Statybos Vilniuje

„Merko“ greta Belmonto statys 1000 butų

Tai visiškai ne utopija, o visuomenei pristatomi projektiniai siūlymai, kuriuose nurodoma, jog vietoj betono gamyklos numatoma statyti gyvenamųjų namų kompleksą, dalis patalpų pritaikyti komercinei veiklai. Projekte nurodoma, jog daugiau nei 1000 butų kompleksas būtų statomas keturiais etapais, kurie atitiktų 4 naujai formuojamus daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalus.

Kiekvienas iš minėtų kvartalų turės savo požeminę automobilių parkavimo aikštelę. Kiemuose numatyta įrengti vaikų žaidimų aikšteles, senjorų poilsio zonas ir jaunimo sporto vietas.

„Tarp kvartalų paliekama neužstatyta teritorija. Joje numatyta kloti inžinierinius tinklus (įvadus ir išvadus iš pastatų), įrengti gaisrinio automobilio privažiavimus prie pastatų. Be to šią teritoriją numatyta naudoti kaip viešąją erdvę. Joje numatyta įrengti pėsčiųjų takus, mažosios architektūros elementus (suoliukus, fontaną, dekoratyvinę skulptūrą). Šią zoną numatyta gausiai apželdinti. Centrinėje rekreacinės teritorijos vietoje projektuojama aikštė su fontanu. Vieta kur šiuo metu stovi betono dozatoriai sutampa su projektuojamos aikštės vieta. Vieną iš betono dozatorių numatyta rekonstruoti palikti aikštėje kaip buvusios betono gamyklos ženklą. Šalia (II kvartale) numatyta kavinė. Taip pat ši zona tarnauja pėsčiųjų patekimui prie pastatų“, – apie teritorijos pritaikymą visuomenei rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

 

Visų pastatų bendras plotas sudarys beveik 100 tūkstančių kvadratinių metrų. Kaip teigiama projektiniuose siūlymuose, Pastatų komplekso tūriai komponuoti taip, jog iš viešosios erdvės tarp kvartalų apsivertų vaizdai į Vilnelės ir Markučių šlaitus.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Manufaktūrų g. 7;
 • Sklypo plotas – 46 637 m2;
 • Pastatų bendras plotas – 99 679 m2:
  • Antžeminė dalis – 61 980 m2;
  • Požeminė dalis – 34 699 m2;
 • Statinių aukštis – 5-8 aukštai (aukščiausias pastatas bus 25 m);
 • Dviračių laikymo vietų skaičius – projekte nenurodyta;
 • Energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Butų kiekis – 1103 vnt.:
  • 1 kambario – 264 vnt.;
  • 2 kambariai – 483 vnt.;
  • 3 kambariai – 335 vnt.;
  • 4 kambariai – 16 vnt;
 • Vaikų žaidimų ir jaunimo laisvalaikio erdvės – numatyta, bet plotas m2 nenurodytas;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 1130 vietų;
 • Projekto vystytojas – UAB „Merko būstas“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Tado Balčiūno architektūros biuras“, projekto vadovas Tadas Balčiūnas.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas antradienį, rugsėjo 3 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, 216 salė. Diskusijų pradžia 17.30 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnius

Getas Senamiesčio apsaugos zonoje. Bravo, Pakalni!

dalbajobai,

pradziai padarykit kelius, po to planuokit kvadratus, debilai…., ypach pakalnis…, nupirktas avulio su visais savo meshlais…

Arvydas Norkūnas

Man smagu. „Dvimiesčio keliai“ knygoje pastebiu, kad Manufaktūrų gatvė, Paupys, išeigos į Stepono Batoro, Olandų, Sukilėlių gatves, Subačiaus ir Drujos gatvių rajonas galėtų tapti pavyzdingu sostinės gyvenamuoju, prekybos, paslaugų, verslo traukos centru. Architektūriniai projektai mano supratimu gražūs. Vilnios slėnis riboja aukštingumą, tačiau Subačiaus gatvėje esama ir visai gražiai atrodančių senesnių devynaukščių. Manau, kad vietovę negalima apriboti vien Paupiu ir Markučiais. Darniai susieti į harmoningą visumą reikia ir išeigą į Olandų bei Stepono Batoro gatves bei Drujos – Subačiaus gatvės kampą. Harmoningos prestižinės visumos sukūrimas sudėtingas. Vilnios slėnis ir Belmonto kalvynas aukštį riboja, tuo pat metu kalva išeigoje į Naują Vilnią… Skaityti daugiau

Rukas

Kur mokykla su darzeliu?

Asd

Cia jau galutinis variantas? Atrodo kaip ‘atnaujintas’ mikrorajonas – viskas uzstatyta per tankiai, per auksti pastatai, labai monotoniska ir atrodo pigiai. Visiskai kitas lygis nei Paupio projekte

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button