Statybos Vilniuje

Pagaliau savivaldybė pritarė Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo statyboms

Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė pritarė Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektui. Būsimo Lengvosios atletikos maniežo projekto autoriai, architektų studija „IMPLMNT architects“.

Manieže numatyta šešių takelių bėgimo trasa su 200 m ilgio takais, taip pat aštuonių takelių 60 m ilgio sprinto takas, šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio sektoriai, rutulio stūmimo sektorius bei mankštos-apšilimo zona ilgiesiems – ieties ir disko – metimams. Komplekso erdvėse taip pat planuojama įkurti įvairias pagalbines patalpas – medicinos punktą, dopingo kabinetus, masažines, rūbines, darbuotojams skirtas patalpas bei varžybų komentatorių ir režisierių zonas. O siekiant suvaldyti skirtingus sportininkų, žiūrovų ir darbuotojų srautus, projekte bus suprojektuoti atskiri patekimo į pastatą būdai.

Sporto bazę planuojama suskaidyti į skirtingas zonas, kurios bus atskirtos lauko koridorius primenančiomis properšomis. Taip tikimasi vizualiai sumažinti pastato tūrį ir suderinti pastato mastelį su aplinkui esančiomis gamtos ir architektūros vertybėmis.

 

Planuojama, kad pastatą sups trijų tipų viešosios erdvės. Vakarinėje pusėje, priešais Žirmūnų gatvę, kur suplanuotas pagrindinis įėjimas į pastatą, numatyta reprezentacinė erdvė. Šiaurinėje dalyje planuojama įrengti gamtos apsuptą pandusą. O sklypo rytuose, išilgai upės bus suplanuota atvira zona. Atsižvelgiant į tvaraus judėjimo tendencijas, teritorijoje bus numatytos ne tik automobilių, bet ir alternatyvių transporto priemonių stovėjimo vietos.

„Lengvosios atletikos maniežas bus neeilinis objektas daugeliu prasmių – visų pirma, tai labai didelės svarbos projektas sporto bendruomenei, nes aukšto meistriškumo lengvaatlečiams pritaikytos infrastruktūros mieste tikrai trūksta. Kita vertus, tai yra vienas iš nedaugelio sporto objektų, kuriems radome vietą centrinėje miesto dalyje. Atitinkamai, jam keliami itin aukšti urbanistiniai ir architektūriniai reikalavimai, susiję su jau esamais aplinkiniais pastatais, judumo klausimais, gamtiniu kraštovaizdžiu”, – dar birželį sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas. 

Lengvosios atletikos maniežo projektavimo darbai įvertinti beveik 749 tūkst. eurų, įskaitant ir pridėtinės vertės mokestį. Tikimasi, kad statybos leidimas bus išduotas 2023 m., o pats objektas iškilti galėtų iki 2026 m.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button