Statybos Vilniuje

Paaiškėjo, kaip atrodys atnaujinti Vilniaus kongresų rūmai

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) lieka be namų. Muzikantų scena, Kongresų rūmai, bus uždaromi ilgai rekonstrukcijai, kurie jau paaiškėjo, kaip atrodys po rekonstrukcijos. Šį savaitgalį vyksiantys koncertai – vieni paskutiniųjų. Pasak vadovų, tai bus ir bene ryškiausi sezono vakarai: orkestras su žymiausiais Lietuvos atlikėjais švenčia 30 metų sukaktį.

Prieš 30 metų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre suskambo pirmieji tuomečio Jaunimo simfoninio orkestro garsai. Maestro Gintarui Rinkevičiui tada buvo 28 metai. Lietuvos muzikinį gyvenimą sujudinęs kolektyvas įsitvirtino, jauni muzikantai subrendo, orkestras pervadintas Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. 

„Visą savo gyvenimą  prisiminsiu ir konkursą į orkestrą, kurį grojo muzikantai ir kuris vyko 1988 lapkričio 14 dieną, ir pirmąją repeticiją gruodžio 5 dieną, aišku, ir pirmąjį koncertą, kuris vyko 1989 metų sausio 30 dieną. LVSO yra mano kūdikis, aš jaučiuosi atsakingas ir tikiuosi, kad šį jausmą tikrai išlaikysiu visą savo gyvenimą. Daug gyvenime visko būna – pasiūlymų ir kitų darbų, bet visada galvojau, galvoju ir galvosiu, kad LVSO pats reikšmingiausias darbas mano gyvenime“, – sako G. Rinkevičius.

 

Dirigentas skaičiuoja, kad per tris dešimtmečius jo vadovaujamą kolektyvą išgirdo maždaug trys milijonai koncertų lankytojų.

Jubiliejiniai valstybinio simfoninio orkestro koncertai vyks šį savaitgalį. Po jų muzikantai po truputį pradės kraustytis iš Kongresų rūmų. Iki kovo rūmuose dar vyks keli koncertai, tačiau administracija rengiasi didelei rekonstrukcijai. Bus išgriauta salė, fojė ir statomi nauji balkonai su geresne akustika. Būtent dėl prastos akustikos skųsdavosi ir muzikantai, ir lankytojai. 

Pasak G. Rinkevičiaus, už beveik 5 milijonus eurų tikimasi įrengti tokią salę, į kurią bus galima pakviesti ir žymiausių užsienio atlikėjų. P

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Antanas
Antanas
2 metus

Galėjo ir neaukštinti pastato, senojoje miesto dalyje reikia kuo mažiau istorinę architektūrą aukštingumu lenkiančių modernių pastatų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button