Statybos Vilniuje

Pilaitėje kils naujas vaikų darželis

Sostinės savivaldybė Pilaitėje planuoja įgyvendinti naujo darželio statybas. Darželis bus statomas tarp Karaliaučiaus, Vydūno, Tolminkiemio gatvių ir I. Kanto alėjos, teritorijoje, kuri iš visų pusių apsupta daugiabučiais gyvenamaisiais pastatais. Teigiama, kad darželyje vienu metu galės būti apie 320 vaikų.

„Vaikų darželio pastatas projektuojamas sklypo centrinėje dalyje, o administracinis korpusas bus orientuotas į šiaurę. Įvažiavus į sklypą, šiaurrytiniame sklypo kampe, projektuojama automobilių stovėjimo aikštelė. Arčiau pastato numatyta aptarnavimo aikštelė. Šiaurinėje sklypo dalyje taip pat projektuojama žaidimų aikštelė su gumos granulių (ar panašia) danga, paspirtukų/dviračių važinėjimo trasa su kelių eismo ženklais, skirta mokytis ir saugaus eismo pagrindų. Grupių žaidimų aikštelės numatytos sklypo pietinėje pusėje. Kiekvienai aikštelei projektuojamos stoginės-pavėsinės su lauko sandėliukais, taip pat visas reikalingas žaidimų aikštelių inventorius (sūpynės, smėlio dėžės ir kt.). Tarpusavyje aikštelės atskirtos gyvatvorėmis ar kitokiais atitvarais. Želdynais taip pat numatoma vizualiai atitverti vidinę teritoriją nuo esamų ir projektuojamų stovėjimo aikštelių, taip pat elektros skydinių ir šilumos punkto pastato“, – apie sklypo išplanavimą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Visa teritorija bus aptverta.

 

Dviejų aukštų pastate – numatytas ir baseinas

„Grupės numatomos abiejuose pastato aukštuose: pirmame aukšte numatytos virtuvės, skalbyklos patalpos su tiesioginiu patekimu iš lauko, taip pat sargo patalpa, ūkio dirbtuvės, sporto/aktų salė ir pagalbinės patalpos. Sporto/aktų salė suprojektuota atgręžta į vidinį kiemą, kad esant šiltuoju sezonu renginiai galėtų vykti tiek viduje tiek lauke. Baseino patalpos numatytos taip, kad būtų galima jas įrengti antru statybų etapu“, – rašoma apie darželio išplanavimą.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Tolminkiemio g.11A, Pilaitė;
  • Sklypo plotas – 1,3309 ha;
  • Pastato bendras plotas – 3 200 m2;
  • Statinio aukštis – 2 aukštai;
  • Pastato energetinio efektyvumo klasė – iki A+;
  • Vaikų skaičius objekte – 320 vnt.;
  • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 8 vnt.;
  • Projekto vystytojas –  Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Atamis“, projekto vadovė – Ieva Puidokaitė.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki spalio 27-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks spalio 27 d., 16.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Apolonijus Tiba
Apolonijus Tiba
3 mėnesius

Super naujiena!

Back to top button