Statybos Vilniuje

Paskelbtas architektūrinės idėjos konkurso laimėtojas Kareivių g. 5 teritorijai (vizualizacijos)

Nekilnojamojo turto projektų valdymo įmonės „Citus“ skelbtame konkurse, kuriame buvo renkama architektūrinė idėja būsimam projektui Vilniuje, Kareivių g. 5. Gruodžio 9 d. vykusiame posėdyje, komisijos sprendimu, nugalėtoja paskelbta Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija „Eventus Pro“.

Projektas planuojamas intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje, teritorijoje šalia „Unideco“ namų apdailos centro. 1,81 ha teritorijoje iškils daugiafunkcinis, beveik 35 tūkst. kv. m bendrojo ploto projektas su būstais, komercinėmis, prekybos bei laisvalaikio erdvėmis. Investicijos į šį projektą sieks daugiau nei 61 mln. Eur.

Rugsėjį paskelbto architektūrinės idėjos konkurso komisiją sudarė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius, „Citus“ įkūrėjas Mindaugas Vanagas, Birštono vyr. architektas, Lietuvos architektų rūmų (LAR) narys Mantas Michaliunjo, architektas, LAR narys Juozas Vaškevičius, o jai vadovavo Vilniaus miesto vyriausiasis architektas, LAR narys Mindaugas Pakalnis.

 

„Teigiamai vertiname sostinės savivaldybės siekį užtikrinti architektūros kokybę ir urbanistinę dermę, ypač tokioje vietoje, kaip Verkių ir Žirmūnų sankirta. Čia atsilaisvina daug patrauklių teritorijų, kurios anksčiau buvo „okupuotos“ techninės bei pramoninės paskirties objektų. Todėl skelbiant konkursą daug dėmesio buvo skirta projekto tūrių santykiui su Kareivių gatve, tarp gyvenamosios ir komercinės dalių planuojamos viešosios erdvės įveiklinimui, vidinių kiemų sistemai, jungčiai su „Ogmios miestu“. Dar laukia nemažai kūrybinio darbo su architektais, gludinant kai kurias detales, tačiau pirmą žingsnį jau žengėme ir judame toliau, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Konkurso komisija akcentavo „Eventus Pro“ pasiūlymo privalumus: žemesnių ir smulkesnių pastatų bei viešosios erdvės išklotinę, dviejų vidinių kiemų koncepciją, racionalius gyvenamosios projekto dalies sprendinius, komercinę zoną, išdėstytą prie perspektyvinės vidinės gatvelės ir kita.

„Eventus Pro“ architektas Vytenis Gerliakas sako, kad studija kėlė tikslą sklandžiai integruoti naują objektą esamoje ir naujai besiformuojančioje urbanistinėje aplinkoje ir jo multifunkciškumu atspindėti tvarios Vilniaus miesto plėtros nuostatas. Jo teigimu, greta numatomos biurų, paslaugų ir gyvenamosios funkcinės zonos leis naujajame komplekse darniai sulieti viešas ir privačias erdves.

 

„Mūsų komanda stengėsi atrasti stipriausius aplinkos traukos taškus, juos sujungti su naujai planuojamu kompleksu ir kartu sukurti gaires tolimesnėms  aplinkinių teritorijų konversijoms. Tikimės, kartu su kitais jau vystomais ir numatomais projektais Kareivių gatvėje, paversti ją jaukesne ir patrauklesne vieta dirbti ir gyventi šiaurinėje Žirmūnų dalyje“, – kalba V. Gerliakas.

Su laimėjusia studija artimiausiu metu vyks derybos ir bus toliau tobulinamas projektas, kurį sudarys šeši etapai: gyvenamieji pastatai bus statomi keturiais etapais, administracinės paskirties – dviem. Pirmuosius abiejų projekto dalių statybos darbus ketinama pradėti kitų metų III–IV ketv.

Didžiąją dalį, apie 25 tūkst. kv. m projekto ploto užims gyvenamosios paskirties pastatai, kuriuose planuojama 500 butų. Dar 10 tūkst. kv. m ploto bus skirta dviem administracinės paskirties verslo centrams. Numatoma daug dėmesio skirti viešosioms erdvėms ir rekreacinės paskirties sprendiniams, prie kurių šiuo metu dirba „Citus“ komanda.

 

Pasak „Citus“ direktoriaus M. Galdiko, įmonė neabejoja būsimo projekto sėkme, nes tam tvirtą pagrindą duoda matomi pokyčiai – aplink vykstančios konversijos, Šiaurės miestelyje bei Ozo parke susiformavę milžiniški laisvalaikio ir pramogų traukos centrai, gera transporto infrastruktūra. Naujai atveriamos teritorijos yra puiki galimybė gyventojams mėgstamuose rajonuose pasiūlyti naujus, kokybiškus būstus.

Skaičiai ir faktai

 • Sklypo adresas – Kareivių g. 5, Vilnius;
 • Sklypo plotas – 181,34 a;
 • Numatomos investicijos – apie 61,243 mln. Eur;
 • Planuojamos paskirtys: gyvenamoji, administracinė, prekybos, paslaugų;
 • Projektuojamas plotas:
  • bendras – 34,9 tūkst. kv. m,
  • daugiabučių gyvenamųjų pastatų – 24,9 tūkst. kv. m,
  • iš jų komercinių patalpų – 2,8 tūkst. kv. m,
  • administracinės paskirties pastatų – 10 tūkst. kv. m;
 • Planuojami statybų terminai: statybų pradžia – 2022 m. III–IV ketv., pabaiga – 2027 m. I ketv.; 6 etapai.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
5 mėnesius

Dėl eismo sąlygų, aišku, niekam, be paprastų mirtingųjų, galvos neskauda. Kareivių gatvės užimtumas jau seniai viršijo visas normas, kamščiai nuo ryto iki vakaro, praplatinti jos nėra galimybių. Suprantu, jog yra skatinamas ekologiškumas, tačiau pagrindinės miesto gatvių užkišimas tikrai ne geriausias sprendimas – iš Avižienių į VU universitetą dviračiu nenuvažiuosi, ypač žiemos laikotarpiu. Labai gaila, kad miesto valdžiai pirmiausia rūpi pinigai ir “otkatai” (žr. statybų sektoriaus kratas), o kas bus toliau – “po barabanu”.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

O kas trukdo organizuotis į rinkikų grupuotę kuri siektų ne tik pakeisti savivaldybės aparatą, bet galėtų gauti naujos valdžios įsipareigojimą rinkėjams kasmet bent 30 mln skirti transporto mazgų statybai?

O kas čia
O kas čia
5 mėnesius

iš karto už unideco – dar bent 5 nauji pastatai planuojami ?

Komentaras
Komentaras
5 mėnesius

Antram pasiūlyme formavo normalią perimetru užstatytą gatvelę kaip Europoje. Pas mus kažkodėl nesugebama sulygiuoti namų, būtina pasukioti kad tik neduok dieve nesukurti jaukaus užstatymo su jaukia gatvele. Kada pagaliau dings sovietizmas iš Lietuvos ir nustosyme žavėtis laisvu užstatymu, kurio pagrindu jau ir taip didžioji miesto dalis commieblockais užstatyta? Jis juk tik darko miestus, gal žiūrint iš paukščio skrydžio ir vienodai kaip viskas užstatyta, bet gatvės lygyje žmogui yra kančia tokiame mieste. Palyginkit bet kokią Niujorko gatvę su Singapūro gatvėmis. Niujorke jauties kaip bitė avilyje, o Singapūre kaip žuvis išmesta ant kranto.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button