Jau anksčiau „Made in Vilnius“ rašė, jog bendrovė „MB projektas“ (UAB „Merko būstas“ dukterinė įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį architektūrinį konkursą. Konkurso nugalėtoju tapo UAB „Vilniaus architektūros studija“. Su geriausio darbo autoriais buvo inicijuotos derybos dėl tolimesnių projektavimo darbų. Viešam svarstymui su visuomene pateikiami šio naujo daugiabučio kvartalo projektiniai siūlymai.

„Sklype naujai formuojamas perimetrinis užstatymas iš Daugėliškio gatvės būtų suskaidomas, tūriai jungdamiesi formuotų jaukias erdves gatvės zonoje. Šioje vietoje numatyta žalioji zona – buferis nuo gatvės. Projektuojamas skaidytas parkas šalia gatvės su medžiais ir mažosios architektūros elementais. Numatytos poilsio, pasisėdėjimo vietos, projektuojamos reprezentacinės prieigos prie prekybos, paslaugų patalpų. Perimetras iš Laumėnų gatvės sprendžiamas šiek tiek kitais. Formuojamas griežtas linijinis fasadas su stiklinėmis vitrinomis. Iš Laumėnų gatvės pusės formuojamas griežtas perimetras su prekybos, paslaugų patalpomis.“, – apie būsimą kvartalą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Vidinis komplekso kiemas (projektuojamas ant požeminio parkingo – gyventojų kiemas) būtų apželdinamas medžiais, krūmais, gyvatvorėmis, daugiametėmis gėlėmis bei žoliniais augalais.

Kvartale bus įrengti 227 butai

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog kiekvieno namo aukštą sudarys laiptinė, platus 2,5 m koridorius ir butai. Pirmame aukšte numatyti patekimai iš vidinio kiemo. Dauguma pirmo aukšto gyventojų turės asmenines terasas orientuotas į vidinį kvartalo kiemą, E-F namų gyventojai turės terasas ir išoriniame perimetre. Numatyta tipinė daugiabučiams būdinga vidinė pastatų struktūra.

„Pastato centrinėje dalyje prie lauko sienos projektuojama laiptinė. Standartinė schema – butai išdėstomi aplink laiptinę. Butai į vidinį kiemą suprojektuoti su dengtomis terasomis, priešingoje pusėje butai į gatvę arba pėsčiųjų alėją turi balkonus. Dviejų kambarių ir trijų kambarių butuose siūloma sanitarinio mazgo bloką projektuoti buto viduryje. Atsiras mobilesnio planavimo galimybė. Projektuojant sanitarinį mazgą buto viduryje, jeigu yra poreikis, bus galima suprojektuoti laisvą judėjimą ratu. Efektyviai būtų išnaudojamas koridoriaus plotas, neliktų tamsaus ploto įėjimo zonoje. Butų vidinis išplanavimas – laisvas su galimybe transformuoti“, – rašoma projektiniuose siūlymuose.

Pirmame aukšte A-F namuose projektuojamos vidinės dviračių saugyklos, tose vietose, kur numatytos prekybos, paslaugų patalpos su aukštesnėmis lubomis.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo kvartalo adresas – Daugėliškio g. 33A, Šnipiškės;
 • Sklypo plotas – 8 379 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 2 568 m2 (30% sklypo ploto);
 • Pastatų bendras plotas – 24 850 m2:
  • Bendras antžeminis plotas – 16 350 m2;
  • Požeminės dalies plotas – 8 500 m2;
 • Statinių aukštis – 6-8 aukštai (iki 27m aukščio);
 • Pastatų energetinio efektyvumo klasė – A++;
 • Komercinių patalpų plotas – 1 070m2 (1-as aukštas);
 • Butų kiekis – 227 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 266 vnt. (požeminis parkavimas);
 • Vaikų žaidimų aikštelė – 235m2;
 • Projekto vystytojas – UAB „MB projektas“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Vilniaus architektūros studija“, projekto vadovas – Emilis Petkevičius;

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki kovo 13-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks kovo 13 d., 15.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos metu. Nuoroda į transliaciją čia.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

25 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.