Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje, buvusiame apleistame plote, kompanija „Merko“ baigė statyti viešbutį „ibis“. Šalia jo baigiami statyti ir modernūs, šiuolaikiški gyvenamieji namai bei komercijos patalpos – tai kompanijos „Merko“ projektas „Rinktinės Urban“.

„Kaip ir buvo sutarta, visus darbus baigėme laiku – birželio 30 d. Užsakovas –„Orbis Hotel Group“ – neturėjo jokių pastabų mūsų darbams, kurie apėmė ir viešbučio projektavimą, ir statybą, ir dokumentacijos tvarkymą. Pastato kokybė atitiko aukštus „AccorHotels“ viešbučių standartus – tai patvirtina techninio priėmimo protokolai“, – sakė Saulius Putrimas, bendrovės „Merko statyba“ generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, tai liudija, kad „Merko statyba“ darbo kokybė atitinka tarptautiniams viešbučių ženklams keliamus reikalavimus.

Viešbutis „ibis“ atitiks tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „New Construction“ pirminiu sertifikatu, lygis „Good“. Tokio pat lygio galutinis BREEAM sertifikatas už įdiegtą standartą statybos metu bus įteiktas artimiausiu metu. Baltijos šalyse tai pirmasis viešbutis, suprojektuotas ir pastatytas pagal pasaulyje aukščiausią tvariųjų pastatų standartą BREEAM.

Siekiant šio standarto, statybos metu daug dėmesio skirta saugiai ir sveikai darbo aplinkai, buvo atlikti personalo mokymai apie saugos darbų procedūras, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo procesus. Įgyvendintos visos priemonės, užtikrinančios grunto, vandens ir oro taršos mažinimą, buvo stebėtas ir kontroliuotas elektros energijos, kuro ir vandens suvartojimas statybų metu. Statybinės atliekos buvo rūšiuojamos tiek statybos aikštelėje, tiek atliekų perdirbėjų teritorijoje, buvo fiksuojami perdirbamų atliekų kiekiai ir siekiama kuo didesnius atliekų srautus perdirbti, kad jie nepatektų į sąvartynus. Įgyvendintos visos ekologo rekomendacijos, kad tinkamai būtų apsaugoti statybos teritorijoje ir šalia augantys medžiai.

Statydama šį viešbutį UAB Merko statyba naudojo pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management) ne tik projektavimo, bet ir statybos darbams. Taikant šią technologiją visi darbai vyko sklandžiai, nenuklystant nuo grafiko.

Visos viešbučio statybai naudotos medžiagos yra šiuolaikinės ir ilgaamžės, pritaikytos dideliems žmonių srautams.

„Statant šį objektą labai padėjo ir UAB Merko statyba, ir mūsų kolegų iš AS Merko Ehitus grupės patirtis. Lietuvoje jau esame pastatę viešbučius „Novotel Vilnius Centre“, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, dabar statomas viešbutis „Neringa“. Pagrindiniai mūsų užsakovai – tarptautiniai viešbučių tinklai, tad statydami jiems turime laikytis ne tik lietuviškų, bet ir tarptautinių statybos standartų“, – kalbėjo S. Putrimas.

„ibis“ bus pirmasis Lietuvoje ekonominės klasės viešbutis, į kurį investuoja „Orbis Hotel Group“, grupės „AccorHotels“ partneriai. Viešbutyje įrengti 164 kambariai, taip pat restoranas, baras ir konferencijų salės. Jį planuojama atidaryti šį rudenį.

Šalia viešbučio baigiamame statyti gyvenamųjų namų komplekse „Rinktinės Urban“ bus įrengta 300 butų, pirmuose aukštuose esančiose patalpose įsikurs įvairias paslaugas teikiantis verslas. Komplekso pirmojo etapo statybos darbus numatoma baigti šių metų rudenį.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist