Statybos Vilniuje

Pamatykite, kaip atrodys naujasis Muzikos ir teatro akademijos miestelis

Trečiadienį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA) leista parduoti dalį valdomų patalpų Vilniuje: Gedimino prospekte (Gedimino pr. 39), taip pat patalpas T. Kosciuškos, Pamėnkalnio gatvėse, bendrabutį Giedraičių gatvėje.

LMTA nori parduoti turimas patalpas, o gautas lėšas investuoti į naują pastatų kompleksą Olandų gatvėje. Naujų patalpų statyba kainuos 29 mln. eurų, dalį sumos – 13 mln. eurų – skirs Europos Sąjunga.

Muzikos ir teatro akademija
Nuotr.: Paleko Archstudija

LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas pernai pavasarį pasirašė sutartį su „Paleko Archstudija“ vadovu Rolandu Paleku dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio Olandų g. 21, Vilniuje, architektūros dalies projektavimo ir architektūros dalies projekto vykdymo priežiūros paslaugų.

 

„Paleko Archstudija“ komanda (R. Palekas, D. Zakaitė, B. Puzonas, A. Palekienė, J. Jankauskas) 2015 m. laimėjo I vietą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos drauge su Lietuvos architektų sąjunga skelbtame LMTA studijų miestelio architektūriniame konkurse. Pagal šį projektą, LMTA studijų miestelį sudarys kompleksas pastatų, sugrupuotų greta jau esamo teritorijos užstatymo. Tai – Teatro ir kino bei Muzikos fakultetai, Mažasis ir Didysis salių blokai, Bendrasis-Administracinis blokas, Biblioteka, Kamerinė salė, Studentų bendrabutis. Studijų miestelio komplekso pastatai bus išdėstyti aplink pagrindinę netaisyklingos, pailgos formos aikštę, skirtą bendruomeninių akademijos ryšių formavimui. LMTA komplekso erdvinė sąranga bus orientuota į Kalnų parko šlaitą – į renginius lankytojai pateks iš Kalnų parko pusės. Stalo kalno šlaitas ir priekalnė liks neužstatyti, gerai apžvelgiami.

Muzikos ir teatro akademija
Nuotr.: Paleko Archstudija

Įgyvendinant investicijų projektą yra numatyti du statybų etapai. Pirmąjį etapą preliminariai planuojama baigti 2020 m. Jo metu turėtų iškilti Teatro ir kino fakulteto, Muzikos fakulteto pastatai bei Mažasis salių blokas (4 salės koncertams, teatrui ir kinui). II etapas turėtų būti įgyvendintas 2024 m. II etapo metu bus pastatyta: Didysis salių blokas, Bendrasis-Administracinis blokas, Biblioteka, Kamerinė salė, Studentų bendrabutis.

Muzikos ir teatro akademija

 

Muzikos ir teatro akademija

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Trajanas
Trajanas
2 metus

Komentaruose siaucia architekturos eXpertai!!!!

oho
oho
3 metus

Koks baisus pastatu isdestymas ir projektas

asdasd
asdasd
3 metus

Kaip jums atrodo, kodel yra ta baisi betonine siena pastatyta? Gal nuimti triuksma nuo baisiai judrios Olandu gatves. Pastatas atsukes nugara i gatve, tam kad vidinese erdvese butu tylu; muzika kad girdetusi

Eligijus
Eligijus
3 metus

Architektą matomai inspiravo dabar toje vietoje esanti baisi betoninė siena. Pastatas stovi atsukęs visuomenei nugarą, dar vienas paminklas visuomenės susiskaldymui.

Rasa
Rasa
3 metus

Pastatai susižavėjimo nekelia. Jau jūs man atleiskite, bet atrodo baisiai 🙁

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button