Statybos Vilniuje

Saltoniškėse pradėtos dar vieno verslo komplekso statybos

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Baltijos Gildija“ pradėjo 35 tūkst. kv. metrų ploto A klasės dviejų pastatų verslo komplekso CORE statybas Vilniuje, Ukmergės g. 126, netoli prekybos centro „Panorama“. Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos užbaigus projektą, CORE taps pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, sertifikuotu pagal sprendimus nuomininkų gerovei, savijautai ir sveikatai reguliuojantį „Fitwel“ standartą.

„Fitwel“ yra pasaulyje pripažintas pastatų sertifikavimo standartas, kuris remiasi tvarumo principų įdiegimu atsižvelgiant į žmogaus gerovę ir santykį su aplinka. Siekdami pirmojo Baltijos šalyse „Fitwel“ sertifikato, CORE verslo centro vystytojai yra numatę ne tik tokius sprendimus kaip lauko sporto aikštelė ar meditacijos kambarys, bet ir defibriliatorius, maitinančių motinų kambarį, specialią vidaus oro politiką ir testavimą, patalpų vėdinimo politiką ir kitas priemones, kurių poreikis išaugo pandemijos laikotarpiu.

Ryšiais su būsimais CORE nuomininkais ir verslo centro valdymu rūpinsis komercinio NT konsultacijų ir paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“. Sandra Jovaišaitė, „Colliers“ tarpininkavimo departamento vadovė, komentuoja, kad naujasis verslo centras užbaigs ir apjungs per pastaruosius keletą metų susiformavusią naująją Saltoniškių verslo zoną tarp Ukmergės, Saltoniškių ir Pieninės gatvių ir su savo atviru žaliuoju kiemu turėtų tapti viso rajono centru.

 

„Naujajam Vilniaus miesto centrui plečiantis Vakarų kryptimi, CORE iškils šiuo metu vienoje patogiausių ir populiariausių miesto vietų, pusiaukelėje tarp senamiesčio, centro bei pagrindinių transporto mazgų ir svarbiausių gyvenamųjų rajonų. Darbuotojams CORE bus patogu pasiekti ne tik automobiliais, bet ir viešuoju transportu, dviračiais ar pėsčiomis. Maksimalus darbuotojų gerbūvis yra vienas pagrindinių principų, pagal kurį kuriame naująjį verslo centrą. Tokios priemonės ir funkcijos kaip padidinti oro kiekiai, galimybės teritorijoje sveikai maitintis, judėti ir mankštintis, šviesa, žaliosios ir darbo gryname ore zonos, galimybė pėsčiomis pasiekti svarbiausias įstaigas, saugumas ir sąlygos patogiai atvykti ne tik automobiliu leis CORE tapti pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, sertifikuotu pagal nuomininkų savijautą ir gerovę vertinančius „Fitwel“ standarto reikalavimus“, – sako S. Jovaišaitė.

CORE pretenduoja į dvi iš trijų galimų „Fitwel“ standarto žvaigždutes. Be jau minėtų priemonių, CORE taip pat bus skatinamas darbuotojų judėjimas pėsčiomis ar laiptais vietoje liftų, o bendro naudojimo erdvėse numatyti edukaciniai rankų plovimo ženklai. Nuomininkams bus paruoštas ir reguliarus patalpų plovimo protokolas.

Evaldas Savickis, Baltijos šalių tvarios plėtros sertifikavimo ir konsultavimo bendrovės „Vesta Consulting“ vadovas, komentuoja, kad „Fitwel“ pasaulyje yra vis labiau populiarėjantis standartas. Šią tendenciją lemia augantis žmonių sąmoningumas ir suvokimas, kad darbo aplinka daro įtaką sveikatos būklei, darbo našumui, produktyvumui, sveikatai ir gerovei.

 

„Natūraliai kyla reikalavimai ir turto vystytojams – suvokimas, kad didžiąją dalį gyvenimo praleidžiame uždarose patalpose, skatina siekį pastatus modernizuoti ir paversti draugiškais ne tik aplinkai, bet ir žmogui. Atsižvelgiant į gerąsias Vakarų ar Skandinavijos šalių praktikas, jau dabar matome aplinkos ir pastatų tvarumo augimą ir Baltijos šalyse ir prognozuojame, kad „Fitwel“ ilgainiui taps rinkos standartu“, – sako E. Savickis.

Pasak jo, kasmet „Fitwel“ sertifikuojamų pastatų skaičius išauga po 80%, o tarp šį standartą turinčių pasaulinių projektų yra tokie verslo centrai kaip „Bank of America Tower“ Hiustone (JAV), naujoji „Bloomberg“ būstinė Niujorke (JAV), „Cirque de Soleil International“ būstinė Monrealyje (Kanada) ar naujasis SEB biuras Stokholme „Arenastaden“. E. Savickio teigimu, pagrindinis skirtumas nuo kitų sertifikatų (BREEAM ar LEED) yra tai, kad Fitwel skiria didesnį dėmesį   žmogaus komfortą, aktyvumą bei sveiką aplinką kuriančioms sistemoms.

E. Savickis taip pat atkreipia dėmesį, kad COVID-19 pandemija palietė ir NT rinką: jau dabar matomas išaugęs sveikatos, higienos ir saugumo poreikis pastatams ir aplinkai. Pastaraisiais mėnesiais daugiau laiko praleisdami namie žmonės pradėjo geriau suvokti patalpų būklės ir tvarumo svarbą bei įtaką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai, todėl pasibaigus karantinui, nuomininkai ir darbuotojai skirs didesnį dėmesį savo savijautai ir apsaugai patalpose.

 

„Tai reiškia, kad NT vystytojai privalės užtikrinti ne tik žmogaus gerą savijautą pastate, bet ir pasirūpinti saugiu kontaktu su kitais nuomininkais, tvaria ir psichologiškai naudinga aplinka. „Fitwel“ jau atnaujino savo reikalavimų sąrašą atsižveldamas į pandemijos laikotarpio aktualijas. Atnaujintose tvarumo standarto strategijose numatomas viruso plitimo sumažinimas, įskaitant fizinio kontakto ribojimą, reguliarų patalpų valymą, vėdinimą, asmenų higienos palaikymą.  „Fitwel“ standartas pabrėžia, kad nuo šiol suinteresuotoms šalims bus svarbu ne tik sustiprinti saugą ir higieną pasibaigus karantinui, bet ir ugdyti darbuotojų ir nuomininkų pasitikėjimą, optimizuoti darbo aplinką, išnaudojant aukštos kokybės patalpų orą, želdynus ir aplinką. „Fitwel“ taip pat įtraukia ir socialinių sveikatos veiksnių temą – numatoma didinti žmonių atsparumą ligoms, užtikrinti kokybišką sveikatos priežiūrą ir maitinimą, tinkamą psichinės sveikatos būklę“, – sako E. Savickis.

CORE projektavimo, statybos ir apdailos darbams „Baltijos Gildija“ pasirinko patyrusius partnerius. Projekto architektūrinius sprendimus rengė ne vieną sėkmingą verslo centrą projektavusi UAB „Architektūros kūrybinė grupė“, už pastato karkasą yra atsakinga UAB „INHUS“, o už fasadus – UAB „KG Constructions“.

CORE Verslo centrą sudarys 2 sujungti pastatai. Bendras pastato plotas sieks apie 62000, nuomojamas – 35000 kv. m, o vieną verslo centro aukštą sudarys 4570 kv. metrų vientisa erdvė. Pasak S. Jovaišaitės, CORE taip pat sieks nuomininkams suteikti maksimalaus lankstumo: verslo centre yra erdvės didiesiems nuomininkams, bet mažiausi nuomojami biurai prasidės nuo 100 kv. m.

 

„Tikime, kad mūsų nuomininkai įvertins ir kitus modernius bei efektyvumą lemiančius sprendimus: pakeltas grindis, kokybiškas medžiagas, „BREEM in Use“ standartą atitinkančias energetinio efektyvumo ir pastato valdymo priemones“, – teigia S. Jovaišaitė.

CORE turėtų tapti šalia jau veikiančios verslo ekosistemos centru. Naujasis verslo centras bus sujungtas pėsčiųjų takais ir visuomenei atvertomis žaliosiomis zonomis su kaimyninėmis teritorijomis, vienijančiomis pirmaujančius bankus, technologijų, žiniasklaidos ar pramogų bendroves.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Evaldas
Evaldas
8 mėnesius

Kokiu būdu galėjo būti išduotas leidimas statyboms, kai leidžiamas aukštingumas iki 6 aukštų, o pagrindinis pastatas virš žemės paviršiaus yra mažiausiai septynių aukštų. Nuo kada virš žemės iškilę aukštai, laikomi požeminiais. Statinys iškilęs visu aukštu virš visų aplinkinių statinių, turi neigiamą poveikį artimiausiems Žvėryno rajono ir Ozo kalno nekilnojamiesiems kultūros paveldo objektams, užstoja juos. Nuo Šeškines kalvų Pagrindinis kompleksas ne tik trukdys apžvelgti Vilniaus senamiestį, bet užstos ir Gedimino pilį.

VILNIUS=MINSKAS 2
VILNIUS=MINSKAS 2
1 metus

VILNIUS DARO KLAIDA PO KLAIDOS…KIEK KARTU BUVO KALBETA KAD NEBEREIK STATYT MIEGAMUJU AR TIK OFISINIU RAJONU ..JIE TURI BUTI MISRIOS FUNKCIJOS T.Y TEN SALIA STOVETU NE TIK GYVENAMIEJI NAMAI BET IR OFISAI, BUTU KAVINES GI DABAR IR TOLIAU STATOMI ISTISAI MIEGAMIEJI RAJONAI NET IR SNIPISKES ATRODO BUS PAPRASTAS MIEGAMASIS RAJONAS O VA CIA KVARTALAS VIEN OFISU…VILNIUS MIESTU PLANAVIE ATSILIEKA DESIMTMECIAIS NUO VAKARU EUROPOS IR DARO LYGIAI TAS PACIAS KLAIDAS KA DARE VAKARIECIAI 1970-1990….

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Nėra šie pastatai įdomūs. Gerai, kad kalno papėdėje vykusiai apribotas jų aukštis, o patys pridengti nuo Ukmergės gatvės įdomesniais, nestandartiškai sumąstytais pastatais. Kai kuriose nuotraukose nuo Šeškinės kalno kvartalas atrodo netgi patrauklus. Konversija manau laikytina sėkminga tačiau kitokiame reljefe būtų greičiausiai nykokas vaizdas. Aplamai džiugu, kad krizės sąlygomis ekonomika gyvuoja, jeigu ir nuomininkų, pilnai užpildančių pastatą ir duodančių pajamas šaliai, sparčiai atsiras , galima bus netgi džiaugtis pastaraisiais statiniais.

meikeris
meikeris
1 metus

Architektūros tokiuose pastatuose nėra, vien fitwel ir brieem.

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  meikeris

kas yra architektūra?:]

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button