Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.

Uždarame kviestiniame konkurse dalyvavo 3 architektų komandos, kurių kiekviena pateikė po vieną pasiūlymą. Konkurso dalyvių darbai yra patalpinti „Realco“ tinklapyje ir pristatomi visuomenei. Vėliau uždarame posėdyje komisija, sudaryta iš bendrovės atstovų bei nepriklausomų kvalifikuotų architektų ir vadovaujama vyriausiojo Vilniaus miesto architekto Mindaugo Pakalnio, įvertins dalyvių darbus. Nugalėtojas bus išrinktas ir paskelbtas rugsėjo pabaigoje.

2,097 ha ploto sklype bendrovė ketina vystyti gyvenamųjų namų kvartalą. Iš viso planuojama pastatyti per 500 ekonominės klasės 1–4 kambarių butų. Bendras pastatų plotas – apie 40.000 kv. metrų. 

Vystydama projektą „Realco“ taip pat pasirūpins naujojo kvartalo infrastruktūros sprendimais – bus sukurtos viešos ir privačios erdvės, įrengti pėsčiųjų takai, teritorija apželdinta daugiamečiais augalais.

Išrenkant geriausią projektą bus atsižvelgiama į komplekso urbanistinių ryšių su aplinkinėmis teritorijomis funkcionalumą ir vientisumą, aiškią architektūrinę idėją, architektūrinių sprendinių originalumą, taip pat bus vertinamas pasiūlymo racionalumas, ekonomiškumas ir atitiktis darnaus vystymosi principams bei Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklėms.

„Realco“ teritorijoje siekia įgyvendinti konversijos projektą. Šiuo metu sklypas yra užstatytas sandėliavimo, paslaugų ir kitais statiniais, kuriuos planuojama nugriauti, o jų vietoje sukurti jaukius namus būsimiems gyventojams.

Naujasis kvartalas Pašilaičių mikrorajone iškils šalia „Realco“ baigiamo vystyti projekto „7 vakarai“, į kurį artimiausiu metu kelsis pirmieji gyventojai.

„Nusprendėme investuoti į tolesnę teritorijos plėtrą, nes matome didelį šios miesto dalies potencialą. Aplink vystomi nauji modernūs gyvenamieji kvartalai su integruotomis komercinėmis patalpomis, kuriose kuriasi rajono gyventojams būtinų paslaugų teikėjai, yra išvystyta infrastruktūra. O šią rajono nepuošiančią teritoriją prikelsime naujam gyvenimui – paversime modernia gyvenamąja erdve“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Nr. 1 – „Trekšt! 

Projektuojami šeši gyvenamieji korpusai su vieno aukšto jungtimis ir vienas komercinis korpusas. Pastatų architektūra atkartoja pagrindinę projekto idėją – tvarkingi perimetrinio užstatymo tūriai perlaužti į dvi dalis. Šiam įvaizdžiui pasiekti pasitelkiamas reguliarus langų ir balkonų ritmas, paįvairintas fasadų „iškandimais“. “. „Lūžio“ fasadai kuriami kontrastuojantys – laužyti, netvarkingos formos. 

Tarp gyvenamų korpusų numatomos privačios erdvės komplekso gyventojams – vaikų žaidimo aikštelės, pasyvaus ir aktyvaus poilsio zonos, dviračių stoginės. Teritorija apželdinama žoliniais ir krūminiais augalais. 

Nr. 2 – „Žalia upė“ 

Projektuojami du aplinkai būdingo dydžio, tačiau skirtingo architektūrinio charakterio kvartalai, kurių kiekviename 4–9 aukštų sekcinio tipo daugiabučiai namai. Pirmuose jų aukštuose numatomos komercinės patalpos. Kvartalus skiria tankiai apželdinta, laisvai praeinama upės vagą primenanti visuomeninė erdvė, kuri tampa jungtimi tarp rajono žaliųjų erdvių. Kvartaluose projektuojami pusiau uždari vidiniai kiemai su gyventojų terasomis ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Numatoma įrengti sporto ir poilsio infrastruktūrą, mažosios architektūros elementų, želdinių.  

Nr. 3 – „Pergola“ 

Projektuojamas gyvas, jaukus ir miestietiškas sklypo užstatymas, susidedantis iš keturių kvartalų su privačiais vidiniais kiemais. Siekiant sukurti daugiau įvairovės, kvartalams suteikiama skirtinga architektūrinė išraiška ir tūrinis sprendimas. Tarp kvartalų numatomos viešam naudojimui skirtos alėjos, pratęsiančios teritorijos komercinę ir žaliąsias ašis. Visą teritoriją numatoma želdinti vietinių rūšių augmenija. Kiemuose planuojamos įrengti vaikų žaidimo aikštelės, teritorijoje numatytos poilsio erdvės ir aktyvaus laisvalaikio zonos su lauko treniruokliais, taip pat projektuojami dviračių stovai. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist