MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčiai
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Statybos Vilniuje

Naujoms idėjoms Šv. Jokūbo kompleksui atrinkti pasitelkiama architektų bendruomenė

Šv. Jokūbo pastatų komplekso Vilniuje investuotojai atviro tarptautinio architektūrinio konkurso organizavimą perduos Lietuvos architektų sąjungai, pritraukiant ne tik tarptautinių dalyvių ir ekspertų, tačiau ir visuomenei žinomų autoritetų.

Atsakomybės rengiant naujo atviro tarptautinio konkurso sąlygas aptartos investuotojų ir Lietuvos architektų sąjungos pasitarime.

Į Šv. Jokūbo pastatų kompleksą planuojama investuoti 45 mln. eurų.

Pasak projektą vystančios bendrovės „Orkela“ vadovo Mariaus Žemaičio, pasirašius sutartį, Architektų sąjungai teks atsakomybė užtikrinti skaidrias ir lengvai suprantamas sąlygas, balsavimo sistemą bei surinkti visus tarptautinės vertinimo komisijos narius, įtraukiant ir ekspertus iš už Baltijos regiono ribų.

„Tikimės atviro konkurso, kuris neapsiribotų Lietuvos ir kaimyninių šalių įžvalgomis, ne tik kalbant apie siūlomus naujus projektus, tačiau ir apie jų vertinimą. Su Lietuvos architektų sąjunga taip pat aptarėme galimybę kviesti žinomus visuomenės atstovus kaip vertintojus, kurie užtikrintų, kad siūlomi projektai atitinka viešąjį interesą ir vilniečių lūkesčius“, – sako M. Žemaitis.

Su Lietuvos architektų rūmais suderintas atviro tarptautinio konkurso sąlygas planuojama paskelbti šių metų gruodžio 14 d., o konkurso nugalėtojus išrinkti iki kitų metų kovo vidurio.

Pasitarimo metu Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė sakė neabejojanti, kad idėjų, kaip atsižvelgti į ekspertų klausimus ir rekomendacijas, paieška turėtų sulaukti didelio susidomėjimo, tačiau naujos Šv. Jokūbo pastatų komplekso perspektyvos turėtų paaiškėti pavasarį.

Naujas konkursas atspindi projekto vystytojų pastangas atverti komplekso erdves vilniečių kultūriniam gyvenimui bei įgyvendinti Vilniaus regioninės architektūros tarybos rekomendacijas.

Taryba teigia, kad pakoreguotas projekto urbanistinis sprendinys yra tinkamas ir juo atsižvelgta į anksčiau išsakytas pastabas bei rekomendacijas, tačiau pakoreguoto pasiūlymo naujųjų pastatų architektūros kokybė vis dar kelia abejonių santykio su urbanistine aplinka, estetikos ir fasadų meninės raiškos aspektais.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Paupyje planuojamas administracinis pastatas su gyvenamąja paskirtimi

Aidas Pelenis

Balsiuose projektuojamas 60 vietų privatus vaikų darželis

ELTA

„Sostena Auto“ Savanorių prospekte statys autosaloną

Aidas Pelenis

Gineitiškių rajone suplanuota nauja 34 kotedžų gyvenvietė

Evaldas Činga

Prie Gariūnių bus statomas restoranas, greičiausiai „McDonald‘s“

Aidas Pelenis

Pašilaičiuose bus įrengta nauja futbolo aikštelė

Aidas Pelenis

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika