvartalo fragmento tarp Ukmergės, Šeškinės ir Paberžės gatvių perspektyvinio atnaujinimo (revitalizacijos) planu“.

Gyventojai turi pastabų revitalizacijos projektui, kuriame, jų vertinimu, neadekvačiai prastai įvertinta jų laisvalaikiu mielai eksploatuojama aplinka, kur yra ir futbolo, krepšinio bei tinklinio aikštelės ir tikimasi jų išsaugojimo ir atnaujinimo.

Teritorijoje, kurioje dominuoja penkių aukštų gyvenamieji namai, yra vienas 13 aukštų ir vienas 6 aukštų namas, gyventojai tikisi žemesnių, nei planuojama, statinių, kritikuoja planus įrengti įvažiavimą prie naujų daugiabučių iš Šeškinės gatvės arba užstatytų teritorijų vidiniais pravažiavimais.

 

Gyventojų netenkina ir vystytojų planai vienam butui įrengti po vieną automobilių stovėjimo vietą – nuogąstaujama, kad visi netilpusieji į šią kvotą atsiras ir taip užgrūstuose jų kiemuose. Būsimų daugiabučių kaimynai norėtų, kad greta atsirastų požeminis parkingas, o teritorijoje būtų išsaugota kuo daugiau žaliųjų plotų ir laisvalaikio leidimo vietų, pirmiausia – vaikų žaidimo aikštelių. Bendruomenė kritikuoja ir planus būsimų daugiabučių sklypą aptverti nuo kaimyninių sklypų.

„Projektą atidžiai vertinsime, jau dabar matau galimų patobulinimų, todėl dirbsime su projekto architektais, kad jis kuo labiau tiktų visoms suinteresuotoms pusėms. Nauja gatvė pagerintų esamų gyventojų aplinką, sukurtų jiems bendruomeniškas uždaras žaliąsias zonas, todėl turime apie tai kalbėtis su visais projekto kaimynais. Tikiu, kad kalbėdamiesi rasime kompromisą, tinkantį visoms pusėms“, – teigė vyriausiais miesto architektas M. Pakalnis.

NT projektų žemėlapis

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gyventojas
Gyventojas
3 mėnesius

Tai kad pilna ten šiukšlių tose sklypuose primetita maciau, ir šuniuku kakuciu, o vasara vietiniu alkoholiku susibūrimo vieta, ir grazus leksikonas. O dabar kai nori susitvarkyti nors truputi tai visiems blogai. Geriau buvo per šiukšles vaikscioti

VILNIUS=MINSKAS 2
VILNIUS=MINSKAS 2
3 mėnesius

VISIEMS VILNIAUS DAUGIABUCIU GYVENTOJAMS SIULAU SUSIFORMUOTI SAVO DAUGIABUCIU SKLYPUS IR PROCESE SPREST VISAS ATEITIES PERSPEKTYVAS O KAI SKLYPAI JUSU KIEME SUFORMUOTI IR PARDUOTI….JAU SAUKSTAI YRA PO PIET…VIS TIEK TEN KAZKA PASTATYS….

VILNIUS=MINSKAS 2
VILNIUS=MINSKAS 2
3 mėnesius

GALIU TUOS SESKINES GYVENTOJUS PRADZIUGINTI NES TAI TIK PRADZIA….APLINK JUSU NAMUS DAR SUFORMUOTI SKLYPAI : SESKINES 45B IR SESKINES 64B…IR TAI DAR NE PABAIGA 🙂

Šeškinės gyventojas
Šeškinės gyventojas
3 mėnesius

visais būdais, visur įkišti bandoma namus, o tai kad būtų puiki vieta įrengti ar pagerinti dabartinias vaikų aikšteles, nelabai kam įdomu. geriau padaryti “bardaka” sugrūsti visus į vieną vietą su ir taip problematiška mašinų stovėjimo aikštele, bet tai tik dar kartą, pamatysime, kaip pinigai daro viską namui išdygus..

Tikras Patriotas
Tikras Patriotas
3 mėnesius

Koks nesąmoningas projektas, pradedant nuo antžeminių parkaviečių vaikų laisvalaikio ir sporto aikštelėse, baigiant pagrindiniu įvažiavimu į šį sklypą. Anksčiau čia buvo dvi vaikų žaidimų aikštelės, futbolo laukas, tinklinio aikštelė, lauko teniso aikštelė ir krepšinio aikštelė. Vėliau, statant Šeškinės g. 45C namą dingo viena vaikų žaidimo aikštelė, tinklinio aikštelė, o futbolo laukas sumažėjo per pusę ir tapo daugiafunkcinių (skirtas futbolui ir tinkliniui). Dabar, statant Gelvonų g. 64 namą, visiškai dings likusi futbolo/tinklinio aikštelė, bus sunaikinta lauko teniso aikštelė, sumažės žalios zonos erdvė, o šalia esančių namų kiemai taps autostrada. Automobilių stovėjimo aikštelių visiškai nepakanka. Tiek vaikai tiek suaugusieji negalės žaisti futbolą… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button