Statybų bendrovei „Irdaiva“ nepavyko atnaujinti nutraukto Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos konkurso.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė įmonės skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nutartį – pagal ją Turto banko vasarį priimtas sprendimas nutraukti konkursą buvo teisėtas. Teismas taip pat konstatavo, kad buvęs komisijos narys Tomas Lukoševičius, tuo pat metu dirbęs „Irdaivoje“, turėjo įtakos priimant sprendimus, susijusius su „Irdaiva“.

„Tai neabejotinai sukėlė neigiamus padarinius komisijos in corpore sprendimų patikimumui. Skaidrumo principas viešuosiuose pirkimuose tiek iš perkančiosios organizacijos, tiek iš tiekėjo iš esmės reikalauja laikytis bendrojo sąžiningumo, objektyvių ir skaidrių pirkimo procedūrų vykdymo“, – pranešime teigė Apeliacinio teismo teisėjas Gintaras Pečiulis.

Pasak teisėjo, fakto, jog T. Lukoševičius dirbo ir „Irdaivoje“ bei šį faktą nutylėjo, o paaiškėjus interesų konfliktui, nenusišalino nuo sprendimų, „pakanka, kad būtų konstatuotas interesų konfliktas ir pirkimo procedūrų objektyvumo bei skaidrumo principų pažeidimas“.

„Bylos duomenys akivaizdžiai patvirtina, jog, T. L., dirbdamas komisijoje, priiminėjo ieškovei „Irdaivai“ palankius ir jai naudingus sprendimus“, – rašoma pranešime.

Anot apygardos teismo, „Irdaivos“ susirašinėjimas su komisija patvirtino, kad bendrovė žinojo apie jos darbuotojo darbą komisijoje, tačiau šio fakto neviešino ir nesiėmė jokių veiksmų.

„Irdaivos“ vadovaujamas konsorciumas kaip vienintelis atitikęs kvalifikaciją buvo pasirinktas deryboms, kurios vasarį buvo nutrauktos.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) vasarį informavo Turto banką, kad vienas viešojo pirkimo komisijos narių, šiuo metu jau nedirbantis Turto banke, tuo pat metu dirbo ir „Irdaivoje“. Kovo pabaigoje FNTT atliko kratas bendrovėje „Irdaiva“, jos vadovas ir savininkas Irmantas Kublius buvo sulaikytas.

Viešųjų pirkimų tarnyba praėjusių metų pabaigoje pareiškė, jog Turto bankas turės iš naujo svarstyti konkurso biudžetą bei konsorciumo pasiūlytą kainą, kuri pasirodė per didelė – ji siekė 27,79 mln. eurų.

Rūmų pritaikymo konferencijų centrui projektą įgyvendinantis Turto bankas pernai rugpjūtį jau buvo nutraukęs rangovo konkursą, kuriam pasiūlymus pateikė 4 dalyviai, iš jų trys neatitiko kvalifikacijos. Tuomet Turto bankas pradėjo derybas su „Irdaivos“, „Pamario restauratoriaus“ ir „LitCon“ konsorciumu.

Vyriausybė kovą patvirtintoje šių metų Valstybės investicijų programoje nenumatė lėšų Sporto rūmų rekonstrukcijai.

Finansų viceministras Darius Sadeckas tuomet BNS teigė, kad konkursui įstrigus teismuose, neaiški projekto eiga ir jo finansavimo poreikis šiemet. Tačiau, anot jo, tai nereiškia, kad lėšų šiemet rekonstrukcijai nebus skirta.

BNS žiniomis, konkurso šiemet atnaujinti nenumatoma.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.