Statybos Vilniuje

Kyla trečias MO Muziejaus aukštas

Pylimo gatvėje jau kyla MO Muziejaus pastato trečias aukštas. Jį suprojektuoti konstruktoriui buvo tikras iššūkis dėl lūžtančių, netaisyklingai besijungiančių plokštumų ir milžiniškos kabančios priekinės dalies.

Pastatas sukonstruotas svarstyklių principu, kai viena dalis atsveria ir laiko kitą. Dabar estafetę perėmę statybininkai.

Nuotraukos: Norbert Tukaj

MO statybos finansuojamos išskirtinai privačiomis filantropų Viktoro ir Danguolės Butkų lėšomis. Tai pirmas tokio masto kultūros mecenatystės projektas, įgyvendinamas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Naujos kultūrinės erdvės mieste sukūrimas mokslininkų šeimai atsieis daugiau nei 10 mln EUR. Į šią sumą neįtrauktos lėšos, skirtos sukaupti MMC meno kūrinių kolekciją.

 

Vilniaus širdyje iškilsiantį unikalios architektūros pastatą suprojektavo tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, projekto rangovas – „Naresta“.

Statybas užbaigti planuojama 2018 metų rudenį.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button