Šnipiškėse, bendrovės „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ užsakymu rekonstruojamas administracinis pastatas prie Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžos. Dviejų aukštų sovietmečiu statytas pastatas pasikeis – bus atviresnis miestiečiams, šalia pastato bus įrengta viešųjų erdvių. 

Vasario 22 d. Vilniaus miesto savivaldybė šiam projektui pritarė.

Žalgirio g. 114 pastatas iškilo 1975 m., prieš dvidešimt metų buvo rekonstruotas. Šiuo metu ši Šnipiškių dalis aktyviai vystosi: statomi nauji gyvenamųjų namų kvartalai, administraciniai pastatai, pagal Vilniaus gatvių standartą sutvarkytos gatvės, kuriamos viešosios erdvės.

Sovietinis pastatas jau nebeatitinka šios vietos konteksto: pastatas neįtraukus, nekviečiantis užsukti, langai tik antro aukšto lygyje, o pirmas aukštas aklinų sienų perimetro, šalia nėra viešųjų erdvių. 

Projektuotojai UAB „Aketuri Architektai“ numatė, kad rekonstruojamas pastatas bus iš dviejų dalių. Planuojama jį paaukštinti iki 7 aukštų. 

Prie pastato suprojektuota beveik 300 automobilių stovėjimo vietų. Pusė iš jų – požeminėje automobilių saugykloje. Dviračiams numatomos 79 vietos. 

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie rekonstrukcijos projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.