Vilniaus miesto savivaldybės ir koncesijos sutartį įgyvendinančios UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ atstovai bei UAB „Cloud architektai“ baigė projektavimo darbus ir penktadienį pristatė Daugiafunkcio komplekso techninį projektą šalies Vyriausybei. Tikimasi, kad kovo mėnesį bus išduotas leidimas statyboms ir pavasarį prasidės pirmasis statybų etapas.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina buvusi informuota, kad statybos darbai gali būti pradėti jau pavasarį ir tikisi, kad projekto įgyvendinimą pavyks užtikrinti laiku.

„Vyriausybė kaip viena šalių dalyvauja šio didelio projekto įgyvendinime, todėl buvo svarbu išgirsti aktualią informaciją apie projekto stadiją. Buvome informuoti, kad naujo objekto statybos darbai gali būti pradėti jau šį pavasarį. Tikimės, jog savivaldybei ir projekto vykdytojams pavyks užtikrinti projekto įgyvendinimą laiku“, – sakė I. Šimonytė.

Daugiau nei 228 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje iškils ne tik nacionalinis stadionas, bet ir sporto centras, futbolo aikščių kompleksas, lengvosios atletikos stadionas ir apšilimo zona, taip pat – kultūros centras ir vaikų darželis.

Projektas bus įgyvendintas trimis etapais – pirmuoju etapu bus įrengtas stadionas su sporto muziejumi ir dvi futbolo aikštės. Antruoju etapu planuojama užbaigti kultūros centro statybos darbus. Trečiasis etapas apims lengvosios atletikos objektų ir sporto centro statybą, ketvirtasis bus skirtas vaikų darželio statybai ir įrengimui.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tikisi, kad kovo mėnesį bus gautas leidimas komplekso statyboms.

„Pirmasis statybos darbų etapas, planuojama, prasidės pavasarį. Kadangi techninis projektas užbaigtas, lieka paskutinis žingsnis – statybos leidimo išdavimo procedūra. Šis etapas greičiausiai bus įveiktas per kovą, o toliau seks intensyvūs statybos darbai“, – pažymėjo V. Benkunskas.

Nacionaliniame stadione suprojektuoti trys antžeminiai aukštai ir patalpos rūsyje. Bendrasis stadiono plotas – 15,9 tūkst. kvadratinių metrų. Pastato rūsyje įsikurs sporto muziejus, žaidėjų patalpos ir žiniasklaidos zona. Pirmame aukšte veiks įprastos ir VIP žiūrovų zonos bei komercinė zona, kurioje žiūrovus aptarnaus įvairios maitinimo įstaigos. Antrajame pastato aukšte bus išsidėstęs VIP žiūrovų zonos tęsinys, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos.

Iš viso stadionas talpins 15 tūkst. žiūrovų. Iš jų – VIP laisvalaikio zona pirmame ir antrame aukšte galės naudotis 1600 žmonių, o klubo narių zonoje numatyta įrengti 2000 sėdimų vietų. Dar 82 vietos numatytos žiniasklaidos ir komentatorių zonoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

98 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist