Statybos Vilniuje

Pamatykite pirmieji, kaip atrodys naujoji „Telia Lietuva“ būstinė

Kiek anksčiau „Made in Vilnius“ skelbė apie tai, jog „Telia Lietuva“ jau 2019-ųjų metų pradžioje planuoja persikraustyti į naują buveinę Vilniuje, Saltoniškių g. 7. Projektą vysto „M.M.M. projektų“ grupė, kuri pastatys jau antrąjį kompleso pastatą. Priminsime,  jog šalia beveik pastatytame 12 000 kv. m. verslo centre įsikurs „Danske Bank“ globalių paslaugų centras. Statybos darbus „Mitnija“ baigs 2017 m. lapkritį.

Susisiekėme su „Telios“ atstovu spaudai, Audriu Stasiulaičiu, kuriam pateikėme keletą mus dominančių klausimų.

 

Pranešime spaudai buvo minima, jog į naująją būstinę kelsis 1200 darbuotojų. Ar tai apima visus Vilniuje esančius darbuotojus?

Kuriame naujos kartos telekomunikacijų verslą, kuriam reikia naujos kartos namų – patogių darbuotojams, artimų klientams ir draugiškų aplinkai. Tokia mūsų vizija yra ir naujai buveinei Vilniuje, Saltoniškių g. 7. Joje įsikurs beveik visi Vilniuje dirbantys darbuotojai – apie 1200. Likusi dalis sostinėje dirbančių darbuotojų liks tose vietose, kur yra „Telia“ inžineriniai įrenginiai ir klientų aptarnavimo salonai.

Koks likimas bus pastatų su inžinerinėmis sistemomis Architektų, Vytenio bei Muitinės gatvėse? Ką planuojate daryti su sklypu, kuriame anksčiau turejo būti statoma „Teo“ būstinė?

 

Dar tik svarstome įvairias galimybes, ką ateityje darysime su turimais pastatais mieste ir sklypu Lvovo gatvėje. Tačiau jokių konkrečių sprendimų dėl „Telia“ nekilnojamojo turto Vilniuje nesame priėmę. 2016 m. antroje pusėje visoje Lietuvoje apjungėme „Teo“ ir „Omnitel“ salonus, iki tol Vilniuje turėjome 13 salonų, dabar sostinėje turime 9 „Telia“ klientų aptarnavimo salonus. Miestas nuolat auga ir keičiasi, todėl mes lygiai taip pat stengsimės būti ten, kur yra mūsų klientai.

Ar žadate optimizuoti klientų aptarnavimo centrų veiklą, nes kai kur jie netoli vienas kito?

2016 m. antroje pusėje visoje Lietuvoje apjungėme „Teo“ ir „Omnitel“ salonus, iki tol Vilniuje turėjome 13 salonų, dabar sostinėje turime 9 „Telia“ klientų aptarnavimo salonus. Miestas nuolat auga ir keičiasi, todėl mes lygiai taip pat stengsimės būti ten, kur yra mūsų klientai.

 

Per pastaruosius metus Saltoniškės tapo sparčiai besiplečiančiu rajonu, kuriame statomi įvairūs verslo centrai, gyvenamųjų namų kvartalai. Akivaizdu, su tuo ateina kitos bėdos: transporto grūstys, didesnė aplinkos tarša. Ar jau planuojate, kaip motyvuosite savo darbuotojus atsisakyti važiavimo į darbą savo automobiliu, gal įsigysite ekologiškų transporto priemonių?

Būsimasis „Telia“ biurų pastatas projektuojamas taip, jog kad jis darytų kuo mažesnę įtaką aplinkai. Pirmą kartą Lietuvoje pastato sanitariniuose mazguose bus naudojamas ne geriamasis, o lietaus vanduo, ir bent dešimtadalį visos jam reikalingos elektros pagamins saulės energijos moduliai. Jau dabar 99 proc. visos „Telia“ sunaudojamos elektros energijos yra iš atsinaujinančių išteklių.

 

Mūsų naujieji namai įsikurs labai patogioje vietoje – visų pagrindinių Vilniaus kelių sankirtoje, todėl darbuotojams bus paprasta atvykti tiek viešuoju transportu, tiek dviračiais, tiek nuosavais automobiliais. Be to, mes jau dabar turime lankstaus darbo tvarką, kuri leidžia dirbti ir iš namų. Šiomis galimybėmis nuolat naudojasi šimtai įmonės darbuotojų. Elektrinių transporto priemonių kol kas neturime, tačiau tokią galimybę irgi svarstome.

„Telia“ būstinė įsikurs šalia „Danske Bank“ globalių paslaugų centro. Ar nebaugu, kad darbuotojai bus viliojami pereiti į „Danske Bank“ dar intensyviau?

Dėl artimos kaimynystės su kitų technologinių bendrovių biurais neturime jokių baimių, kad jie pervilios „Telia“ talentus. Visų pirma todėl, kad patys esame vieni iš geidžiamiausių darbdavių Lietuvoje. Galiausiai, jei kas ir bus viliojamas dirbti kitur, tai „talentų medžioklė“ nevyksta prie pastatų durų.

 

Iki šiol neaišku, kaip atrodys naujoji būstinė? Gal turite daugiau vizualizacijų?

Turime, o jūsų skaitytojai pamatys pirmieji iki šiol dar niekur neskelbtas vizualizacijas.

Statybų pradžia (renovacija) 2017 II ketvirtis
Statybų pabaiga 2019
Aukštų kiekis 6
Verslo centro klasė A
Automobilių stovėjimo aikštelių kiekis 470 (340 požeminės, 130 antžeminės)
Pastato plotas 15000 kv.m.
Aukšto plotas ~ 2500 kv.m.
Investicijos € 25 mln

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button