Statybos Vilniuje

Pradėtos „Eikos“ biurų pastato „Flow“ Šnipiškėse statybos

Nekilnojamojo turto įmonių grupės „Eika“ plėtojamos verslo erdvės „Flow“ statybvietėje surengtas statybų starto renginys, jo metu įkasta simbolinė projekto kapsulė. Konstitucijos prospekte esančio sklypo teritorijoje pradės kilti 20 aukštų verslo centras, kurio statybų pabaiga numatoma 2023 m. III ketv.

Projektas „Flow“, į kurį bus investuota 45 mln. eurų, yra plėtojamas pagrindinėje miesto verslo arterijoje, šalia Vilniaus miesto savivaldybės, adresu Lvovo g. 21A. Dviejų korpusų – 15 ir 20 aukštų – sujungti pastatai tarpusavyje sudarys 15 tūkst. kv. m plotą ir bus didžiausias statomas verslo centras įmonių grupės istorijoje.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, sveikindamas būsimus savivaldybės kaimynus Konstitucijos prospekte, atkreipė dėmesį, kad tai projektas, iki įgyvendinimo atkeliavęs taip, kaip Vilniuje turėtų gimti visi tokio masto projektai centrinėje miesto dalyje – architektūros konkurso keliu.

 

„Mums šis projektas – dar viena ambicija sukurti erdvę mieste su ateities nuojauta. Kiekvienas mūsų statomas projektas turi tam tikrą tikslą – plėsti miesto ribas, įnešti apsnūdusiai miesto daliai gyvybės, atverti uždaras buvusias gamybines teritorijas, atnaujinti tam tikrą miesto rajoną, tačiau „Flow“ statybos – tai žingsnis, kurį žengiame ne tik, kad atnaujintumėme miesto erdvę, bet ir prisidėtumėme prie rinkos transformacijos ir paskatintumėme žmonių darbo įpročių pasikeitimą.

Dar visai neseniai įmonės varžėsi tarpusavyje dėl biurų, kurių aplinka nepaliaujamai skatino darbo našumą – darbuotojai neskaičiavo valandų, daug ir intensyviai dirbo, nuolat skubėjo, fiksavome šių laikų darbo rinkos fenomeną –  ne pavienius, o ištisą kartą perdegusių darbuotojų. Taigi, nusprendėme, kad „Flow“ idėjiškai jungs verslą ir sveikatingumą tam, kad darbuotojai galėtų dirbti koncentruotai ir produktyviai, bet nepervargtų“, – sako „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis.

Architektūrinis lengvumas ir pažangiausios technologijos

Verslo erdvę „Flow“ suprojektavo „Architektūros kūrybinė grupė“ su vedančiuoju architektu Remigijumi Bimba, o bendrų erdvių interjero sprendimais rūpinasi „NOMO“ studijos architektės – interjero dizainerės. Verslo centro architektūrinė idėja siejama su paprastumu, architektūriniu lengvumu, dėl to pastato formos neiššaukiančios. Tūrinė kompozicija kuriame iš dviejų sujungtų, bet prastumtų viena kitos atžvilgiu vertikalių dalių – 15 ir 20 aukštų, taip pabrėžiant statinio liaunumą.

 

„Plėtodami „Flow“ vizualinę idėją stengėmės, kad pastatas ne disonuotų, o kaip tik papildytų dešiniojo upės kranto urbanistinės kalvos kompoziciją. Taigi, pagrindiniu „Flow“ akcentu tapo ne įmantrių formų fasadas, o švari, neutralios spalvos stiklo, abiejų pastato tūrių kompozicinė jungtis. Pasvirusi pastato dalis vizualiai tarsi praskleidžia „Flow“ ties pagrindiniu įėjimu, kviesdama užeiti į restoraną – kavinę, holą ir kitas bendro naudojimo patalpas“, – teigia R. Bimba.  

 „Flow“ sieks gauti BREEAM Outstanding (liet. Išskirtinis) įvertinimą – tai vienas nedaugelio pastatų rinkoje, kuris pretenduoja į tokio aukšto lygio įvertinimą. Pastatas atitiks aukščiausius energetinio efektyvumo (A++), poveikio aplinkai ir žmonių gerovei, kriterijus.

„Viliamės tapti išskirtine erdve sėkmingiems verslams, kuriems harmoninga darbo vieta ir darbuotojų sveikata būtų prioritetas, dėl to pasitelkiame išmanias technologijas, kurios padės mums valdyti pastatą ir užtikrins racionalų resursų naudojimą. Pažangios vėdinimo bei drėkinimo sistemomis sukurs tinkamą mikroklimatą, suprojektuotos negilios darbo vietos leis patekti reikiamam kiekiui natūralios dienos šviesos, o išmanus apšvietimas užtikrins darbo komfortą sutemus ir tuo pačiu tausos aplinką. Tai tik keletas sprendimų, kuriais kursime komfortą būsimiems „Flow“ nuomininkams“, – teigia „Eika“ turto departamento direktorius Giedrius Brūzgė.   

 

Aplinka keičianti darbo įpročius

Darbe žmonės leidžia daug laiko, todėl „Flow“ erdvėje kuriama aplinka, kuri teigiamai keistų ir pačių darbuotojų elgseną bei įpročius. Tarp sprendinių – tyro oro cirkuliacija patalpose, aukšta garso izoliacija ir akustika, lengvai pasiekiamos geriamojo vandens stotelės, įrengtas vertingų užkandžių ir gėrimų baras, bendrose erdvėse daug natūralios žalumos. Darbuotojų pusiausvyrai atstatyti skirti masažo ir druskų terapijos kambariai, o estetiškai įrengtos erdvės viduje ir lauke skirtos tiek individualioms ramybės akimirkoms, tiek bendravimui. 

„Palaikome globalias ir miesto iniciatyvas dėl gyventojų didesnio fizinio aktyvumo ir švaresnės ekosistemos – todėl pastato aplinka motyvuos darbuotojus mankštintis ir judėti, o suprojektuota infrastruktūra dviratėms transporto priemonėms ir  elektromobiliams leis patogiai judėti tiek į darbą, tiek iš jo“, – dalinasi G. Brūzgė.  

Pavadinimas parinktas simboliškai

„Flow“ nurodo nuolatinį judėjimą, tėkmę. Tai būsena, kai iššūkis jungiasi su įgūdžiu, kai sutelkiamos mintys ir įtempiamas mąstymas, o tada judama aiškiu minčių, idėjų, darbų ir tikslų link. „Flow“ – tai nauja erdvė verslui, kuri skiria ypatingą dėmesį gerai darbuotojų savijautai tiek darbo metu, tiek poilsio akimirkomis, nes tik ramios ir koncentruotos mintys veda tikslingų ir sėkmingų rezultatų link.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
28 dienas (-ų)

Gera žinia. Centro įvaizdis stiprėja. Gal būt vertėtų, jog aukštuminiai centai pro tunelį, Savanorių prospektą nusidriektų į Vilkpėdę sukuriant dar vieną architektūrinę kalvą. Taip būtų išvengta miesto suvedimo į vienui vieną centrinę gatvę..

Justas
Justas
1 mėnesį

Neblogas projektukas. Naujasis miesto centras kyla sparčiai, vaizdas bus efektingas.

slavka / bmZlt
slavka / bmZlt
1 mėnesį

Sekmes igyvendinant puiku projekta! ;manau,kad tai taps “traukos Centru”- vidurinems mokykloms, aukstesniosioms ir aukstosioms ir visiems siekiantiems “Ziniu”; tai ne tik auksciausios kvalifikacijos darbo vietos tai galimybe pazindintis su pasaulio inovacijomis auksciausiame ligmeny; tai puiki galimybe persikvalifikuoti is turimu profesiju, nuolat kelti kvalifikacijas ivairiu pagrindu; Esant tampriom sasajom su vidurinemis mokyklomis, – puiki galimybe “Ugdyme Ziniu”. Naujosios technologijos, pasaulio inovacijos, kuribingas kaip “Kurejio” darbas, Gerasis poveikis besivystant “Kulturai” Lietuvoje. Visa tai “Gyvosios Gamtos Matematika” (ir tikslieji ir gamtos mokslai),- butent tokiu keliu ir vystosi salys ugdant Geri inovacijose. Svarbu, kad tolimesneje pletroje siekiant “Ziniu”, siame “Centre” kiekvienas gales atrasti savo… Skaityti daugiau

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  slavka / bmZlt

kliedesiniai pilnaties paūmėjimai, kaip prezidentui?:D o gal iš tos pačios institucijos?:)

Justas
Justas
1 mėnesį
Atsakinėti į  slavka / bmZlt

Tamsta gyvojo Šnipiškių kampelio ir dvasingų trobų gynėjas būsite? Kaimas iš miesto centro anksčiau ar vėliau bus išstumtas, susitaikykite.

Kaimas gonna kaim
Kaimas gonna kaim
1 mėnesį

Puikus, kokybiškas ir tinkamai intensyvus projektas, sėkmės įgyvendinant!

Sunkiai suprantama kokybės bedugnė tarp komercinių ir gyvenamųjų projektų šiame rajone.
Keista, kad tie patys valdininkai džiaugiasi tokiais darbais ir kita ranka tvirtina šleikštuliškių, bajorkiemių statybas ties Žalgirio, Linkmenų gatvėmis.

Paulius
Paulius
1 mėnesį
Atsakinėti į  Kaimas gonna kaim

Nes komerciniame rinka yra pirkėjo, o gyvenamajame – pardavėjo? Ankščiau, kai rinko komerciniam segmente buvo pardavėjų pusėje – irgi štampavo tipinius ofisus, nes vis tiek deficitas didžiulis. O dabar jau tenka pagalvoti 🙂

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Paulius)
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
28 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Kaimas gonna kaim

Aklai be jokio savistovaus mastymo sekama Vakarų Europos idėjomis saugoti tokius statinius. Deje tenai tokie statiniai beveik visi buvo nušluoti ir dabar visai teisingai susirūpisnta likučių išsaugojimu, be to į tai metami dideli pinigai. Mes gi tokio vadinamo paveldo turime apsčiai ir aklai priimdami vakarų matyseną, neatsižvelgdami į savo specifiką, milžiniškus plotus imame traktuoti architektūriniais draustiniais, o pinigų jų kokybei užtikrinti neturime ir neskiriame. Deje.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button