Statybos Vilniuje

Paneriuose, vietoj administracinio pastato, – loftai

Pramonės, komercijos ir logistikos aktyvumu garsėjančiame Vilniaus Panerių mikrorajone, Kirtimų g. 51A, pristatomas nestandartinis kompaktiškų būstų ir biurų projektas „Mini loftai“. Loftai kuriami autentiškai rekonstruojant vokiškos bauhauzo architektūrinės stilistikos administracinį pastatą, kuriam nelikti nepastebėtam neleis per visą jo sieną suplanuota žinomo gatvės meno kūrėjo Artur Širin (Ettoja) kūryba.

„Šiose apylinkėse naujų biuro ar juolab būsto patalpų per visą nepriklausomybės laikotarpį praktiškai nebuvo pasiūlyta. Patalpos „Mini lofai“ užpildo šią spragą ir suteikia galimybę už automobilio kainą įsigyti namus ar biurą strateginėje sostinės vietoje, iš kurios patogiai pasiekiamas ne tik centras, bet ir Trakai bei Grigiškės“, – teigia projekto vadovė Ilma Stasiulytė.

„Mini loftuose“ siūlomos nuo 10 iki 33,45 kv. m ploto patalpos gyvenimui arba darbui. Kiekviename lofte suplanuoti vandens, nuotekų ir elektros įvadai, sanitariniai mazgai voniai bei virtuvei, taip pat bus sudėti platūs aukšto energetinio efektyvumo langai. Pagal susitarimą yra galimybė praplėsti ir pritaikyti patalpų išplanavimą prie individualių poreikių. Naujakuriai atkreips dėmesį į bauhauzo architektūrinei mokyklai būdingą bendrą „Mini loftų“ stilistiką – minimalistinius fasadus, autentiškus koridorius ir laiptines. Pastato rekonstrukcija įgyvendinama siekiant išsaugoti autentiką bei užtikrinti maksimalų praktiškumą.

 

Pasak projekto autorių, „Mini loftai“ turėtų būti vienodai aktualūs tiek nebrangaus būsto gyvenimui ar investicijai ieškantiems gyventojams, tiek verslams, nenorintiems nutolti šalia įsikūrusių komercijos pramonės centrų. „Tai universalus sprendimas kūrybiškai mąstantiems žmonėms – ypač tiems, kurie netoliese dirba arba kuriems svarbus patogus susisiekimas pagrindinėmis transporto arterijomis – Pietiniu aplinkkeliu, magistrale Vilnius-Kaunas, Trakų plentu. Tuo pačiu norime įrodyti, kad ir nebrangios patalpos gali būti charakteringos, pulsuojančios laisve bei atliepiančios šiuolaikinio sostinės gyventojo polėkius“, – teikia I. Stasiulytė. Pašnekovės teigimu, ši mintis užkoduota ir vieno iš originaliausių sostinės gatvės meno kūrėjų Artur Širin kūryboje, kuri papuoš visą „Mini loftų“ sieną.   

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Atomas
Atomas
3 mėnesius

pala cia ne prie taboro?

VilnietisX
VilnietisX
3 mėnesius

Super, labai neblogai atrodo!

Klausimas
Klausimas
3 mėnesius

Pradžioje leidžia gyventi tarp 2 geležinkelio atšakų ir pramonės objektų, sandėlių, po to užvers skundais kad geležinkelis neduoda ramybės ir padidėjusi oro tarša, triukšmas. Lieps iškraustyti įmones? Konfliktas užprogramuotas. Jei ten bus biurai, ofisiukai – OK, bet jei kas sugalvos gyventi “bute už automobilio kainą”, tai nepavydžiu…

vardas
vardas
3 mėnesius

Pramonės ir sandėliavimo rajone, kuriame nėra numatyta konversija, rengiamas gyvenamasis projektas turėtų būti išvis net nesvarstomas. Kokia bus gyvenamoji aplinka tiems gyventojams? O jei netyčia įgyvendins šį projektą, tai bus apynasris aplinkiniams verslams, planuojantiems rekonstrukciją ar plėtrą. Nereikia maišyti rajonų funkcijų, negi jau taip trūksta tinkamų sklypų mieste?

hmmm
hmmm
3 mėnesius
Atsakinėti į  vardas

o nuo kada loftuose gyvena normalaus rajono norintys gyventojai?:) meninkai, vienišiai ir pan… bent jau pagal holivudo filmus:D

Jin
Jin
3 mėnesius

Vien nuoroda kažką pasako (“būstai”). O dar daugiau pasako, jei pasižiūri, kas iš tikro yra loftas ir ką čia parduoda, nes loftas tikrai nėra vieno aukšto 15 kv m2 kambariukas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button