Statybos Vilniuje

Išskirtinėje Žvėryno vietoje iškils verslo centras: pristatytos 4 idėjos (apklausa)

NT bendrovė „KENOVA“ organizavo uždarą kviestinį architektūros konkursą, komercinės paskirties pastatui Žvėryne, Lenktoji g. 34.

Žvėryno rajone, patogioje strateginėje vietoje, netoli miesto centro, planuojamam komercinės paskirties pastatui yra gauti 4 architektūros pasiūlymai.

Kęstučio ir Lenktosios gatvių sankryža pasižymi patogia strategine vieta, visiškai šalia sostinės centro. Planuojamas A klasės komercinės paskirties, vizualiai estetiškas ir darniai įsikomponuojantis į Žvėryno architektūrą. Pastatas pasižymės ilgaamžiais sprendimais, orientuotas į aukštesnio segmento naudotojo poreikius. Galės būti naudojamas kaip reprezentacinis biuras – būstinė vienam naudotojui (headquarters) arba „multi-tenant“ paskirčiai (8-10 naudotojų/nuomininkų).

 

Konkurso dalyvių pateikti darbai bus vertinami birželio 8 dieną uždarame posėdyje.

1. 4 tūrių architektūrinė koncepcija “Žvėryno 4vertas” (ŽK4444)

Aplinkos urbanistinė analizė padiktavo komercinio komplekso „Žvėryno 4vertas” architektūrinę koncepciją. Šios idėjos sukonstravimas atskleidžiamas nuosekliais žingsniais. Kompleksas kuriamas iš 4 lakoniškų tūrių, sujungtų medine – skaidria struktūra – atrijumi. Žvėrynas išsiskiria želdynų gausa: gatvių linijiniu medžių apželdinimu, kiemuose augančiais sodais. Ši savybė kuria namų „įsiterpusių“ tarp medžių įspūdį. Keturis tūrius apjungianti struktūra gausiai apželdinama – pratęsiant žaliąją juostą. AIŠKINAMASIS RAŠTAS IR BRĖŽINIAI

2. Moderni 4 tūrių dinamiška kompozicija (KA0038)

Ieškant pastato formos, buvo siekiama sukurti modernų ir šiuolaikišką, tačiau kontekstualų tūrį, tapsiantį jungtimi tarp Žvėryno pietinės dalies medinių vilų užstatymo ir šiaurinės dalies naujų, stambesnių, šiek tiek eklektiškų struktūrų. Grakštumo bei elegantiškumo projektuojamam pastatui suteikia šlaitinės plokštumos, orientuotos skirtingomis kryptimis. Taip kiekvienas tūris įgauna unikalią formą, atliepia kontekstą, atveria erdvę išsaugomų medžių lajoms, o kartu formuoja dinamišką kompoziciją, kintančią žvelgiant skirtingais rakursais. AIŠKINAMASIS RAŠTAS IR BRĖŽINIAI

 

3. Trijų sujungtų tūrių architektūrinė kompozicija (MM4218)

Projektuojamo komplekso architektūros siluetai, tūriai, kompozicija, mastelis ir fasadų medžiagos atliepia Žvėryno rajono morfotipo bruožus. Sklype kuriama trijų sujungtų tūrių architektūrinė kompozicija. Jie komponuojami taip, kad iš visų galimų apžvalgos taškų ir perspektyvų susidarytų atskirų pastatų įspūdis. Komplekso tūriai prisitaiko prie gatvių užstatymo linijų ir, kaip būdinga rajonui, sankryžoje keičia išdėstymo kryptį. AIŠKINAMASIS RAŠTAS IR BRĖŽINIAI

4. Dviejų korpusų architektūrinė koncepcija (AZ2022)

Ieškodami sąsajų tarp Žvėryno senojo apstatymo ir besiformuojančio naujojo, siūlome statinį – struktūrą. Formuojame du atskirus korpusus, kurie yra užuomina į Žvėryno autentišką urbanistinę savastį, primena apie praeityje prie Kęstučio gatvės stovėjusius namus. Korpusų tūriai taip pat sustruktūrinti. Tai vizualiai mažina jų apimtį ir mastelį, priartina prie istorinio užstatymo. „Žvėrynišką“ medinės architektūros nuotaiką kuria korpusų struktūra bei eksterjero estetiką formuojantis medinis lamelių karkasas, įstiklintas skaidriais stiklais, taip pat ir šlaitinių stogų „pjūklinis“ profilis. AIŠKINAMASIS RAŠTAS IR BRĖŽINIAI

Kuris architektūrinis pasiūlymas būtų tinkamiausias verslo centrui Lenktoji g. 34?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vaclovas

O aš geriau sakmę paseksiu. Vakarop žmonelis išsiruošė paklajoti Ringės kalvų grandine, tačiau kelelis buvo tolimas, užvinguriavo, tamsu, šalta, tad ėjo tik tolyn, kol pasuko ir ties paryčiais nusileido girelėn, kurią kaip mentelę supo rausvų vandenų upė. – Tegul šita išskyrusi mane nuo žmonių upė bus Neris, – kaustomas nuo šalčio pratarė jaunikaitis. Ir Saulėtekio nesulaukęs suragėjo į akmenį, kurį apsamanojusį dar galima aptikti kažkur paupyje.

Jaroslav

Kur čia toks rajonas Žvėynas? :))))

Vaclovas

Jis atsirado pasakorių vaizduotėje (mūsip viskas su keliais dugnais, kad žmoneliams būtų sunkiau suprasti esmę), o vėliau gal jau buvo gėda kažką keisti ir pripažinti, ypač tarp nusipelniusių praeitovininkų (kaip mano senelis sakydavo: nusiperdusių).

Vaclovas

Nepastebėjau, kad jūs apie “Žvėyną”, bet Žvėrynas iš esmės tiek pat klaidinantis, jo būtovė ir prasmė yra iš padavimų srities.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button