Statybos Vilniuje

Prie Vingio parko išdygs antras „Akropolis“

Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ planuoja pastatyti naujų statinių kompleksą, apimsiantį prekybos centrą, butus bei administracines patalpas. Penktadienį susitikimo su vystytojais metu Vilniaus savivaldybėje pristatyta projekto koncepcija.  

Vienas svarbiausių miesto savivaldybės išsakytų lūkesčių projekto įgyvendintojams – kad kompleksas būtų plėtojamas kaip organiška Naujamiesčio rajono tąsa. Taip pat paraginta kuo greičiau parengti visos teritorijos plėtojimo projektinius pasiūlymus ir pristatyti juos miestiečiams. Siekiama sutarimo, kad būtų užtikrintas šios teritorijos daugiafunkciškumas, būtų numatyta miesto centrinei daliai proporcinga viešųjų erdvių sistema. 

„Džiaugiuosi, kad apleista Vilniaus teritorija bus tvarkoma ir atnaujinama, taip pat kad pavyko sumažinti ambiciją kiekybei, sumažinant pradinį prekybos centro plotą, ir daugiau orientuotis į kokybę. Mano, kaip mero, ambicija, kad miesto plėtra ir infrastruktūriniai pokyčiai vyktų ne chaotiškai, kaip vyko ankstesniais dešimtmečiais, o projektuojant rezultatą į ateitį, kad šiandienos pokyčiai užtikrintų pirmiausia gyventojams patogų, saugų, sklandų judėjimą mieste, kokybišką laiko leidimą pamėgtose žaliosiose miesto erdvėse, tokiose kaip Vingio parkas ar Neries krantinė. Svarbu, kad nauji statiniai užtikrintų darnią sąveiką su senąja Vilniaus dalimi“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.  

 

Susitikimo metu projekto vystytojams išsakyti pagrindiniai iššūkiai, kuriems reikalingi sprendimai, orientuoti į darnų miesto vystymą. Vilniaus miesto meras pažymėjo, kad statiniai turėtų sklandžiai integruotis į miesto šios dalies teritoriją aiškiai atribojant Vingio parko ir planuojamų objektų funkcijas ir fizines struktūras, kitaip tariant, naujo statinio atsiradimas neturėtų sukelti papildomų apkrovų Vingio parko prieigoms. 

„Šioje apleistoje teritorijoje numatome vystyti multifunkcį kultūros, laisvalaikio, prekybos ir verslo kompleksą „Akropolis“, bendrovė „M.M.M. Projektai“ planuoja statyti gyvenamųjų namų kompleksą. Šiandien Merui ir jo komandai pristatėme konversijos projekto viziją, dėkojame už vertingas įžvalgas ir kooperaciją. Mums rūpi mūsų miestas ir vilniečių lūkesčiai, todėl, kad kartu su miestu atgaivinsime šiuo metu apleistą teritoriją, kuri ateityje išsiskirs viešųjų ir kultūros erdvių gausa, tvarumu, draugiškumu aplinkai ir sinergija su kaimynystėje esančiu parku. Artimiausiu metu ketiname viešai pristatyti teritorijos konversijos, „Akropolio“ ir susijusios transporto bei kitos infrastruktūros statybos projektus, aktyviai bendradarbiauti ir tartis su Vilniaus gyventojų bendruomene“, – teigia „Akropolis Group“ valdybos pirmininkas Vytautas Labeckas. 

Aptarti ir su komplekso atsiradimu susiję infrastruktūriniai pokyčiai. Reikalingi eismo pakeitimai, kurie užtikrins nepertraukiamą eismą Geležinio vilko gatve, įrengiant reikiamą įvažiavimų į teritoriją iš aplinkinių gatvių tinklo kiekį, sudarant sąlygas į planuojamą objektą atvykti ir viešuoju transportu. 

 

Komplekso projekto rengėjai ieškos sprendinių, kaip užtikrinti patogų ir saugų pėsčiųjų bei dviratininkų susisiekimą tarp Vingio parko ir Naujamiesčio, įrengiant pėsčiųjų ir dviratininkų viaduką per Geležinio vilko gatvę, taip pat numatant kokybišką pėsčiųjų ir dviratininkų patekimą į parką nuo Gerosios Vilties gatvės.  

Taip pat komplekso teritorija turėtų būti pritaikyta gyventojų rekreacijos reikmėms, sukuriant ir žaliąsias erdves, pasodinant numatytą želdynų kiekį. Turi būti didelis dėmesys ir Neries upės krantinei. Išsakytas miesto lūkestis, kad ties objektu turėtų būti sutvarkyta Neries krantinė, kuri turi darniai susisieti su Vingio parko takų sistema ir planuojamu Užvingio tiltu. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
50 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Alfonsas
Alfonsas
1 metus

Tai Vingio parko neliks

Vardas
Vardas
1 metus

Absoliuti dauguma sako, kad nereikia. Viskas tuom ir pasakyta.

SAVAITĖS KLAUSIMAS:
Ar prie Vingio parko reikalingas antrasis „Akropolis“?
Nereikia 2,076 BALSŲ
Žinoma, kad reikia 831 BALSŲ
Reikia, bet parinkta vieta netinkama 213 BALSŲ
Man neaktualu 182 BALSŲ

Dar vienas įdomus faktas: ‘Tik skaičiai. Jungtinių Tautų ataskaita: Lietuva – sparčiausiai nykstanti valstybė visame pasaulyje’. Kitaip tariant – Lietuviai yra sparčiausiai nykstanti tauta pasaulyje.

Taigi, ko ištikrųjų reikia LIETUVIMAS? Dar vieno prekybcentrio? 😀

Nora
Nora
1 metus

Juk viskas jau nuspręsta – Akropolis bus. Tai kam tada tie **** klausimai?

tai ir taip aisku,
tai ir taip aisku,
1 metus

simasius su pakalniu atidirbineja, kazko vazelino pardavimai padidejo Vilniuje…

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  tai ir taip aisku,

tau vazelino nebeužtenka?:) užuojauta

Cha cha cha
Cha cha cha
1 metus
Atsakinėti į  hmm

Nuolankus savo pono tarnas… 😀

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Cha cha cha

nori pasakyt, kad tau be vazelino smagiau? a, vata?:)

Anonimas
Anonimas
1 metus
Atsakinėti į  tai ir taip aisku,

šimašiui tai tikrai atidirbinėti reikia, nes prieš vilniaus mero rinkimus mėgino prasukti Vilniaus Vandenų prichvatizavimo aferą. Spauda apie tai nei žodžio neparašė ir nerašo, tačiau afera lyg ir sustabdyta. Jei taip, tai reikia padėkoti gerb. Zigmui Vaišvilai (‘Lietuva po teisėjų skandalo. Ką turime daryti mes? • 2019 02 28’ – žr. nuo @03:25 min.).
Kitaip tariant, mano nuomone, šimašius mero postą gavo mainais už Vilniaus Vandenų prichvatizavimą, kuris lyg ir neįvyko. Tad taip, jam reikia vazelino ir labai daug.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Lauksim projekto, norisi pamatyti greičiau. Jau senai tai buvo planuota. Galingo miesto įvaizdis vykstant Oslo – Žirnių gatvių trasa tikiuosi labai pagerės. Vienas būdų spręsti transporto reikalus, projektuoti ne pėsčiųjų , bet Karaliaus Mindaugo dydžio tiltą su jungtimi į Laisvės prospektą, taip pat Gerosios Vilties gatvės rekonstrukcija į keturjuostę magistralinę.

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

žaviuosi tamstos komentarais, gaivos gūsis mūsų (tame tarpe ir mano, neišskiriant) apsispjaudymuose:]

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus
Atsakinėti į  hmm

Dėkoju. Ilgesnį atsakymą parašiau kitoje vietoje (Liepkalnio viadukas) nes kažkaip ši skiltis buvo man pasimetusi.

Back to top button