Pavilnių regioninio parko geomorfologiniame draustinyje, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro sklype, planuojamų statybos darbų metu bus atnaujinamos esamos bei sukuriamos naujos edukacijai pritaikytos erdvės, taip pat bus tvarkomi esami želdiniai ir numatomi nauji. Šiame sklype šiuo metu taip pat yra prastos būklės oranžerija, kuri nėra pritaikyta lankymui ir saugiai edukacijai, todėl bus statoma nauja ir moderni oranžerija.

Naujasis oranžerijos pastatas leis priimti iki 200 lankytojų

„Kai tropinių augalų kolekcija bus perkelta į naujai pastatytos biosferos oranžeriją, esamas šiltnamis bus demontuotas, o jo vietoje įsikurs teminis, edukacinis sodelis – Lietaus sodas. Tai bus atviras vandens rezervuaras, kuris surinks kritulių vandenį nuo biosferos stogo. Jame numatoma auginti drėgmamėgius augalus. Kitas šiltnamis bus pertvarkomas į lianų ir vijoklių pergolą, siekiant išsaugoti čia augančią visteriją“, – apie oranžerijos pritaikymą lankytojams rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Projektiniuose pasiūlymuose taip pat nurodoma, jog naujame Biosferos vieno aukšto pastate bus įkurtos oranžerija, edukacinės erdvės, dvi klasės, 200 dalyvių talpinanti amfiteatro tipo salė. Teigiama, jog biosferoje bus saugomos vertingos augalų bei gyvūnų kolekcijos, todėl šis statinys bus padalintas į dvi dalis, kuriose bus galima palaikyti skirtingą mikroklimatą.

„Aukščiausioji pastato dalis bus pritaikyta aukštiems augalams. Biosferos patalpa yra pailga, joje numatomi keli galimi maršrutai einant numatytu taku. Pakeliui yra numatomos aikštelės poilsiui su sėdimom vietom. Biosferoje bus išdėstyti akvariumai ir terariumai su gyvūnų ekspozicijomis, egzotinių paukščių narvai, šalia bus pagalbinės patalpos“, – apie oranžeriją-biosferą rašomą projektiniuose pasiūlymuose.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Džiaugsmo g. 42, 44 ir 46, Žemasis Pavilnys;
 • Sklypo plotas – 191 097 m2;
 • Pastato bendras plotas – 3 098,40 m2:
  • Oranžerija – 1806,20 m2;
  • Mokslo paskirties pastatas – 1 152,06 m2;
  • Vasaros virtuvė – 58,71 m2;
  • Tvartas – 81,43 m2;
 • Statinių maksimalus aukštis – iki 2 aukštų (iki 15,4m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – nenurodoma;
 • Maksimalus lankytojų skaičius – 200 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 41 vnt.;
 • Projekto vystytojas –  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Synergy solutions“, projekto vadovas – Tomas Kazlauskas;

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki lapkričio 6-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected], [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks lapkričio 6 d., 16.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

40 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.