Sostinės savivaldybei vėl pristatytas patobulintas Žygimantų gatvės daugiabučio gyvenamojo namo projektas. Įgyvendinant rekonstrukciją, kelta užduotis – užtikrinti perimetrinio užstatymo santykį su saugomu Vilniaus senamiesčio panoramos siluetu, kur į minėtąjį siluetą patenka ir Katedros varpinės smailė.
Saugant paveldą – pastatas bus priverstas ironiškai šypsotis
„Projektinių pasiūlymų sprendiniai parengti atsižvelgiant į Vilniaus senamiesčio vertingąją savybę panoraminės apžvalgos tašką nuo pėsčiųjų pasažo dešiniajame Neries krante, jungiantį Kalvarijų g. su „Lietuvos“ viešbučio prieigomis. Pastato architektūrinė išraiška – tūris ir stogo linija suprojektuota taip, kad būtų suderinama su vertingosiomis savybėmis ir rekonstruojamo pastato Žygimantų g. 13, projektinių pasiūlymų sprendiniai nepažeis Vilniaus senamiesčio vertingosios savybės panoraminės apžvalgos taško nuo pėsčiųjų pasažo dešiniajame Neries krante, jungiančio Kalvarijų g. su „Lietuvos“ viešbučio prieigomis, perimetrinio užstatymo tipo“, – apie pastato rekonstrukcijos sprendinius rašoma projekte.
Korpuse A, besišypsančiame pastate, numatoma įrengti 10 butų, o korpuse B – 21 svečių namų paskirties numerį.
Projekto techniniai parametrai
- Planuojamo objekto adresas – Žygimantų g. 13, Senamiestis;
- Sklypo plotas – 1 394m2;
- Pastato bendras plotas – 2 256,70 m2:
- Korpusas A (gyvenamoji paskirtis) – 1 155,38 m2;
- Korpusas B (komercinė paskirtis) – 1 101,32 m2;
- Statinio aukštis – 4 aukštai su mansarda (iki 21m aukščio);
- Pastatų energetinio efektyvumo klasė – iki A+;
- Butų kiekis (korpusas A) – 10 vnt.;
- Svečių namų numeriai (korpusas B) – 21 vnt.
- Automobilių parkavimo vietų skaičius – 14 vietų;
- Projekto vystytojas – UAB „Laitus“;
- Projektinius siūlymus ruošė UAB „MŽ projektai“, projekto vadovas – Ramūnas Buitkus.
Viešas svarstymas
Visuomenės atstovai iki gruodžio 21-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks gruodžio 21 d., 17.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į vaizdo transliaciją pateikiama čia.

Dieve, jokios išorinės estetikos pastato architektūroje… apkramtyti langeliai… bet prie vamzdžio kitoje upės pusėje matyt tinka… turbūt taip mąsto Vilniaus m. Vyr. Architektas M. Pakalbis. Kada jau jis išeis į pensiją ir nustos bjauroti miesto centrą/Naujamiestį?
Jo vieta ne pensijoje, o kalėjime. O ten jis atsidurs, kai valdžią paims nekorumpuotos, idėjinės, tautinės partijos, pvz.: Nacionalinis Susivienijimas
smailinis stogas – vienintelis tikrai įdomus dalykas visame šitame “projekte”
Dar siek tiek pamastymu apie architectura. Manyciau, kad stogo forma is kurios straipsnio autorius bando pasitycioti cia is tikruju yra labiausiai pavykes sprendimas: idomiai pratesia esamo pastato stogo linija ir priedo atlieka projektine uzduoti atverti panorama. Taciau pats fasadas tikrai stokoja isradingumo. Super modernizmo vaikymasis atrodo baisiai nevykes. Balta kolonada su pora atsikisusiu balkoniuku? “Bromas” tiesiog ispjautas vidury? Kur proporcijos, ar kokia nors ideja? Projektas visiskai nesiderina prie aplinkos, bando issisokti savo isskirtinumu. Kartais tai tinka, kai dizainas tikrai ypatingas, stovi atskirai ir tt, ben ne kai bando “isilieti” i perimetrini uzstatyma, Priedo, kodel siuolaikine architektura turi buti balta? Gal… Skaityti daugiau
Paminklosaugininku reikalavimas buvo issaugoti panorama, kas yra visai logiska stengiantis issugoti unikalias miesto urbanistines vertybes.
Architekturiniu sprendimu gali buti ivairiu, bet tai jau vystytoju ir architektu darbas.
Beje, nuorodos i vaizdo transliacija prideta nebuvo.
as visiskaj prie bent koki statyba senamestija ,o jejgu statyt sugalvojo taj tik pagal senovinies fotografijos ir taip toliau ,viduje daro ka nori o isore kaip senamiestis atroditu