Statybos Vilniuje

Rinktinės gatvėje „DO ARCHITECTS“ suprojektavo didžiulį administracinės paskirties ir svečių namų kompleksą

„DO ARCHITECTS“ sostinės savivaldybei pateikė projektinius siūlymus, kuriuose pristatoma naujo komplekso vizija – vietoj šiuo metu neasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės siūloma statyti administracinės paskirties ir svečių namų statinius. Šalia Rinktinės gatvės esančiame sklype planuojama statyti keturių korpusų kvartalą. Kvartale taip pat planuojama įrengti beveik 300 m2 sporto klubą, vaistinę, o pirmame aukšte bus įrengta maisto prekių parduotuvė. Taip pat numatoma įrengti kavinių bei restoranų patalpas pirmame aukšte su lauko terasomis.

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog pagal galiojantį 2008-ais metais detalųjį planą, nagrinėjamas sklypas yra sudalintas į 6 skirtingo aukščio zonas, kuriose leidžiamas aukštingumas svyruoja nuo 5 iki 10 aukštų, todėl ir projektuojamų pastatų aukščiai pritaikyti prie leidžiamų užstatymo reglamentų.

„DO ARCHITECTS“: architektūrinio konkurso nereiks

Projektiniuose pasiūlymuose pridėta Lietuvos architektų rūmų Vilniaus regioninės architektūros tarybos posėdžio medžiaga bei išvados. Posėdis vyko nuotoliniu būdu šių metų birželio 22 dieną. Nuo projekto svarstymo uždaroje posėdžio dalyje nusišalino Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis. Tarybos posėdyje projektą pristatė: projektuotojo UAB „DO ARCHITECTS“ atstovai: projekto vadovė Gilma Teodora Gylytė, bendraautoriai Gerda Nevulytė, Ignas Uogintas; statytojo UAB „Rinktinės NT“ nekilnojamojo turto vystymo vadovas.

 

Tarybos nariai posėdžio metu paprašė priminti priešistorę, nes šioje miesto vietoje (sklype) architektūrinei idėjai išrinkti turėtų būti organizuojamas konkursas. Projekto vadovė priminė, kad projektavimo sutartis buvo pasirašyta prieš beveik 6 metus. Tik vėliau Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė, kokių objektų projektavimui Vilniaus mieste reikalinga organizuoti architektūrinius konkursus. 2020 m. buvo kreiptasi į Vilniaus regioninę architektūros tarybą su prašymu leisti tęsti projektavimo darbus pagal anksčiau pasirašytą sutartį. Teigiama, jog taryba neprieštaravo, bet rekomendavo ateityje pakartotinai svarstyti labiau detalizuotą projekto variantą, todėl ir prašoma pakartotinio ekspertinio vertinimo.

Patikinta, jog svečių namai butais netaps

Anksčiau įvykusiame posėdyje tarybos nariai kreipėsi į projektą pristatančius atstovus prašydami patikslinti viešbučio paskirtį bei kam jis skirtas. Statytojo nekilnojamojo turto vystymo vadovas paaiškino, kad visas kompleksas, išskyrus viešą pirmą aukštą, turi dvi paskirtis: biurų ir viešbučio. Viešbutyje bus kambariai nuo 26 iki 34 m² ploto, kuriuose gyvens tiek verslo svečiai, tiek studentai, tiek jauni specialistai. Apsistojimo trukmė bus nuo kelių dienų iki poros mėnesių. Patikinta, jog tai nėra gyvenamoji paskirtis ar ilgalaikė nuoma, o pastate nėra nei vieno buto.

„Skirtumas nuo tradicinio viešbučio yra tas, kad kambarių įrengimas bus pilnesnis, kiekviename kambaryje bus įrengtos virtuvės, gyventi juose bus komfortabiliau, bet gyventi juose metus ar puse metų būtų sunkoka. Viešbutis labiau orientuotas į verslo klasę, jame bus inovatyvios technologijos, aptarnavimas vyks elektroniniu būdu, nebus didelių recepcijų. Tokia yra pagrindinė viešbučio koncepcija, ji artima viešbučiui, bet iš kitos pusės Vilniuje turbūt nėra kito tokio mastelio viešbučio, orientuoto į verslo klientus, studentus. Jeigu nebus rastas viešbučio operatorius, vystytojas kurtų savo padalinį šiam tikslui“, – svečių namų-viešbučio koncepciją pristatė projekto vystytojas.

 

Tarybos nariai taip pat klausė, ar viešbutis nebus tinkamas šeimoms su vaikais. Nekilnojamojo turto vystymo vadovas patikslino, kad viešbutyje yra keli kampiniai didesni numeriai, kuriuose galėtų apsistoti šeimos su vaikais, bet jie neskirti ilgalaikiam gyvenimui. Tarybos nariai teiravosi, ar vėliau nebus viešbučio kambariai parduodami atskirai. Nekilnojamojo turto vystymo vadovas patikino, kad pagal jų verslo planą visas pirmas aukštas, biurai ir viešbutis turėtų funkcionuoti bendrai, skaidymas į atskiras dalis ar dalių pardavinėjimas nėra numatytas, nes verslo planas būtų sunkiai prognozuojamas. Tarybos nariai domėjosi, ar vystytojas turi alternatyvų verslo plano variantą, jeigu pirminė idėja nepasiteisintų. Nekilnojamojo turto vystymo vadovas atsakė, kad buvo nagrinėjama daug pavyzdžių kitose šalyse, konsultuojamasi su tarptautiniais konsultantais ir vystytojas yra 90% įsitikinęs, kad verslo planas veiks. Buvo vertinamas ne tik viso komplekso veikimas bendrai, bet ir „nematoma partnerystė“ su kitoje gatvės pusėje ar greta esančiais objektais. Anksčiau buvo alternatyvus verslo planas turėti vieną paskirtį – biurus, tačiau tai yra nediversifikuota. Jeigu ateityje verslo tektų atsisakyti, kompleksą būtų bandoma parduoti kaip vienetą, o ne dalimis, planų keisti pastatų paskirtį nėra.

Visiems pastatams numatomas požeminis 197 vietų parkavimas, vienu metu administraciniuose pastatuose galės dirbti beveik 1000 žmonių, o svečių namuose planuojama įrengti 122 kambarius.

Sieks išsaugoti sklype esančius ąžuolus

Sklype esančius du ąžuolus norima išsaugoti, centrinėje sklypo dalyje esančiam ąžuolui, kuris atsidurs statybų epicentre, numatoma palikti tiek grunto požeminiame aukšte, kad tai nepakenktų jo tolimesnei raidai ir jis atsidurs vidiniame pastatų kieme-pasaže.

 

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Ceikinių g. 2, Šnipiškės;
 • Sklypo plotas – 5 145 m2;
 • Želdynų plotas sklype – 1 080 m2 (15% sklypo ploto);
 • Pastatų bendras plotas – 24 600 m2:
  • Antžeminė dalis – 19 330 m2:
   • A statinys (administracinis) – 6 020 m2;
   • B statinys (administracinis) – 3 810 m2;
   • C statinys (administracinis) – 5 450 m2;
   • D statinys (viešbutis) – 4 050 m2;
  • Požeminė dalis (parkingas) – 5 270 m2;
 • Statinių aukštis – iki 8 aukštų su antstatu (iki 34m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A++;
 • Viešbučio numerių kiekis – 122 vnt.;
 • Darbo vietų kiekis – 980 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 197 vnt.;
 • Projekto vystytojas – UAB „Rinktinės NT“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „DO ARCHITECTS“, projekto vadovė – Gilma Teodora Gylytė.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki spalio 8-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks spalio 8 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

NT projektų žemėlapis
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rytas
Rytas
21 dienas (-ų)

tai aisku tokioms personoms konkurso nereikia 🙂 praslysta tyliai, kai dar galimybe buvo 🙂 slykstoka

Mantas
Mantas
21 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Rytas

Dundukas jus, ką palos oponentai tą ir įsikasite visam laikui 🙂

Atomas
Atomas
22 dienas (-ų)

Pakalnis nusisalino, bet pasake kitiems plebams, kad jie neles statyti, tai kitiems chana. Dabar neplanuoja parduot kaip butu, bet paskui vistiek parduos. as va jau kaip tik ir nusiziurejau isigyti ta kampini didesni.

Mantas
Mantas
23 dienas (-ų)

Nuoatabus projektas. Sėkmės realizuojant!

ISDAUZYTI DANTYS
ISDAUZYTI DANTYS
23 dienas (-ų)

GATVES FASADU ISKLOTINE KAIP SDAUZYTI IR ISKLYPE DANTYS….KAZKOKIE TARPAI TARP NAMU NUMATYTI SPEJU SISIUKUI PADARYTI..AR MATET KUR KOPENCHAGOJE AR STOKHOLME CENTRE KAD TARP NAMU PALIKINETU TARPUS KURIE FUNKCISKAI NIEKAM NERA REIKALINGI…TIPISKAS POSSOVIETINIS PABARSTUKAS..APIE URBANISTIKA SIE ARCHITEKTAI SPEJU NIEKO NER GIRDEJE.

aga
aga
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  ISDAUZYTI DANTYS

bet cia butent yra funkcines erdves tarp pastatu. bet sutinku del sentimento, tikrai Vilniuje ir apskritai Lietuvoje sunkiai atsiranda projektai kurie tvarkingai perimetru formuotu uzstatyma ir daznai pasitaiko kazkokie neaiskus tarpai.

aaa
aaa
23 dienas (-ų)

Va cia matosi auksto lygio architektura daugiau tokiu pastatu.Aciu, kad dar yra tokiu architektu.

ISDAUZYTI DANTYS
ISDAUZYTI DANTYS
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  aaa

AUKSTO LYGIO POSSOVIETINE ARCHITEKTURA…NEW ZIRMUNAI !!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button