Statybos Vilniuje

Lietuvos teismai pradės išskirtinio administracinio pastato statybas

Sostinėje, Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių kampe, numatomos Nacionalinės teismų administracijos pastato statybos. Kiek anksčiau buvo numatyta, jog bus statomas gan nuobodokas administracinis pastatas, tačiau pateiktas naujasis siūlymas tapo tam tikra maloni staigmena, kuri, jei bus įgyvendinta taip, kaip nurodyta projektiniuose siūlymuose, gali tapti dar viena išskirtine sostinės erdve.

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad administracinės paskirties teismų pastate bus sukurtos modernios viešosios (interesantų) zonos, administracinės zonos, specialiosios zonos:

  • Viešąsias zonas sudarys – baudžiamųjų ir civilinių bylų posėdžių salės, kambariai ir zonos proceso dalyviams, liudytojų patalpos, teisėjų tarybos posėdžių salė, didžioji konferencijų salė, mažoji konferencijų salė, spaudos konferencijų salė, registratūra, susipažinimo su bylomis patalpos, informacinis centras, apsaugos postas ir drabužių saugykla;
  • Administracinės zonos bus skirstomos į tris skirtingas institucijas – Vilniaus regiono apylinkės teismo patalpas (VrAT), Vilniaus apygardos teismo patalpas (VAT), Nacionalinės teismų administracijos patalpas (NTA). Kiekvieno teismo patalpose numatomi modernūs darbo kabinetai, bendro naudojimo patalpos, kaip biblioteka, sanitariniai mazgai, virtuvėlės ir kitos zonos;
  • Specialiosios paskirties zonas sudarys – konvojuojamųjų asmenų patalpos, konvojaus pareigūnų patalpos, įkalčių saugykla, dokumentų saugykla, įslaptinto liudytojo ir nepilnamečio liudytojo apklausos patalpos.

Numatoma nauja vieša erdvė su fontanu

„Prieš pagrindinį įėjimą yra formuojama vieša erdvė su laiptais ir žaliomis zonomis, suprojektuotas dviračių takas ir autobusų sustojimo stotelė. Šeimyniškių ir Rinktinių gatvių sankirtoje projektuojama bendro naudojimo aikštė, kurioje suformuojamas persipilantis vandens fontanas su augalų klombomis. Pagrindinis teisėjų įvažiamas į sklypą ir techninis aptarnavimas formuojamas iš Rintinės gatvės pusės, o konvojuojamųjų asmenų atvežimui pritaikytas privažiamas iš Šeimyniškių gatvės pusės“, – rašoma „Cloud architektų“ parengtuose projektiniuose siūlymuose.

 

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Šeimyniškių g. 28;
  • Pastato pagrindinis plotas (antžeminė dalis) – 4 992,42 m2;
  • Pastato pagalbinis (antžeminė dalis) – 9 259,00 m2;
  • Pastato pagalbinis (požeminė dalis) – 6 351,18 m2;
  • Statinių aukštis – 8 aukštai su anstatu;
  • Projekto vystytojas – Nacionalinė teismų administracija;
  • Projektinius siūlymus ruošė: UAB „Cloud architektai“, projekto vadovas Antanas Dagelis.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas pirmadienį, rugsėjo 3 d., UAB „Cloud architektai“ biure, Konstitucijos pr. 21C, Quadrum North, 3A. Diskusijų pradžia 17.00 val.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mantas
Mantas
2 metus

Nuostabus pastatas ir pagaliau bus sutvakyta akis draskanti teritorija. Saunuoliai!

Romas
Romas
2 metus

Pagaliau Vilniuej pirmasis tikrai geros architekturos pastatas..kas konstitucijos prospektui ne nekvepia

123
123
2 metus
Atsakinėti į  Romas

Taikliai. Kvepėjo Libeskindu, bet ir tą privertė subjauroti.

123
123
2 metus

Kažkas FANTASTIŠKO.

Fed
Fed
2 metus

Bus vienas gražesnių pastatų Vilniuje.

EPA
EPA
2 metus

sunims kakoti pritaikyta vieta, o ne parkas. Dar vienas gudrutis islindo…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button