Statybos Vilniuje

Prie Spaudos rūmų kils unikalūs 20 aukštų daugiabučiai (vizualizacijos)

Aukštybinių pastatų kvartalas prie Spaudos rūmų ir toliau plečiasi: miesto savivaldybei pristatytas naujas daugiabučių gyvenamųjų namų projektas. Sklype planuojama statyti du 20-ies aukštų gyvenamuosius namus, kurie projektiniuose siūlymuose pateikiami kaip korpusas A ir korpusas B.

„Aukštuminė pastato dalis bus išskaidyta į keturis tūrius, kuriuos apjungs bendras pirmas aukštas, su eksploatuojamu stogu (terasa). Pirmo aukšto terasa planuojama bendram gyventojų bei administracinės pastato dalies darbuotojų naudojimui“, – apie abiejų pastatų sąveiką tarpusavyje rašoma projektiniuose siūlymuose.

Statytojai žada išskirtinius eksterjero sprendinius pastatams

„Pirmame pastato aukšte planuojamos komercinės/administrasinės paskirties patalpos. Pastatas planuojamas taip, kad gyventojų ir, pastate dirbančių, žmonių srautai nesusikirstų. Kiekviename gyvenamojo pastato korpuse („A“ ir „B“), centrinėse dalyse projektuojama po dvi N1 tipo laiptines. Kiekvienas korpusas yra padalintas į dvi dalis, kurias skiria lauko zona- atviro tipo balkonai. Kiekviename korpuse yra numatoma įrengti po 4 liftus (viso 8 vnt.). Iš jų 4 liftai bus pritaikyti gaisrų gesinimui.

 

Automobilių parkavimui numatomos 345 vietos požeminėje automobilių saugykloje bei 65 stovėjimo vietos sklypo teritorijoje. Taip pat, derinant su miesto savivaldybe, numatoma įrengti 10 parkavimo vietų lygiagrečiai Viršilų gatvės.

Verta paminėti, jog statytojai projektiniuose pasiūlymuose deklaruoja, jog pastatai bus unikalūs ir savo eksterjero sprendiniais tikrai nustebins daugelį.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Viršilų g. 6, Viršuliškės;
 • Sklypo plotas – 7 754 m2;
 • Pastato bendras plotas – 33 023 m2:
  • Antžeminis plotas – 22 442 m2:
   • Gyvenamoji paskirtis – 19 904 m2;
   • Administracinė paskirtis – 2 539 m2;
  • Požeminis plotas – 10 581 m2;
 • Statinių aukštis – 20 aukštų (iki 70 m);
 • Dviračių laikymo vietų skaičius – 79 vnt.;
 • Energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Biurų kiekis – 6 vnt.;
 • Butų kiekis – 365 vnt.;
 • Vaikų žaidimo aikštelė – 365 m2;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 420 vnt;
 • Projekto vystytojas – UAB „Šiaurės Europos investicinis fondas“, „Omberg“ dalis;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Eventus Pro“, projekto vadovas – Vytenis Gerliakas.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki gruodžio 18-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks gruodžio 18 d., 15.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

 
NT projektų žemėlapis

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas

Šis kvartalas, architektų paskirtas aukštiems statiniams labai tinkamai. Formuojasi stambaus miesto įvaizdį kuriantis kvartalas reikšmingoje, didelių galimybių transporto srautų vietoje. Tai duoda vittį netolimoje ateityje atsirasti šioje vietoje ir stambiai metropoliteno stotelei. Projektas tikrai gražus, tačiau ateina laikas spręsti kvartalo kaip vieningos architektūrinės visumos klausimą. Kol kas atsiranda tik pavieniai projektai, jų daugėja. Nesinorėtų matyti kvartale chaotiškai sudygusius vien tik bokštinio tipo dvdešimtaukščius. Norėtusi kvartale matyti ir horizontalias 7 – 9 aukštų pastatų jungtis. Galima matyti tokių jungčių svarbą Konstitucijos prospekte miesto centre. Atsižvelgiant į vykusias, jau tradicija virstančias sostinės architektūros nuostatas, intensyvbiai išbaigtame kvartale turėtų atsirasti ir architektūrinės kalvos… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button