Bendrovė „Misionierių namai“, teisėtai vykdanti statybas Vilniaus Subačiaus gatvėje, kreipėsi į Vyriausybę su prašymu atkreipti dėmesį į pažeistas  investuotojo teises ir kviečia kilusį tarpinstitucinį konfliktą spręsti derybomis. Nepavykus to padaryti, bendrovė žada kreiptis į tarptautinį arbitražo teismą.

Kultūros ministerija, jai pavaldus Kultūros paveldo departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė bendrovei suteikė teisę statyti gyvenamąjį kompleksą „Misionierių sodai“. Šią teisę dabar ginčija kitos institucijos: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) ir Valstybinė kultūros paveldo komisija (VKPK).

Vieni – išdavė, kiti – prašo naikinti

Nepaisydamos to, kad statytojas dar sausio mėnesį gavo statybos leidimą ir jau kone pusmetį vykdo statybos darbus, VTPSI ir VKPK birželio mėnesį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu inicijuoti bylą teisme siekdamos panaikinti apie penkerius metus valstybės institucijų rengtą ir derintą teritorijos specialųjį planą bei statybos leidimą.

Tol, kol vyks ginčas prašoma uždrausti bendrovės vykdomas statybas bei apriboti galimybę disponuoti visais bendrovės statiniais, esančiais specialiuoju planu suplanuotoje teritorijoje.

„Tapau situacijos įkaitu – vienų valstybinių institucijų patvirtintus projektus ir išduotus leidimus prašo anuliuoti kitos, – sako bendrovės „Misionierių namai“ akcininko atstovas Mindia Gadaevi. – Įšaldytos investicijos, beveik 10 metų tvarkomi dokumentai ir, galiausiai, tarpinstitucinis kompetencijų kvestionavimas. Jau dabar patiriame nemenkus nuostolius, o, sustabdžius projektą, nuostoliai tik didės“.

Prašo pradėti derybas

Vadovaudamasis investicijų apsaugos sutartimi UAB „Misionierių namai“ akcininkas prašo Vyriausybės inicijuoti tarpinstitucines derybas ir, atsižvelgus į visas reikšmingas aplinkybes, priimti sprendimą dėl investuotojo teisių užtikrinimo. Taip pat prašoma nutraukti bendrovės ir į ją investavusio investuotojo teisių ir turtinių interesų persekiojimą.

„Esame įsitikinę, kad prašymas nutraukti teisėtas statybas, vykdomas pagal specialųjį planą, kurį tikrino ir tvirtino atsakingos šalies institucijos, pažeidžia tarptautinės ir nacionalinės teisės reikalavimus užtikrinti investicijų apsaugą ir teisinio reguliavimo aiškumą bei stabilumą. Taip pat manome, kad tai pažeidžia ir tarptautinį susitarimą dėl investicijų skatinimo bei apsaugos, kurį Lietuvos ir Gruzijos vyriausybės pasirašė 2005 metais“, – sako M. Gadaevi.

Tiki, jog Lietuvoje investuotojo teisės – saugomos

„Lietuva yra teisinė valstybė ir tikiu, kad čia galioja teisė. – sako M. Gadaevi. – Valstybės kompetentingų institucijų veiksmai ir priimti sprendimai, įskaitant šalies teisės aktus, sukūrė pagrįstą ir teisėtą lūkestį, jog mano vykdomos investicijos ir teisės į nekilnojamojo turto įsigijimą bei pritaikymą privačiai funkcijai bus saugomos“.

Jeigu investuotojo teisių užtikrinimo nepavyks išspręsti taikiai, investuotojas žada kreiptis į tarptautinio arbitražo teismą.

Apie projektą „Misionierių sodai“

Bendrovė „Misionierių namai“ buvusį ligoninės pastatų kompleksą Vilniaus Subačiaus gatvėje viešo aukciono būdu iš Vilniaus miesto savivaldybės už 15,9 mln. eurų įsigijo dar 2007 metais.

Remdamasi galiojančiais teisės aktais, procedūromis ir tvarka bendrovė inicijavo specialiojo plano rengimą, architektūrinės koncepcijos konkursą, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą, kuriuos patvirtino atsakingos institucijos bei, remdamosi jais, praėjusių metų pabaigoje suderino techninį projektą.

Projekto sprendiniai buvo derinti ne tik su įprastinėmis projektus tikrinančiomis institucijomis, bet ir su Vilniaus istorinio centro, įrašyto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimo ir tausojamojo naudojimo priežiūros komisija, sudaryta prie Kultūros ministerijos. Atsižvelgdamas į komisijos rekomendaciją, statytojas projektiniams pasiūlymams vertinti užsakė Tarptautinės paminklų ir paveldo vietovių tarybos (ICOMOS) Lietuvos nacionalinio komiteto vertinimą. Pastarasis pateikė išvadą, kad planuojami darbai nepažeis Vilniaus senamiesčio išskirtinės visuotinės vertės.

Visoms kompetentingoms institucijoms pritarus dabartiniam projektui Vilniaus miesto savivaldybė šių metų sausį išdavė statybos leidimą.

Projektą „Misionierių sodai“ vykdo bendrovė „Misionierių namai“, kurios vienintelis akcininkas yra Kipre registruota bendrovė HJKH Holdings Limited, o pastarosios vienintelis akcininkas – Gruzijos pilietis Romanas Pipia.

 

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist