Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie 20 įvairių technologinių sričių ekspertinės konsultacijos. Slėnyje kviečiamos įsikurti Lietuvos ir užsienio valstybių įmonės bei fiziniai asmenys. Į slėnį bus investuota apie 10 mln. eurų.

Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda pažymi, kad šis projektas – unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Nedidelės gamybos įmonės, gamybos technologijų startuoliai ir pavieniai inovatoriai iki šiol neturi vienos erdvės savo veiklai ir jos auginimui. Todėl kuriame slėnį, kur išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus skaitmeninius sprendimus bus žymiai greičiau dėl pas mus būsiančios infrastruktūros ir bendrai su partneriais sukauptų produktų kūrimo bei komercializavimo kompetencijų. Pramonė 4.0 ir 5.0 kontekste Europos Sąjunga ragina šalis daugiau investuoti į skaitmenines inovacijas, savo veikla realiai prisidėsime prie to, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi“, – sako G. Vilda.

Gamybos inovacijų slėnyje kitų metų pradžioje iškils 5000 m² pastatas. Jo infrastruktūra naudotis galės tiek tie, kuriems reikalinga 1 darbo vieta, tiek iki 15 darbuotojų turinčios gamybos įmonės, kurių veiklai reikia 200–600 m² ploto. Čia veiks elektrotechnikos ir automatikos, pridėtinės gamybos, aplinkos kontroliavimo, mechaninio apdirbimo, robotikos ir integruotų automatinių sistemų, kokybės kontrolės ir kitos gamybinės laboratorijos. Slėnyje bus gamybai reikalinga įranga: CNC mechaninio apdirbimo, lazerinio pjovimo, liejimo staklės, pramoniniai robotai, automatikos bei metrologijos įranga, įskaitant rentgeno ir ultragarsinius matavimo prietaisus, suvirinimo įrenginiai, 3D spausdinimo įranga, įvairūs prototipų testavimo stendai, krautuvai ir kt. Iš viso į įrangą bus investuota virš 3 mln. eurų, ja naudotis galės visi, dirbantys Slėnyje. Pastate numatyta ir „švaraus kambario“ erdvė (ang. cleaning room), naudojama elektronikos ar medicinos pramonės reikmėms.  

Atskiromis gamybos paslaugomis galės naudotis ir didesnės Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios norės išbandyti savo naujai sukurtas technologijas ar prototipus, ką sudėtinga padaryti serijinę produkciją gaminančiose įmonėse, kurioms nepatogu imtis vienetinių užsakymų. Slėnyje bus veikiama principu „ateik ir gamink“.

Gamybos inovacijų slėnyje bus teikiamos automatizavimo, robotizavimo, 3D prototipavimo, projektavimo ir testavimo, skaitmeninimo konsultavimo ir daugybė kitų su skaitmeninimu susijusių paslaugų. Greta specifinių gamybos sektoriui aktualių konsultacijų įmonės turės galimybes gauti ir verslo valdymo srities paslaugas: finansavimo, logistikos, rinkodaros, teisės, apskaitos ir kitas. Iš viso čia bus galima gauti apie 40 skirtingų specializuotų paslaugų, neskaitant infrastruktūros palaikymo ir verslo aptarnavimo paslaugų. Slėnis vystys ryšius su užsienio partneriais, todėl suteiks galimybes tarptautinei savo narių plėtrai. „Mūsų tikslas – sukurti erdvę, kur įmonės ir asmenys galės koncentruotis tik į pagrindinę savo veiklą, o mes padėsime jiems spręsti kasdienius klausimus ir kartu ieškosime galimybių augimui ir plėtrai. Beje, užsienio kompanijoms padėsime suburti reikiamą komandą, nes turime plačius kontaktus gamybos sektoriuje. Siekiame sukurti moderniausią Baltijos šalyse taikomųjų pramoninių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklų centrą gamybos srityje, todėl rūpinsimės savo ekosistemos dalyviais visapusiškai“, – teigia Gamybos inovacijų slėnio direktorius G. Vilda.

Kalbėdamas apie Slėnio perspektyvas, G. Vilda pažymi: „Mūsų tikslas – padėti mažoms gamybos įmonėms ir startuoliams užaugti, todėl bus teikiamos inkubavimo ir akseleravimo paslaugos, svarstome galimybę ateityje įkurti ir specializuotą investicinį fondą. Sieksime, kad čia užaugusios įmonės turėtų galimybę tęsti veiklą būsimuose didesniuose Slėnio pastatuose, šį projektą matome kaip startą.“

Iki kol 2022 m. pradžioje bus pastatytas Slėnio pastatas, įmonės ir asmenys jau gali kreiptis konsultacijų CAD projektavimo, gamybos technologijų parinkimo, prototipavimo, pramoninio dizaino, robotinių sistemų diegimo, vaizdų apdorojimo (ang. machine vision), šviesos valdymo sistemų diegimo klausimais. Tikimasi, kad iki 2023 m. vidurio Slėnio infrastruktūra bus pasinaudojusios daugiau nei 200 įmonių, iš kurių apie pusė bus įdiegusios ar sukūrusios inovacijas.

Gamybos inovacijų slėnis įsikurs Molėtų plente, „Arginta“ įmonių grupės pašonėje, greta UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Armila”. Į Slėnio įrenginius ir technologinę infrastruktūrą bei konsultacijas taip pat investuos projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Proftools“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist