Statybos Vilniuje

Prie „Siemens“ arenos iškils naujas biurų pastatas „Nova“

Didžiausias Lietuvoje biurų miestas „Technopolis“ per biržą pranešė užbaigęs sklypo, esančio greta biurų pastato „Penta“ (buvęs „Pentagonas“), įsigijimo sandorį. Planuojama, kad per 3 metus šiame sklype bus atidarytas dar vienas biurų pastatas, projektas „Nova“. Bendrovė taip pat skelbia ketinimą toliau plėsti UMA bendradarbystės (angl. co-working) erdvės tinklą Lietuvoje bei šiuo metu plėtros žvalgosi Vilniaus centre.

Ozo rajone esančius biurų pastatą „Penta“ ir greta esantį sklypą „Technopolis“ balandžio mėnesį įsigijo iš koncerno „Icor“. Bendra sandorio vertė – apie 32 mln. Eur.

Planuojama, kad projekto „Nova“, kurį sudarys mažiausiai 20.000 kv.m. komercinės paskirties ploto, statybos prasidės 2018 m. pabaigoje.

 

Auga mažos įmonės

Kaip jau buvo skelbta, šių naujų objektų įsigijimas buvo susijęs su esamų biurų miesto nuomininkų aktyvia plėtra bei tęsiama klientų portfelio augimo ir diversifikacijos strategija.

„Technopolio“ biurų mieste įsikūrę didžiausi užsienio investuotojai, IT sektoriaus bei kitos įmonės per artimiausius kelerius metus numato plėtrą. Skirtingos kompanijos – nuo 2 iki 1.000 žmonių.

„Taip pat šiame biurų mieste veiklą plečia daug mažų įmonių, todėl tikslas – užtikrinti, kad tokioms įmonėms augant būtų sudarytos itin lanksčios sąlygos ir galimybės pasiūlyti naujas, didesnes erdves“, – teigia „Technopolis Lietuva“ vadovė Lina Maskoliūnė.

 

Metų pradžioje „Technopolyje“ atidarytame projekte „Delta“ įsikūrė ne tik didžiausios tarptautinės kompanijos, bet ir daug mažesnių įmonių. Greta didžiųjų nuomininkų – „Western Union Processing Lithuania“, SEB banko, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialo, „DXC Technology“ – biurų mieste įsikūrė dar 35 naujos įmonės, tarp jų daug IT, finansinių technologijų, taip pat logistikos, energetikos, prekybos, statybos ir kitų sektorių įmonių.

Dirbs 8.300 žmonių

Projektas „Penta“ pirmiesiems nuomininkams duris atvers šių metų rudenį, oficialus atidarymas numatomas 2018 m. I ketv. Projektas „Nova“ bus išvystytas per 3 metus.

Po „Penta“ ir „Nova“ užbaigimo „Technopolio“ Vilniuje pastatų nuomojamas plotas sieks 100.000 kv. m. nuomojamo ploto, o bendras darbo vietų skaičius juose sieks apie 8.300 (šiuo metu biurų mieste dirba – apie 5.400 darbuotojų).

 

Didžiausiam Lietuvoje biurų miestui plečiantis taip pat siekiama investuoti į biurų miesto infrastruktūros plėtrą.

„Biurų mieste šiemet įsikūrė sporto studija ir vaikų dienos centras, prieš kelias savaites atidarytas naujas restoranas ir kavos baras. Naujame pastate „Penta” taip pat įsikurs vaikų darželis. Ant pastarojo pastato stogo iškils saulės elektrinė – antra mūsų biurų mieste“, – teigia L. Maskoliūnė.

Šiuo metu taip pat vertinami pasiūlymai dėl galimybės projekte „Nova“ įsikurti aukštojo mokslo įstaigai, kurioje galėtų studijuoti čia įsikūrusių įmonių darbuotojai.

 

Taip pat vertinama galimybė šiame projekte įrengti trijų žvaigždučių viešbutį, kurio šiame rajone labai trūksta ne tik biurų miesto įmonių keliaujantiems darbuotojams, tačiau ir atvykstantiems prekybos centro, sporto arenų bei pramogų lankytojams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button