Lietuvos architektų sąjunga sausio 25 d., 13.00 val., svarstys UAB „Do Architects“ parengtus projektinius siūlymus. Projektiniuose siūlymuose pristatoma, kaip turėtų keistis Viršuliškėse esantis prekybos centras „Mada“.

„Planuojami rekonstruoti du prekybos paskirties pastatai: pastatas-parduotuvė, adresas Viršuliškių g. 42, Vilnius ir prekybos centro pastatas, adresu Viršuliškių g. 40. Daugiaaukštei automobilių stovėjimo aikštelei (Laisvės pr.43D, Vilnius) bei pastatui autoservisui (Laisvės pr. 43E, Vilnius) būtų taikomas paprastasis remontas. Prekybos paskirties pastatas, esantis Viršuliškių g. 42 planuojamas demontuoti“, – apie numatomas darbų apimtis rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Ant stogo planuojama įrengti viešą terasą ir riedlenčių parką

„Siekiant sušvelninti pastato įtaką kraštovaizdžiui ir sukurti papildomą traukos tašką teritorijoje, projektuojamos apželdintos, eksploatuojamos ir viešai prieinamos stogo terasos. Projektuojamoje stogo viešojoje erdvėje numatoma erdvė poilsiui, renginiams bei riedlenčių parkas. Ant šios terasos galima bus patekti amfiteatriniais laiptais, kurie projektuojami palei Viršuliškių gatvės fasadą, iš prekybos centro atriumo bei iš daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės trečiojo aukšto“, – apie būsimus sprendinius ant pastato stogo rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose taip pat nurodoma, jog teritorijoje siekiama įrengti kuo daugiau želdynų. Rytinėje teritorijos dalyje, palei kapinių tvorą projektuojami žolinių ir vijoklinių augalų želdynai, palei restoranų terasas projektuojami želdynai su įvairių žolinių ir krūminių augalų mišiniu, automobilių stovėjimo aikštelės teritorijoje planuojami želdynų intarpai su krūminiais augalais bei medžiais, taip pat teritorijos perimetras ties Laisvės pr. ir Viršuliškių gatve būtų gausiai apželdinamas krūminiais augalais.

Naujoje „Baltisches Haus“ vizijoje – šiuolaikinės koncepcijos prekybos ir paslaugų vieta

„Mada“ yra vilniečių pamėgtas ir sėkmingai veikiantis prekybos centras, atitinkantis kaimyniško prekybos centro kriterijus. Visgi manome, kad praėjus dešimčiai metų po paskutinės rekonstrukcijos, laikas sustoti, išanalizuoti esamą rinkos situaciją ir apsvarstyti įvairias atsinaujinimo galimybes“, – pasakoja „Baltisches Haus“ direktorius Audrius Masionis.

Keičiantis Viršuliškių rajono urbanistiniam kraštovaizdžiui, atsirandant naujoms galimybėms įgyvendinti šiuolaikinius architektūrinius ir inžinerinius sprendimus, turi keistis ir pati pastato erdvė. Atnaujintas prekybos centras „Mada“ įsivaizduojamas kaip modernus architektūros pastatas, saikingų formų, natūralių medžiagų, šiltų spalvų, o jo prieigose didelis dėmesys būtų skirtas viešosioms bendruomenės erdvėms ir želdynams.

„Manome, kad rekonstravus prekybos centrą, jis organiškai įsilietų į miesto erdves ir taptų ta vieta, kurioje šurmuliuoja miestietiškas gyvenimas. Šiuo metu Viršuliškėse, o ir aplinkiniuose mikrorajonuose, tokių viešų bendruomeninių erdvių labai trūksta“, – teigia A. Masionis.

Nagrinėjama rekonstrukcijos tema: prekybos paskirties pastatų Viršuliškių g. 40 ir Viršuliškių g. rekonstravimo projektas. Prekybos paskirties pastato Viršuliškių g. 42, Vilniuje, griovimo projektas. Paslaugų paskirties pastato Laisvės pr. 43E, Vilniuje ir garažų paskirties pastato Laisvės pr. 43D, Vilniuje, paprastojo remonto projektas.

Rengėjai: UAB „Do Architects“. Autoriai: Gilma Teodora Gylytė, Sabina Grincevičiūtė, Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Paulius Paskačimas, Gerda Jasilionytė, Martyna Kildaitė, Rokas Vilčiauskas, Rokas Jonušas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

96 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist