Bendrovė „Akropolis group“ pradeda aktyvią buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijos plėtrą – paskelbtas uždaras architektūrinis konkursas pirmajam teritorijos vystymo etapui, kurio metu planuojama pastatyti pirmą iki 200 butų gyvenamųjų namų kvartalą.

Numatoma, kad teritorijoje vystomi gyvenamųjų namų kvartalai užims iki 45 proc., likusioje teritorijos dalyje planuojama statyti naujos kartos prekybos ir pramogų centrą bei administracinius pastatus.

„Esame atviri drąsioms ir inovatyvioms idėjoms, todėl labai tikimės į konkursą pritraukti geriausius Lietuvos architektus. Siekiame, kad šis projektas būtų išskirtinis, atitinkantis pačius geriausius ir šiuolaikiškus architektūrinius sprendimus“, – sako bendrovės „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė Agnė Ražinskienė.

Planuojama, kad intensyvūs pirmojo teritorijos vystymo etapo projektavimo darbai prasidės 2017 metų pirmą ketvirtį. „Tada galėsime visuomenei pateikti ir detalesnę informaciją apie etapų skaičių, plotus, numatomas investicijas bei terminus. Teritorija yra didelė, todėl jos vystymas užtruks apie dešimt metų, o reali plėtros trukmė priklausys nuo rinkos tendencijų“, – sako A. Ražinskienė.

Vilniuje, šalia Vingio parko esančioje 14 ha buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje, planuojama vystyti daugiafunkcinį rajoną su gyvenamaisiais namais, biurų pastatais bei prekybos ir pramogų centru. Siekiant užtikrinti efektyvų teritorijos panaudojimą, ji bus skaidoma į kvartalus ir vystoma etapais

„Anksčiau mūsų turėti plėtros planai statyti prekybos ir pramogų centrą, prilygsiantį Vilniaus „Akropoliui“ pasikeitė. Dabartinė mūsų vizija – daugiafunkcinis rajonas, kuriame bus viskas, ko reikia jaunatviškam, aktyviam, vertės siekiančiam miesto gyventojui“, – apie teritorijos plėtros planus pasakoja „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė.

Vingio parko kaimynystė, pasak A. Ražinskienės, iš esmės įtakoja projekto viziją. „Mes siekiame darnios plėtros. Planuodami, kaip atrodys teritorija, kreipiame itin didelį dėmesį į tai, kokią įtaką naujasis projektas turės Vingio parko apžvalgai ir prieigai. Šiuo klausimu daug bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe, siekiame rasti sprendimus, pagerinsiančius prieigas prie Vingio parko, kuriomis galėtų naudotis visi miesto gyventojai bei svečiai“, – sako „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė.

Prieš kreipiantis į architektus buvo parengta išsami teritorijos urbanistinė studija, įvertintas plėtojamos teritorijos gretimybėse esantis gamtos ir kultūros paveldas, jo vertingosios savybės, saugojimo priemonės, įvertinti teritorijos vizualiniai ryšiai ir apžvalgos perspektyvos, pėsčiųjų ir dviračių takų sistemos bei jų vystymo galimybės, aplinkinių teritorijų užstatymo charakteristikos.

Vienas aktualiausių klausimų vystant „Velgos“ teritoriją – rasti geriausius susisiekimo infrastruktūros sprendinius. Tam šiuo metu yra rengiamos atskiros galimybių studijos, analizuojami įvairūs sprendiniai, atliekami transporto srautų modeliavimai. Visi galimi sprendiniai aptariami ir derinami Vilniaus miesto savivaldybės suformuotoje darbo grupėje.

„Velgos“ teritorija yra ypač svarbiame Vilniaus struktūros mazge – ji tarsi atlieka miesto vartų funkciją nuo Kauno krypties įvažiuojant į kompaktiškai užstatytą miesto centrinės dalies teritoriją.

Tad suprasdami vystomo projekto svarbą Vilniaus miestui ir potencialą, keliame sau aukščiausius reikalavimus – kurdami urbanistinę koncepciją, gerosios praktikos pavyzdžių ieškojome ne tik Lietuvoje, bet ir analizuodami tvarios plėtros reikalavimus atitinkančius žymiausius Europos miestų rajonus“, – pasakoja „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto vystymo departamento vadovė A. Ražinskienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist